تحصیل در کانادا

یکی از سریعترین راه های اخذ اقامت در کشور کانادا از طریق اقدام برای پذیرش تحصیلی است، به طوری که دانش آموزان و دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند به صورت تمام وقت در کانادا مشغول به کار شوند و در نهایت اقامت دائم این کشور را اخذ کنند.

تحصیل در کانادا در تمامی مقاطع از دبستان تا انواع دوره های دانشگاهی امکان پذیر میباشد، در این راستا ایران کانادا توانسته است به تعداد زیادی از متقاضیان که میل و علاقه به این هدف را دارند یاری رساند.

کانادا امروزه از پیشگامان سرمایه گذاری در زمینه آموزشی و ارائه بورسیه تحصیلی است که همین امر باعث افزایش کیفی موسسات آموزشی این کشور است، طبق آمار اداره مهاجرت کانادا سالانه بالغ بر 140 هزار دانش آموز و دانشجو از سرتاسر دنیا برای تحصیل و یا ادامه تحصیل وارد این کشور می شوند.

بنا به گزارش OECD سیستم آموزشی کانادا از بالاترین سطح کیفی برخوردار است که برای مثال می توان 5 تا از معتبرترین مدارس دنیا در زمینه کسب و کار نام برد که هر 5 تای این موارد در این کشور است.

انواع دوره های تحصیلی عبارتند از : 1- کالج 2- مقدماتی کارشناسی 3- کارشناسی 4- مقدماتی ارشد 5- کارشناسی ارشد 6- دکتری 7- فوق دکتری