مهاجرت به کانادا

اطلاع از گزینه‌های قابل دسترس برای شما،
می‌تواند شانس موفقیتتان را در این فرآیند افزایش داده و از رد صلاحیت یا تاخیر در ارزیابی نامه درخواست آن‌ها جلوگیری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کانادا، می‌توانید با مشاوران مجرب و کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی اوج تماس بگیرید.

[ez-toc]

صفر تا صد مهاجرت به کانادا و تابعیت آن

کانادا با جمعیت کم و فرهنگ های متفاوت علاقمندان زیادی در دنیا برای مهاجرت پیدا کرده. کیفیت تحصیل در این کشور عالی، سطح زندگی در آن بالا و شرایط اقتصادی آن بسیار خوب است و نقطه‌ای عالی برای شروع یک زندگی ایده‌آل به شمار می‌آید. شرایط مهاجرت به کانادا 2022 بر اساس مسائلی مانند مدرک تحصیلی، سابقه کار، میزان سرمایه و تمکین مالی، سن و نمره مدرک زبان فرد متقاضی تعیین می‌شود. در این مورد باید در نظر بگیرید که سن در مواردی مانند دریافت ویزای تحصیلی کانادا اهمیت بسیار بالایی دارد و هر چقدر کمتر باشد، امتیاز شما برای دریافت ویزا بیشتر است.

افراد متقاضی مهاجرت به کانادا با سن بالای ۳۷ سال، باید سابقه شغلی بالایی داشته باشند تا امکان شرکت رد برنامه مهاجرتی از طریق کار یا سرمایه‌گذاری برای آن‌ها فراهم شود.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق این صفحه راه های ارتباطی برای مشاوره و تماس با ما رو بررسی کنید.

بهترین روش مهاجرت به کانادا کدام است؟

مهاجرت به کانادا از شیوه‌های مختلفی امکان‌ پذیر است که هر فرد باید نسبت به شرایط زندگی، کاری و تحصیلی خود کم ریسک‌ترین و بهترین روش مهاجرتی را برای خود انتخاب کند. بهترین روش مهاجرت به کانادا، روشی است که مطابق با شرایط شما باشد. از‌این‌رو، مشاوره با یک وکیل مهاجرت به کانادا، راه درست را برای شما روشن خواهد کرد.

روش‌های مختلف مهاجرت به کانادا

برای کسب اقامت دائم کانادا، دولت این کشور بیش از هشتاد نوع کلاس مهاجرتی به‌وجود آورده است تا افراد با شرایط مختلف امکان شرکت در آن را داشته باشند. اما رایج‌ترین این روش‌ها عبارتند از:

 • مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ
 • مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی
 • مهاجرت به کانادا از طریق کار
 • مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به کانادا برای افراد موفق
 • مهاجرت به کانادا ابرای سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک
 • مهاجرت استانی به کانادا
 • مهاجرت روستایی و استان‌های شمالی کانادا RNIP
 • مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ، دعوت بستگان به کانادا با ویزای SPONSORSHIP

افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، با حق اسپانسری، اجازه دعوت بستگان خود برای اشتغال به کار یا تحصیل را دارند. در نظر داشته باشید فرد حامی باید به سن قانونی ۱۸ سال رسیده باشد و شهروند کانادا بوده یا اقامت دائم داشته باشد. همچنین باید از عهده هزینه‌‌های مالی و تأمین نیازهای اولیه فرد مورد‌حمایت، از جمله محل اقامت، خوراک و لباس او برآید. در عین حال فرد مورد‌نظر نباید نیازمند حمایت اجتماعی باشد.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا معمولا بررسی درخواست‌های این کلاس را برای همسر و فرزندان در اولویت قرار می‌دهد. هزینه درخواست در این کلاس برای کودکان ۱۵۰ دلار و برای بزرگسالان (۲۲ سال و بالاتر) 1050 دلار است. دریافت اقامت دائم برای همسر یا شریک قانونی دارای شرایط ویژه‌ای است:

فرد اسپانسر، مسئولیت مالی همسر یا شریک قانونی را تا ۳ سال، بعد از دریافت اقامت دائم برعهده دارد.

همسری که از این طریق اقامت دائم دریافت کرده است تا ۵ سال اجازه اسپانسر شدن برای همسر دیگری را نخواهد داشت.

علاوه‌بر این، شهروندان کانادا یا دارندگان اقامت دائم می‌ توانند با سوپر ویزای کانادا امکان اقامت والدین و پدربزرگ یا مادربزرگ خود را نیز فراهم کنند.

لینک های مرتبط :

اسپانسرشیپ همسر و فرزندان در کانادا

اسپانسرشیپ والدین در کانادا

مهاجرت به کانادا از ویزای تورسیتی Tourism Visa

یکی دیگر از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی کانادا است. این افراد می‌توانند ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی و یا اقامت دائمی تبدیل کنند. برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید مدارک زیر را فراهم کنید:

 • پاسپورت
 • مدارک تمکن مالی
 • تکمیل فرم‌های ویزا
 • پرداخت هزینه ویزای توریستی
 • دعوتنامه از سازمان و یا فردی در کانادا

ویزای توریستی کانادابه دو صورت ویزای تک ورود و ویزای مولتیپل است که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. اکثر مسافران برای ورود به خاک کشور کانادا، ملزم به دریافت ویزای بازدیدکننده (ویزای موقت) هستند. مهاجرت توریستی کانادا به بیشتر متقاضیان اجازه می‌دهد تا حداقل ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین افسران مهاجرتی با توجه به شرایط داوطلبان و ارزیابی پرونده آن‌ها، می‌توانند این مدت زمان را تمدید کنند یا تصمیم بگیرند که متقاضی، زودتر از این زمان به کشور خود بازگردد.

لینک های مرتبط :

ویزای توریستی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار؛ بهترین روش مهاجرت رایگان به کانادا

 

مهاجرت به کانادا از طریق کار، یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا است که با صرف هزینه کم با داشتن تخصص، دانش زبان انگلیسی و تجربه کار می‌توان اقامت این کشور را گرفت. نیروی کاری با‌تجربه، بهترین فرصت اخذ اقامت کانادا را دارند. آن‌ها می‌توانند با ورود به سیستم نمره‌دهی اکسپرس اینتری، اقامت کانادا را دریافت کنند. یکی از اهداف اصلی اداره مهاجرت کانادا، پذیرش مهاجران متخصص است. نیروی کار متخصص به تقویت بازار کار و رشد اقتصادی کانادا کمک می‌کند.
کسانی که موفق به دریافت پذیرش از طریق برنامهٔ مهاجرت نیروی کار متخصص می‌شوند، اجازه اقامت دائم را در کانادا کسب می‌کنند و همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند.اگر سابقهٔ کاری قابل‌ قبولی دارید، در رشته‌ای متخصص هستید یا مهارت فنی دارید، می‌توانید برای مهاجرت از این طریق اقدام کنید. بسته به مکان و ناحیه‌ای که برای کار و زندگی انتخاب می‌کنید، گزینه‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارد.

بررسی روش های مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

 

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال

مهاجرت از طریق برنامه فدرال مناسب افرادی است که با سابقهٔ کاری بالا، قصد اقامت در استان‌های کانادا به جز کبک را دارند. متقاضیان در این طرح بر مبنای ارزشی که برای اقتصاد کانادا ایجاد می‌کنند، در قالب طرح اکسپرس اینتری ارزیابی می‌شوند. در این روش متقاضیان باید درخواست خود را به‌ صورت آنلاین و در قالب پروفایل اکسپرس اینتری ثبت کنند. برای ثبت درخواست نیروی متخصص فدرال، موارد زیر مورد‌نیاز است.

 • تجربهٔ کار تخصصی
 • داشتن مهارت قابل‌ قبول زبان
 • تحصیلات

موارد بالا شروط حداقلی برای ارائه درخواست جهت مهاجرت به کانادا است. میزان تحصیلات و مهارت زبان، داشتن مدرک معتبر، سن، نوع شغل و موارد دیگر در افزایش امتیاز شما مؤثر هستند. بر پایه عوامل تعیین شده از سوی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، باید دست‌کم ۶۷ امتیاز کسب کنید.

در گام بعد متقاضی باید ثابت کند از عهده هزینه زندگی خود و وابستگانش در کانادا برمی‌آید. موجودی بانکی قابل‌قبول، بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد. این رقم برای خانواده یک ‌نفره و دو نفره به ‌ترتیب حدود ۱۳ هزار و ۱۶ هزار دلار کاناداست. چنانچه پیشنهاد شغلی یا امکان کار قانونی در کانادا را دارید، نیازی به اثبات تمکن مالی ندارید.

در پایان این روش درخواست ‌کننده و وابستگانش نیاز به انجام معاینه پزشکی و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای افراد ۱۸سال و بالاتر دارند. هزینهٔ درخواست برای متقاضی و همسر یا شریک قانونی، ۱۰۴۰ دلار کانادا و برای فرزندان ۱۵۰ دلار کانادا است. هم ‌اکنون مدت زمان لازم برای بررسی پروندهٔ متقاضی اقامت در کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال حدود ۶ ماه زمان می‌برد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مشاغل فنی‌ و حرفه‌ای فدرال

این برنامه برای کسانی که دارای پیشنهاد شغلی یا مدارک مرتبط برای کار در شغل‌های خاص هستند، امکان دریافت اقامت دائم در استان‌های کانادا (به جز استان کبک) را فراهم می‌کند. برای مهاجرت به کانادا بر پایه این برنامه، تنها باید از طریق طرح اکسپرس اینتری درخواست خود را اعلام کنید. همچنین شرایط زیر برای شرکت در این برنامه ضروری است:

 • دریافت پیشنهاد شغلی برای مدت یک سال از یک یا دو کارفرما در کانادا یا مدرک فنی یا تخصصی از نهادی استانی یا منطقه‌ای
 • مدرک زبان معتبر داشته باشید
 • ۲ سال سابقهٔ کار تمام ‌وقت (یا معادل آن به ‌شکل پاره ‌وقت) در زمینهٔ مربوطه طی ۵ سال گذشته
 • بتوانید مهارت و تجربه‌ خود و وظایف اصلی شغل مربوطه را به اجرا در آورید.

حوزه‌های کاری مجاز در این برنامه به دسته‌های گوناگونی طبقه‌بندی شده‌اند. تحصیلات عالی و مدرک دانشگاهی در این برنامه ضروری نیست ولی وجود آن امتیاز شما را افزایش می‌دهد.

 

مهاجرت به کانادا برنامه کلاس تجربه کانادایی؛ CEC برنامه ورود به اکسپرس اینتری

این برنامه در واقع بر پایهٔ تجربهٔ کار در کانادا قرار دارد. برای اینکه واجد شرایط درخواست از طریق این برنامه باشید باید:

 • نمرهٔ مورد نیاز در مهارت ‌های زبان را کسب کنید
 • دارای ۱ سال سابقهٔ کار تمام ‌وقت (یا معادل آن به‌ شکل پاره ‌وقت) در کانادا در مشاغل تخصصی طی ۳ سال گذشته باشید
 • به ‌طور قانونی در کانادا کار کرده باشید

تجربهٔ خود اشتغالی و کار در هنگام تحصیل برای این کلاس قابل ‌پذیرش نیست. همچنین درخواست‌ فرد متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری ارزیابی می‌شود. بعد از فراهم کردن مدارک خواسته شده، باید هزینه ورود به این کلاس را پرداخت کنید. هزینه درخواست در این کلاس مهاجرتی برای هر نفر ۵۵۰ دلار کانادا است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص استان کبک برای مهاجرت به کانادا

افراد با سابقه کار و تخصص مورد‌نیاز در کشور کانادا که متقاضی اقامت در استان کبک هستند، از طریق برنامه نیروی متخصص استان کبک باید اقدام کنند. متقاضی در این طرح، در قالب برنامه نیروی متخصص کبک (QSWP) یا برنامه تجربهٔ کبک (مناسب کسانی که تجربه کار یا تحصیل در ایالت کبک را دارند) ارزیابی می‌ شوند. که گذراندن مراحل مختلف برای شرکت در این برنامه مهاجرت به کانادا لازم است. متقاضی باید نخست درخواست خود را در قالب پروفایلی در بانک تقاضای کبک و از طریق درگاه Arrima ثبت کند. درصورت پذیرش درخواست اولیه، متقاضی باید درخواستی در درگاه Mon projet Québec ثبت کند. پذیرفته‌شدگان نهایی، گواهی انتخاب کبک (CSQ) را دریافت می‌کنند. برای دریافت این گواهی برپایه‌ٔ سیستم امتیازدهی کبک متقاضی باید امتیاز حداقلی را کسب کند. این امتیاز برای افراد مجرد ۵۰ و برای افراد متأهل ۵۹ است.

پس از دریافت CSQ متقاضی برای دریافت اقامت دائم به ادارهٔ مهاجرت و شهروندی کانادا درخواست می‌دهد تا امور مربوط به معاینهٔ پزشکی و تایید عدم سوء‌پیشینه انجام شود. هزینهٔ درخواست در این طرح، ۱۰۴۰ دلار کانادا است (به‌جز درخواست اولیه که رایگان انجام می‌شود). مدت زمان لازم برای بررسی درخواست معمولا بین ۱۵ تا ۱۷ ماه طول می‌کشد.

 

برنامه‌های استانی (PNP)؛ روشی مناسب برای مهاجرت خانوادگی به کانادا

استان‌های کانادا، برنامه‌های ویژه خود را برای پذیرش نیروی متخصص دارند. معمولا این برنامه‌ها سریع‌تر از دیگر برنامه‌های رایج مهاجرت به کانادا به نتیجه می‌رسند. متقاضی باید درخواست خود را به استان مورد‌نظر ارائه دهد. درصورت پذیرش، فرد متقاضی باید درخواست دریافت اقامت دائم خود را به ادارهٔ مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کند. برنامه مهاجرتی استان‌های نوناوات و کبک با سایر برنامه‌ها متفاوت است و از برنامه‌های ویژه‌ای برای پذیرش مهاجر پیروی می‌کنند.

مهاجرت استانی کانادا (PNP)، در حال تبدیل شدن به یک مسیر مهاجرتی محبوب بوده و استان‌هایی مانند آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و سایر ایالت‌های این کشور، برنامه‌های پذیرش مهاجران خود را در این راستا، توسعه داده‌اند. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی مستلزم آن است که متقاضیان پس از ورود به این کشور، در استان‌های مربوطه اقامت داشته باشند. همچنین یکی از شرایط اکثر برنامه‌های استانی، برخورداری داوطلبان از یک پیشنهاد شغلی معتبر (Job Offer) از کارفرمای واجد شرایط کانادایی است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق کار به‌عنوان پرستار در کانادا

روش دیگر در زیرمجموعهٔ مهاجرت کاری به کانادا، کار به‌عنوان مراقب کودک یا بهیار است. افراد با سابقه کاری حداقل ۲ سال در این زمینه، می‌توانید از طریق این برنامه به‌عنوان مراقب کودک یا بهیار افراد نیازمند به مراقبت‌های پزشکی درخواست اقامت دائم کنند. این سابقهٔ کاری باید طی ۴ سال گذشته کسب شده باشد. هزینهٔ درخواست از این طریق، ۱۰۴۰ دلار و مدت زمان لازم برای بررسی آن ۶ ماه است. داشتن مدرک قابل‌قبول زبان از دیگر شرایط لازم برای درخواست اقدام از این طریق است. همچنین مدرک پرستاری، کمک ‌پرستاری یا بهیاری معتبر برای مراقبت از افراد نیازمند به مراقبت‌های پزشکی ضروری است و تجربه کاری دوره تحصیل به عنوان سابقه کار قابل‌ قبول نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری، EXPRESS ENTRY چیست؟

اکسپرس اینتری درواقع یکی از روش‌های ارزیابی متقاضیانی است که به پشتوانهٔ تخصص و سابقهٔ کاری برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام می‌کنند. به‌عبارت دیگر، اکسپرس اینتری به‌خودی‌خود برنامهٔ مهاجرتی نیست، بلکه روشی برای ارزیابی و انتخاب مهاجران توسط ادارهٔ مهاجرت و شهروندی کانادا است. این روش در برنامه‌های مختلف از جمله نیروی متخصص فدرال، پیشه‌وران ماهر فدرال، تجربهٔ کانادایی و برنامه‌های استانی استفاده می‌شود. طرح اکسپرس اینتری، کاملا الکترونیکی است و دولت فدرال، دولت‌های استانی و کارفرمایان کانادایی را دربرمی‌گیرد. مزیت‌های اصلی اکسپرس اینتری عبارت‌اند از:

 • نتیجه سریع
 • ارتباط با کارفرمایان کانادایی
 • امکان تقویت و افزایش امتیاز در طول دوره‌ حضور متقاضی در pool متقاضیان را فراهم می‌کند
 • زمان بررسی را به‌شکلی چشمگیر کاهش می‌دهد

متقاضیان واجد شرایط پس از ثبت‌نام الکترونیکی، وارد دسته‌ای می‌شوند که به آن به‌اصطلاح استخر می‌گویند. در این مرحله افراد برحسب امتیازی که کسب‌ می‌کنند، رده‌بندی می‌شوند. تجربهٔ کاری، سن، تحصیلات و سایر موارد در کسب امتیاز موثر است. از میان نامزدهای دریافت اقامت دائم، دولت کانادا افراد را برحسب امتیاز و رتبه‌ انتخاب می‌کند. به کسانی که انتخاب می‌شوند دعوت‌نامه‌ای برای اقامت دائم ارائه می‌شود.

افرادی که دعوت‌نامه دریافت می‌کنند باید طی ۶۰ روز درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم در قالب یکی از برنامه‌هایی که پیش‌تر اشاره کردیم، کامل و هزینه‌ٔ مربوطه را پرداخت کنند. زمان بررسی درخواست‌هایی که از طریق اکسپرس اینتری ارائه می‌شوند، ۶ ماه است. اگر پیشنهاد شغلی از کارفرمای معتبر کانادایی داشته باشید، سریع‌تر به اقامت دائم دست پیدا می‌کنید.

تماس با ما
قصد مهاجرت دارید؟
چنانچه به هر کدام از خدمات ما نیاز دارید ما روش های زیادی برای ارتباط داریم...!
 • سرعت در پاسخگویی
 • ساده تر از ساده
نمایش

مهاجرت تحصیلی به کانادا؛ آیا مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند ممکن است؟

تحصیل بهترین شرایط را برای افراد طالب علم و دانش ایجاد می‌کند. دانشگاه‌های کانادا سیستم آموزشی بسیار خوبی دارند و جزو بهترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شوند. بهتر است برای لذت از بهترین سیستم آموزشی دنیا از سن کم وارد جامع کانادا شوید تا نه تنها اقامت دائمی آن را بگیرید، بلکه گامی محکم برای آینده خود بردارید. اگر فرزند زیر ۱۸ سال شما، از مدرسه‌ای در کانادا پذیرش دارد، برای گذراندن مراحل ثبت‌نام نیاز به همراهی قیم قانونی خود دارد. از این‌رو، دولت امکان اعطا ویزای گاردین کانادا را برای والدین این کودکان فراهم می‌کند. شرکت ایران کانادا می‌تواند شما را در‌خصوص شرایط دریافت ویزای گاردین راهنمایی کند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق کار یا تحصیل در ناحیه آتلانتیک

برنامهٔ مهاجرتی پایلوت آتلانتیک برای مهاجرت به کانادا نتیجهٔ همکاری دولت فدرال با ۴ استان‌ حاشیهٔ اقیانوس اطلس است که عبارت‌اند از:

 • نیو برانزویک؛
 • نیو فاوندلند اند لابرادور؛
 • نوا اسکاشیا
 • جزیرهٔ پرینس ادوارد.

پیش از هر چیز باید بدانید که از این طریق باید دارای سابقهٔ کار در استان‌های چهارگانه یا دارای دیپلم دبیرستان‌های کانادا یا مدرکی معادل آن باشید. در این طرح چنانچه مایل به زندگی در این استان‌ها هستید و از کارفرمایان فعال در این استان‌ها پیشنهاد شغلی دارید، می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. بدون پیشنهاد شغلی امکان ارائهٔ درخواست نخواهید داشت

کارفرمایان در قالب ۳ طرح امکان استخدام متقاضیان را دارند:

 • طرح تخصصی سطح بالای آتلانتیک؛
 • طرح تخصصی میانه آتلانتیک؛
 • طرح فارغ‌التحصیلان غیرکانادایی آتلانتیک.

شرایطی ازجمله شغل موردنظر، مهارت، تجربه و تحصیلات، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه و تمکن مالی در پذیرش یا رد درخواست شما مؤثر هستند.هزینهٔ درخواست در این برنامه ۱۰۴۰ دلار کانادا و مدت زمان لازم برای بررسی آن ۶ ماه است.این برنامه به نسبت تازه است و پیچیدگی‌هایی دارد. بنابراین بهتر است دربارهٔ این برنامه و زیرمجموعه‌های آن از کارشناسان حرفه‌ای ما راهنمایی دقیق‌تر بگیرید.

لینک های مرتبط:

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کانادا

ویزای تحصیلی استان نیوبرانزویک

مهاجرت به کانادا برای افراد موفق؛ دریافت ویزای خود‌اشتغالی برای افراد معروف

افراد موفق، هنرمندان و ورزشکارانی که شناخته شده‌اند، امکان استفاده از شرایط اقامت در کانادا فراهم می‌شود و از ویزایی به نام ویزای خود اشتغالی استفاده کرده و اقامت این کشور را اخذ کنند. سه نوع ویزا برای این افراد وجود دارد که شامل:

 1. ویزای خود اشتغالی فرهنگی : در این نوع ویزا فرد می‌تواند در مشاغل فرهنگی و هنری کشور کانادا کار کند. این ویزا به مجسمه‌سازان، موزیسین‌ها، نویسندگان، کارگردانان و … داده می‌شود.
 2. ویزای خود اشتغالی ورزشی :این افراد می‌توانند در رشته‌های ورزشی مانند مربیگری، احداث باشگاه‌ها و .. مشغول به کار شوند.
 3. ویزای خود اشتغالی کشاورزی : این افراد باید مزرعه‌ای بخرند و از طریق آن وارد فعالیت کشاورزی شوند.

با ارسال مدارک مورد‌نیاز و دریافت هر یک از ویزا‌های گفته‌شده، امکان دریافت اقامت دائم در کانادا برای افراد موفق در زمینه‌های هنری، ورزشی و کشاورزی فراهم می‌شود.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا ایجاد یک کسب و کار پر سود و موفق است. البته می‌توانید خودتان کسب و کار را آغاز نکنید و مبلغی به دولت و سازمانی بدهید آنها برای شما سرمایه گذاری کنند. هدف از این برنامهٔ مهاجرتی، تقویت اقتصاد و بازار کار کانادا با جذب افرادی از خارج کشور است که سرمایه، مهارت‌های کارآفرینی، و هوش تجاری دارند؛ مانند سرمایه‌گذارها، کارآفرینان و افراد خوداشتغال‌.

دریافت اقامت دائم از طریق ویزای سرمایه‌گذاری کانادا به روش‌های مختلف، هم برای فرد و هم برای اعضای خانواده‌اش امکان‌پذیر است. از ژوئن ۲۰۱۴ کانادا پذیرش از طریق سرمایه‌گذاری غیرفعال (به جز در استان کبک) را متوقف کرده است. هرچند مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری فعال به‌مفهوم راه‌اندازی یا خرید کسب‌وکار و کارآفرینی در قالب برنامه‌های مختلف مهاجرتی امکان‌پذیر است. در ادامه به هریک از روش‌های موجود می‌پردازیم.

 

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کبک؛ بهترین روش برای شروع کسب‌و‌کار در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری غیرفعال برای ایرانیان، در استان کبک امکان‌پذیر است. برای شرکت در این برنامه سرمایه‌گذاری باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • تا قبل از دریافت اقامت دائم در استان کبک اقامت کنید؛
 • دارایی خالصی معادل ۲ میلیون دلار داشته باشید؛
 • دارای ۲ سال سابقهٔ کار مدیریتی یا ادارهٔ یک کسب‌وکار در طول ۵ سال گذشته باشید؛
 • مبلغ ۱.۲ میلیون دلار را در بنگاهی تأییدشده توسط دولت، برای ۵ سال و بدون سود سرمایه‌گذاری کنید.

مبلغ سرمایه‌گذاری پس از ۵ سال به متقاضی بازگردانده می‌شود. دورهٔ ۵ سالهٔ سرمایه‌گذاری از صدور گواهی انتخاب و حتی پیش از ورود فرد به کانادا، شروع می‌شود. باید بدانید معمولا هزینه‌ای مربوط به امور بانکی و سرمایه‌گذاری از متقاضی مهاجرت به کانادا دریافت می‌شود.

همچنین می‌توانید توسط بنگاه های مالی کانادا این سرمایه را تامین کنید و تنها سود ۵ سالهٔ این مبلغ را که ۳۳۰ هزار دلار است، پرداخت کنید.پذیرفته‌شدگان، گواهی انتخاب استان کبک را دریافت می‌کنند و می‌توانند از دولت فدرال کانادا درخواست اقامت دائم کنند. انجام معاینهٔ پزشکی و بررسی سوءپیشینه ضروری است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ؛ بررسی شرایط و هزینه‌های لازم

برنامهٔ ویزای استارتاپ کانادا کارآفرینان و کسانی را هدف می‌گیرد که توانایی و مهارت راه‌اندازی کسب‌وکار را در کانادا دارند و نوآور هستند، با راه‌اندازی کسب‌وکار، توانایی اشتغال‌زایی برای شهروندان کانادا را دارند و قابل رقابت در سطح جهانی هستند. اگر ایده‌ای نوآورانه برای کسب‌وکار دارید، می‌توانید با کسب تأیید و حمایت سازمان‌های مورد تایید کانادا، شانس دریافت اقامت دائم را افزایش دهید. برای اینکه بتوانید از طریق این برنامه درخواست اقامت دائم کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن کسب‌وکاری موردتایید
 • نامهٔ حمایت یکی از سازمان‌های موردتایید کانادا
 • تسلط قابل‌قبولی به زبان انگلیسی یا فرانسه
 • سرمایهٔ کافی برای استقرار در کانادا

برای اینکه کسب‌وکارتان مورد تأیید قرار بگیرد باید برخی نیازمندی‌ها را تامین کند. سازمان‌های مختلف سازوکار ویژهٔ خود را برای بررسی و حمایت از کسب‌وکارها را دارند. باید با هر سازمان جداگانه تماس برقرار کنید و حتی ممکن است لازم باشد، ایده‌تان را حضوری برای آنها توصیف و معرفی کنید.

در مدت انتظار برای بررسی درخواست ویزای استارتاپ می‌توانید برای اجازهٔ کار موقت درخواست کنید و با ورود به کانادا، اقدامات راه‌اندازی کسب‌وکار را در پیش بگیرید. نکتهٔ مهم دیگر این است که بدون مدرک زبان معتبر، درخواست شما بررسی نخواهد شد.

دولت کانادا به مهاجران دارندهٔ ویزای استارتاپ کمک مالی نمی‌کند. شما باید نشان بدهید سرمایهٔ کافی برای تامین هزینهٔ خود و وابستگان‌تان را پس از ورود به کانادا دارید. این مقدار پول بسته به تعداد اعضای خانواده متفاوت است. هم‌اکنون این رقم برای خانواده‌های یک، دو و سه‌نفره به‌ترتیب حدود ۱۳ هزار، ۱۶ هزار و ۲۰ هزار دلار کانادا است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در کبک؛ راه‌اندازی کسب‌و‌کار جدید

برای مهاجرت به کانادا از این طریق باید کسب‌وکاری را در کبک خریده یا راه‌اندازی و اداره کنید. برای کسب‌وکار مورد نظر، باید از بنگاه‌های حمایت‌گر یا مراکز کارآفرینی دانشگاهی کبک پیشنهاد خدمات دریافت کرده باشید. می‌توانید این کار را با شرکای خود انجام دهید، ۳ نفر از شرکا می‌توانند غیرکانادایی باشند. به ‌شرطی که درخواست دریافت اقامت‌شان از این طریق و برای پروژهٔ مشترک‌تان مورد تایید استان کبک قرار گرفته باشد. دیگر شرایط این برنامه عبارت‌اند از:

 • ارائه طرح کامل کسب‌ و کار
 • موجودی ۲۰۰ هزار یا ۳۰۰ هزار دلاری به حساب کسب‌وکار، در بانک یا موسسات مالی کبک برای کسب‌وکارهای خارج و داخل کلان ‌شهر مونترال
 • اثبات اینکه ارزش دارایی قانونی شما و همسر‌تان دست‌کم مبلغ ۹۰۰ هزار دلار کانادا است.

موجودی حساب کسب‌وکار به عنوان ضمانت اجرایی طرح در نظر گرفته می‌شود و پس از ارائه طرح کسب‌وکار و اثبات اجرایی بودن آن بازگردانده می‌شود. در رابطه با کسب‌وکار باید برای راه‌اندازی کسب‌وکار، مالک ۲۵ درصد سهام آن باشید و چنانچه کسب‌وکار را می‌ خرید، باید مالک ۵۱ درصد سهام آن باشید. علاوه‌بر این، کسب‌ و کار مورد نظر نباید در حوزهٔ ساخت و ساز و معاملهٔ املاک، کارگزاری بیمه، موسسات اعتبار‌دهنده، وصول چک و گرو گذاری و شرکت‌های مربوط به صنعت پورنوگرافی باشد. کسب‌وکاری که می‌خرید باید ۵ سال پیش از ارائهٔ درخواست‌تان فعال بوده باشد. هزینهٔ درخواست برای متقاضی، ۱۰۸۰ دلار و برای همسر و فرزندان ۱۷۱ دلار کانادا است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی در کبک

برای مهاجرت به کبک از طریق خوداشتغالی باید بتوانید از طریق انجام مهارت یا حرفه‌ای خاص در استان کبک شغل یا حرفه‌ای برای خود ایجاد کنید. دیگر شرایط این برنامه عبارت‌اند از:

 • موجودی ۲۵ هزار و ۵۰ هزار دلاری در بانک یا مؤسسات مالی محل کارتان برای کار در خارج و داخل کلان ‌شهر مونترال؛
 • اثبات اینکه ارزش دارایی قانونی شما و همسر‌تان دست‌کم مبلغ ۱۰۰ هزار دلار کاناداست؛

علاوه‌بر این باید در رزومه خود حداقل ۲ سال سابقهٔ کار خوداشتغالی داشته باشید. آن هم در زمینه‌ای که برای آن درخواستِ فعالیت داده‌اید. هزینه درخواست برای متقاضی ۱۰۸۰ دلار و برای همسر و فرزندان ۱۷۱ دلار کانادا است.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت این کشور، ثبت شرکت است. سرمایه‌گذاران و مالکان کسب و کار برای مهاجرت به کانادا از این شیوه، باید شرایط و قوانین هر استان را بررسی کرده و برنامه خود را مطابق آن پیش ببرند. از مهم‌ترین الزامات ثبت شرکت در کانادا، ارائه طرح تجاری (Business Plan) است که به متقاضیان اجازه می‌دهد تا برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به این کشور، ازدواج با فرد مقیم یا شهروند کانادایی است و الزامات خاص خود را دارد. همسر کانادایی متقاضی، باید از حداقل شرایط لازم برخوردار باشد و تمکن مالی خود را برای حمایت از همسر خارجی خود اثبات کند. اداره مهاجرت کانادا برای جلوگیری از تقلب در این پروسه و ازدواج صوری برای اخذ اقامت این کشور، شرایط سختگیرانه‌ای را در این فرآیند اجرا کرده است.

در صورت اثبات حقیقی‌نبودن ازدواج، زوج خاطی ممکن است با عواقبی مانند زندان، جریمه مالی و ممنوعیت ورود به خاک کانادا مواجه شوند. برای آشنایی با شرایط دریافت ویزای ازدواج کانادا، می‌توانید با کارشناسان ایران کانادا تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

اگرچه دولت کانادا همواره از سرمایه‌گذاری خارجی استقبال می‌کند؛ در حال حاضر هیچ گزینه مهاجرتی مناسبی برای خرید ملک در این کشور وجود ندارد. در نتیجه، متقاضیان نمی‌توانند خرید املاک مسکونی، تجاری یا صنعتی را اساس مهاجرت خود به کانادا قرار دهند. با‌این‌حال، دارایی‌های اشخاص در کانادا، بازتابی از وابستگی آن‌ها به این کشور است؛ بنابراین خرید ملک، به داوطلبان کمک کند تا شرایط اخذ ویزا و اقامت خود را در فرآیند مهاجرت، تسهیل کنند.

مهاجرت روستایی و استان‌های شمالی کانادا RNIP

برنامه مهاجرت روستایی و استان‌های شمالی کانادا (RNIP)، ابتکاری جامعه‌محور برای ارائه فرصت‌های مهاجرتی به متقاضیان بین‌المللی است که در راستای جبران کمبود نیروی کار، افزایش جمعیت و رشد اقتصادی مناطق کم‌جمعیت این کشور طراحی شده است.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا چیست؟

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا، به برنامه مهاجرتی متقاضیان و شرایط آن‌ها بستگی دارد. برای مثال، چنانچه داوطلبان قصد داشته باشند با اخذ مجوز کاری به این کشور مهاجرت کنند، باید سوابق شغلی خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنند. به‌طور‌کلی، برخی از مدارک مشترک در اکثر انواع مهاجرت به کانادا، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • گذرنامه معتبر
 • مدارک شناسایی (شناسنامه، کارت ملی)
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی ارزیابی پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی

همچنین برای مهاجرت و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، ملزم به ارائه رزومه تحصیل و ریزنمرات خود خواهند بود.

هزینه زندگی و اقامت در کانادا 2022

هزینه زندگی در هر جای دنیا متفاوت است و رقم ثابتی برای آن وجود ندارد. هزینه زندگی در کانادا نیز بر اساس سبک زندگی و میزان مصارف خانگی شما تعیین می‌شود. هر فردی که تصمیم به مهاجرت و اخذ اقامت دائم در این کشور را دارد باید به طور میانگین این هزینه را برآورد کند تا که با شرایط زندگی در این کشور وفق پیدا کند. بعضی از این هزینه‌ها در جدول زیر آورده شده است.

خدمات یا کالاهزینه به دلار
اجاره خانه در مرکز شهر برای یک خواب۱۳۸۸
اجاره خانه در حومه شهر برای یک خواب۶۰۰ تا ۱۰۰۰
اینترنت نامحدود و پر سرعت۲۰۳
هزینه‌های برق، آب، سرمایش و گرمایش۵۰ تا ۷۰
گوشت ران گوسفند هر یک کیلو۱۷.۳۸
گوشت راسته گوسفند هر یک کیلو۲۲.۵۱
سیب هر یک کیلو۳.۹۴
برنج هر یک کیلو۴.۷
تخم مرغ ۱۲ عدد۳.۲۵ تا ۱.۱۳۳

برای جلوگیری از پشیمانی از مهاجرت به کانادا، با افراد متخصص مشورت کنید

برای اینکه فرایند مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کانادا را با موفقیت طی کنید، باید تمامی مراحل درخواست ویزا را به درستی و مطابق با استانداردهای کنونی اداره مهاجرت کانادا طی کنید. یکی از مهم‌ترین دلایل رد شدن یا ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا، سردرگمی و تردید آفیسر پرونده است. پر کردن فرم‌های مربوط و ارائه مدارک در قالبی درست و شفاف می‌تواند از ایجاد این سردرگمی جلوگیری کند.

متخصصان ما با بیش از  سالها تجربه در این زمینه، می‌توانند با مشاوره اصولی شما را در این طی کردن موفقیت‌آمیز این فرایند حساس راهنمایی کنند. از جمله خدمات ما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره و تشکیل پرونده
 • تهیهٔ مدارک و ترجمهٔ رسمی آنها
 • تکمیل پرونده و ارائه به سفارت
 • تور انگشت‌نگاری
 • دریافت نتیجهٔ درخواست ویزا از سفارت
 • پیکاپ پاسپورت

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق این صفحه راه های ارتباطی برای مشاوره و تماس با ما رو بررسی کنید.