برنامه کارآفرینی استان انتاریو برای کارآفرینانی مناسب است که قصد دارند از طریق راه اندازی یک بیزنس و یا خرید یک کسب و کار در این استان جهت دریافت اقامت کانادا اقدام نمایند.

از طریق این برنامه یک کارآفرین به همراه حداکثر یک پارتنر امکان مهاجرت به کانادا را خواهند داشت.

[ez-toc]

برنامه کارآفرینی انتاریو یک برنامه ۲ مرحله است : مرحله اول انتخاب متقاضی یا اصطلاحا Nominate شدن و در مرحله ۲ متقاضی جهت دریافت اقامت کانادا دعوت خواهد شد.

مرحله 1

ثبت تقاضای متقاضی با استان از طریق ایمیل
در صورت دعوت شدن ارایه فرم تقاضای آنلاین
حضور در یک مصاحبه
امضا توافق نامه با اداره مهاجرت در صورت قبولی

مرحله 2

دریافت نامه حمایتی برای تقاضای ورک پرمین به اداره مهاجرت
پس از دریافت اجازه کار – تاسیس بیزنسی که برای آن بیزنس پلن ارایه شده ظرف ۲۰ ماه بعد از ورود
اقدام جهت دریافت اقامت کانادا در صورت رعایت کلیه شرایط در طول مدت اجازه کار

شرایط مورد نیاز

برای آنکه متقاضی واجدشرایط دریافت اقامت کانادا از طریق این برنامه باشد ِ شما میباید بتوانید اثبات نمایید که یک بیزنس مناسب که برای استان انتاریو منافع اقتصادی به همراه خواهد داشت را مدیریت خواهید نمود.

چنانچه برای ارایه اپلیکیشن دعوت شوید میباید مدارک موردنیاز در جهت اثبات واجد شرایط بودن خود را به همراه این فرم ارایه نمایید. از زمان دریافت دعوت نامه شما 90 روز فرصت ارایه اپلیکیشن و مدارک را خواهید داشت.

سوابق کاری

متقاضی میباید حداقل ۲ سال سابقه کار تمام وقت مدیریتی در طول ۵ سال گذشته داشته باشد.این تجربه میباید بعنوان صاحب یک بیزنس و یا مدیریت ارشد آن باشد. بعنوان صاحب بیزنس متقاضی میبایستی نقش فعال در مدیریت بیزنس داشته باشد و حداقل یک سوم سهام کسب وکار بنام وی بوده باشد.

بعنوان مدیر ارشد متقاضی میباید در تصمیمات مدیریتی بیزنس نقش فعال داشته و در مدیریت روزانه آن حضور فعال داشته باشد.

دارایی خالص

متقاضی میباید بسته به منطقه ای که قصد راه اندازی بیزنس در انتاریو را دارد امکان اثبات دارایی بین ۴۰۰ الی ۸۰۰ هزار دلار کانادا را داشته باشد. ۴۰۰ هزار دلار در صورتی که بیزنس موردنظر متقاضی در شهرهای کوچک مستقر باشد و ۸۰۰ هزار دلار برای شهرهای بزرگتر در استان

جهت راه اندازی بیزنس در شهرهای بزرگ متقاضی میباید ظرف مدت مقرر پس از ورود به کانادا حداقل ۶۰۰ هزار دلار در بیزنس خود سرمایه گذاری نماید و این مبلغ برای شهرهای کوچکتر ۲۰۰ هزار دلار میباشد.

لازم به ذکر است که متقاضی میباید صاحب حداقل یک سوم سهام بیزنس کانادایی باشد.

چنانچه بیزنس پیشنهادی متقاضی در زمینه آی تی و دیجیتال کامیونیکیشن باشد حداقل میزان سرمایه گذاری چه در شهرهای بزرگ چه شهرهای کوچک 200 هزار دلار خواهد بود

ایجاد فرصت شغلی

در صورتی که بیزنس در شهرهای بزرگ مستقر باشد متقاضی میباید حداقل ۲ فرصت شغلی برای کانادایی ها ایجاد نماید و این تعداد برای بیزنس ها در شهرهای کوچک ۱ نفر تمام وقت میباشد

این فرصتهای شغلی میباید به کانادایی ها و یا دارندگان کارت اقامت پیشنهاد شوند و حقوق متوسط برای شغل موردنظر به آنها برای حداقل ۱۰ ماه به این افراد پرداخت شود

خرید بیزنس

چنانچه متقاضی قصد خرید بیزنس در این برنامه را داشته باشد بیزنس مذکور میباید حداقل ۵ سال پیش از این نقل و انتقال توسط صاحب فعلی اداره شده باشد. متقاضی حتما ظرف ۱۲ ماه گذشته از استان و بیزنس دیدن کرده باشد و تمامی مالکیت بیزنس به خریدار( متقاضی ) منتقل شود. تمامی کارکنان شاغل در بیزنس میباید به کار خود ادامه دهند. و نهایتا؛ صاحب فعلی این بیزنس نمیباید از طریق این برنامه اقامت دریافت نموده باشد.

جهت راه اندازی بیزنس جدید متقاضی میباید در نظر داشته باشد که نوع بیزنس پیشنهادی نباید فصلی و دوره ای باشد و قابلیت منتفع نمودن اقتصاد استان را داشته باشد.

برخی از بیزنس ها واجد شرایط این طرح نیستند مانند:

automated car wash business

holding companies

laundromats

pawnbrokers

pay day loan and related businesses

scrap metal recycling

tire recycling

a business involved in producing, distributing or selling pornography or sexually explicit products or services, or providing sexually oriented services

businesses which have been previously owned or operated by a current or former OINP Entrepreneur Stream nominee or a nominee under the former investor component of the Opportunities Ontario program

If your proposed business will be located in the Greater Toronto Area, the following types are also ineligible:

existing franchises in Ontario (new foreign franchises expanding into Ontario are permitted)

gas stations

bed and breakfasts

مدرک زبان مورد نیاز

مدرک مورد قبول معادل سی ال بی ۴یا آیلتس۴ در هر ۴ مهارت میباشد. ( در ابتدا نیاز به مدرک زبان نیست )

برای زبان فرانسه مدرک تف قابل قبول است.

متقاضیانی که در مرحله ۱ تایید میشوند ۱۲ ماه فرصت ورود به کانادا برای دریافت اجازه کار خود و شروع به فعالیت را خواهند داشت. بعد از دریافت اجازه کار و ورود به انتاریو، متقاضی باید ظرف مدت زمان 20 ماه طرح کسب و کار را پیاده کرده و تمامی تعهدات ذکر شده در توافقنامه عملکرد را برآورده نمایند. متقاضیان موفق 18 تا 20 ماه پس از ورود به انتاریو با مجوز کار موقت معتبر، مسئول هستند تا گزارش نهایی را به OINP ارائه نمایند. گزارش نهایی باید اثبات نماید که فرد منتخب تمامی اهداف ذکر شده در توافقنامه ی عملکرد را برآورده نموده است.

مشاغل دائمی تمام وقت مورد نیاز که توسط کسب و کار جدید ایجاد شده اند، باید حداقل به مدت 10 ماه تا زمانی که گزارش نهایی به OINP تحویل داده شود، پر باقی بمانند.

گزارش نهایی همراه با مدارک مورد نیاز باید به OINP تحویل داده شود تا فرآیند انتخاب شدن شروع شود.

 

معرفی دیگر برنامه های استانی کانادا :

برنامه کارآفرینی پرنس ادوارد کانادا

برنامه کارآفرینی منیتوبا کانادا

برنامه کارآفرینی انتاریو کانادا

برنامه کارآفرینی آلبرتا کانادا

برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا کانادا

برنامه کشاورزان و دامداران استان ساسکاچوان کانادا


تماس با ما
قصد مهاجرت دارید؟
چنانچه به هر کدام از خدمات ما نیاز دارید ما روش های زیادی برای ارتباط داریم...!
  • سرعت در پاسخگویی
  • ساده تر از ساده
اینجارو بزنید

دیدگاهتان را بنویسید