صفحه اصلی > برنامه های مهاجرتی : ویزای تحصیلی استان نیوبرانزویک

ویزای تحصیلی استان نیوبرانزویک

ویزای تحصیلی استان نیوبرانزویک

نیوبرانزویک یکی از شرقی ترین استان های کشور کانادا و در نزدیکی ایالت Maine آمریکا قرار دارد. زبان غالب این استان انگلیسی است، اما به دلیل گذشته استعماری فرانسوی خود دارای نفوذ سنگین زبان فرانسه می باشد. جهت تحصیل در کانادا دو دانشگاه دولتی در نیوبرانزویک این کشور وجود دارد که دوره های تحصیلات تکمیلی را به صورت کاملا حرفه ای ارائه می دهند. اکثر ملیت های خارجی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، نیاز به اجازه تحصیل دارند و معمولا باید برای اقامت موقت کانادا درخواست دهند.

مزایای تحصیل در استان نیوبرانزویک کشور کانادا

نیوبرانزویک مهد مراکز شهری مونکتون، فدریکتون و سن جان می باشد. این شهر ها به اتفاق یکدیگر بر صحنه تحصیلات عالیه حکم رانی می نمایند. تحصیلات عالیه دارای تاریخی غنی در نیوبرانزویک است. اولین دانشگاه زبان انگلیسی در کانادا دانشگاه نیوبرانزویک بود و دانشگاه مونت آلیسون اولین دانشگاه قلمرو بریتیش است که به زنان مدرک لیسانس اهدا نموده است.

برای دانشجویان بین المللی آینده نگری که علاقه به تحصیلات عالیه بدون داشتن عذاب و هزینه شهرهای بزرگ هستند، نیوبرانزویک گزینه مناسبی به نظر می آید.

کیفیت

الزامات برنامه های خاص توسط دانشگاه تعیین می گردد و ممکن است الزام هر برنامه با برنامه ای دیگر متفاوت باشد. متقاضی در ابتدا می بایست سیستم تحصیل دوره دبیرستان خود را برای دانشگاه جهت تعیین دارا بودن استاندارد های پذیرش از سوی موسسه مشخص سازد.

آزمون های زبان انگلیسی

دانشگاه های کانادا معمولا جهت تعیین توانایی و مهارت در زبان انگلیسی متقاضیان، نمره آزمون آیلتس آنان را در نظر می گیرند. بسیاری از دانشگاه ها همچنین نمره آزمون تافل را نیز قبول دارند. در این باب بهتر است الزامات رشته مورد نظر خود را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

تمرکز بین المللی

اگرچه تعداد انگلیسی زبانان بیش از فرانسه زبانان می باشد، اما نیوبرانزویک دارای تعداد بالایی از اقلیت های فرانسه زبان است و استانی چند زبانه به حساب می آید. این مساله به دانشجویان بین المللی کمک می نماید تا بتوانند به هر زبانی که مایل باشند ( فرانسه یا انگلیسی ) مشغول به تحصیل گردند. به علاوه، دانشگاه های استان تمرکز بین المللی خاصی را حفظ نموده اند و با دیگر موسسات سرتاسر دنیا در شراکت هستند.

مراکز شهری کوچکتر

چنانچه شهرهای بزرگی چون تورنتو، ونکوور، مونت رئال یا کلگری مناسب شما نیست، قطعا نیوبرانزویک گزینه خوبی خواهد بود. این استان محیط زندگی شهری بدون داشتن دردسر شهر های بزرگ را ( بدون احتساب هزینه های سرسام آور ) در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. فدریکتون، سن جان، مانکتون و دیپه از جمله مراکز مشهور تحصیلات عالیه می باشند.

ویزای تحصیلی استان نیوبرانزویک

حصیل در استان نیوبرانزویک لیسانس و کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نیوبرانزویک توسط 4 دانشگاه عمومی با 7 محوطه دانشگاهی در سراسر استان صورت می پذیرد؛ دو کالج که از موسسه کرون با 11 محوطه دانشگاهی تشکیل یافته است؛ کالج هنرهای دستی و طراحی نیوبرانزویک؛ یک موسسه تخصصی ( کالج تکنولوژی جنگلداری مریتایم)؛ تعدادی کالج و دانشگاه خصوصی غیر انتفاعی و تعدادی موسسه دولتی به همراه موسسات ارائه حرفه ای گرایی که تحت نظارت قانون آموزش شغلی خصوصی قرار دارند.

تحصیلات فوق لیسانس می تواند طی دوره کارآموزی نیز به دست آید. گواهی استانی طی کارآموزی و شعبه گواهی شغلی پارلمان تحصیلات کارشناسی ارشد، آموزش و کارگری اهداء می گردد. 80 درصد آموزش کارآموزی در موقعیت شغلی واقعی به همراه مشاور شغلی و فردی ماهر در زمینه کاری صورت می پذیرد. 20 درصد دیگر در خلال آموزش تئوری در موسسه و در دوره کارشناسی ارشد آموزش داده می شود. دوره کارآموزی طولانی ترین بخش کار و تحصیل در نیوبرانزویک به حساب می آید. این برنامه، برنامه آموزشی ساختار یافته ای است که نیازمند همکاری 3 بخش می باشد: کارآموز، کارفرما و دولت که ارائه دهنده گواهی شغلی و کارآموزی می باشد.

نیوبرانزویک به صورت رسمی دو زبانه است. 32 درصد افراد فرانسوی زبان و 64 درصد انگلیسی زبان هستند. سیستم تحصیلات کارشناسی ارشد این استان این دوگانگی زبان را منعکس می سازد. دانشگاه مانکتون با محوطه دانشگاهی در مانکتون، اِدماندستون و شیپاگان یکی از بزرگ ترین دانشگاه های فرانسه زبان در آمریکای شمالی خارج از استان کبک می باشد و این در حالی است که 3 دانشگاه عمومی دیگر انگلیسی زبان هستند. 5 دانشکده از 11 دانشکده استان به زبان فرانسه و 6 دانشکده دیگر به زبان انگلیسی مشغول به تدریس هستند.

برنامه فوق لیسانس عموما نیازمند 4 سال تحصیل تمام وقت است اما استثنائات مهمی در این میان وجود دارد. در هر دو دانشگاه مانکتون و نیوبرانزویک، رشته مهندسی نیازمند 5 سال تحصیل تمام وقت برای مقطع لیسانس می باشد. لیسانس حقوق نیازمند 3 سال تحصیل خارج از اولین مدرک لیسانس می باشد. مدرک لیسانس در آموزش نیازمند 5 سال تحصیل تمام وقت می باشد که شامل یک مدرک در زمینه تحصیلات مازاد است.

مدرک افتخاری لیسانس در بیشتر دانشگاه ها و رشته ها در دسترس می باشد که عموما نیازمند سطوح بالایی از تمرکز در موضوعات افتخاری و سطوح بالایی از جایگاه دانشگاهی می باشد. این مدرک نیز همچنین نیازمند 4 سال تحصیل تمام وقت است و معمولا برای ورود به بخش اموزشی لازم است.

هر 4 دانشگاه نیوبرانزویک در برنامه های تحصیل از طریق تکنولوژی ارتباط از راه دور مشارکت دارند. 3 دانشگاه خصوصی حق ارائه مدرک تحت قانون نیوبرانزویک را خواهند داشت: دانشگاه کرندال، دانشگاه سن استفن و دانشگاه کینگزوود.

ویزای تحصیلی استان نیوبرانزویک

تحصیل دکترا در استان نیوبرانزویک

نیوبرانزویک به وسیله دانشجویان بین المللی محبوبیت داشته اند. اما این مساله هیچگاه بیش از الان اهمیت نداشته است. تعداد کسانی که در نیوبرانزویک مشغول به تحصیل هستند به سبب چشم انداز زندگی در جامعه ای دوستانه و لیبرال که از دانشگاه های بین المللی خود حمایت می کند نزدیک به 30 درصد افزایش داشته است. نیاز به گفتن داشتن شانس تجربه میزان متفاوتی از طبیعت خیره کننده و زیستگاه آن نیست.

فراموش نکنید که دانشگاه های نیوبرانزویک در میان قدیمی ترین دانشگاه های کانادا جای دارند. کالج ها و دانشگاه ها به تحقیقات صورت گرفته، صنایع خصوصی و اقتصاد پر رونق خود افتخار می کنند. کلاس های کوچک و احتمال یافتن کار در دانشگاه و یا خارج از دانشگاه فرصتی فراهم می آورد تا دانشجویان فرصت کسب تجارب گوناگون را داشته باشند. چنانچه مایل به تحصیل ر یکی از برنامه های دوره دبیرستان هستید، قادر به انتخاب دوره به زبان انگلیسی یا فرانسه خواهید بود.

به علاوه، سفر به شهر های بزرگ کانادا چون تورنتو و مونت رئال و همچنین بوستون و نیویورک آسان است. اگر به تحصیل در نیوبرانزویک مشغول گردید، در یکی از بهترین مقاصد تحصیلی دنیا تحصیل خواهید نمود.

زبان انگلیسی زبان کاری و اصلی در کانادا است. بنابراین دانشجویان ملزم به تسلط و مهارت به زبان انگلیسی به صورت گفتاری و نوشتاری هستند. تمامی متقاضیانی که زبان اصلی آنان انگلیسی نباشد، ملزم هستند تا به منظور اثبات توانایی خود در زبان انگلیسی و شرکت در کلاس ها، در آزمون های مربوطه شرکت نمایند.

دانشگاه های معتبر استان نیوبرانزویک

 • دانشگاه عمومی فقه
 • دانشگاه مونت آلیسون
 • دانشگاه سن توماس
 • دانشگاه مونکتون
 • دانشگاه نیوبرانزویک
 • دانشگاه های فقه خصوصی
 • دانشگاه کرندال
 • دانشگاه کینگزوود
 • دانشگاه سن استفن
 • دانشگاه های خصوصی شناخته شده تحت مدارک
 • قانون اهدا
 • دانشگاه فدریکتون
 • دانشگاه یورکویل

گروه خبری

پست های مرتبط

ویزای استارت آپ – آپدیت 2024

ویزای استارتاپ کانادا؛ مسیری آسان و جذاب برای مهاجرت… ویزای استارتاپ کانادا…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه Care Giver

مهاجرت به کانادا از طریق شغل پرستاری خانگی یکی از بهترین روش‌ها…

ویزای IMP کانادا و هرآنچه نیاز است بدانید

اگر شرایط برنامه IMP کانادا را داشته باشید، از ارائه LMIA معاف…

۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید