برنامه کشاورزان و دامداران استان ساسکاچوان یکی از جریان‌های مهاجرتی است که در دسته برنامه‌های نامزدی استانی ساسکاچوان قرار می‌گیرد. این برنامه نیز مانند دیگر برنامه‌های استانی افرادی را جذب می‌کند که مایل به زندگی در استان ساسکاچوان کانادا هستند. یعنی اگر علاقمندید که در ساسکاچوان کانادا یک مزرعه دامپروری و یا زمین کشاورزی راه بیندازید، این جریان به شما امکان اقامت و کار و فعالیت در استان را می‌دهد. البته برای واجدشرایط بودن در این برنامه به سرمایه اولیه نیز نیاز دارید. به هر حال استان دولت استانی ساسکاچوان شرایطی فراهم کرده‌است که از متقاضی علاقمند به زندگی و کار در حیطه کشاورزی و دامداری استقبال بشود. اما آیا می‌دانید این جریان دقیقاً چطور اداره می‌شود و چه شرایطی دارد؟

[ez-toc]

برنامه کشاورزان و دامداران استان ساسکاچوان چیست؟

برنامه کشاورزان و دامداران استان ساسکاچوان Saskatchewan Farm Owners and Operators یکی از جریان‌های برنامه نامزدی استانی ساسکاچوان است، که توسط دولت این استان اداره می‌شود. این جریان با هدف جذب صاحبان و اپراتورهای مزارع که مایل به داشتن مالکیت و کار در مزارع در ساسکاچوان هستند، طراحی شده است.

کشاورزان موفق که از طریق این برنامه درخواست می‌دهند، برای دریافت کارت اقامت دائم کانادا نامزد خواهند شد. البته متقاضی باید ثابت کند که واقعاً به دنبال راه‌اندازی یک مزرعه در ساسکاچوان است. درضمن این برنامه شرایط و الزامات دیگری نیز دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

شرایط برنامه کشاورزان و دامداران استان ساسکاچوان

شرایط برنامه کشاورزان و دامداران استان ساسکاچوان شامل چند بخش زیر است:

تجربه کاری: به منظور واجد شرایط بودن در این برنامه شما باید تجربه کافی در زمینه کشاورزی و مزرعه‌داری داشته باشید. مشخص نشده‌است که چند سال تجربه کار و فعالیت در زمینه مزرعه‌داری برای پذیرفته شدن در این برنامه لازم است. کافی است ثابت شود که مهارت و تجربه کافی را برای راه‌اندازی مزرعه یا کار و فعالیت در این زمینه را دارید. درواقع پس از بررسی پرونده درخواست شما، این موضوع بررسی خواهد شد.

سرمایه‌گذاری: برای پذیرفته شدن در این جریان لازم است که در بخش مزارع و زمین‌های کشاورزی استان ساسکاچوان سرمایه‌گذاری کنید. بنابراین باید نشان بدهید که سرمایه کافی برای این کار را دارید. این سرمایه‌گذاری نیاز به ارزش خالص دارایی قابل‌توجهی دارد. متقاضی باید دارای حداقل ارزش خالص دارایی 500،000 دلار کانادا یا 300،000 دلار امریکا باشد. همچنین متقاضیان موفق باید قبل از دریافت نامزدی استانی خود، مبلغ 75،000 دلار کانادا سپرده داشته‌باشند. این سپرده زمانیکه آنها موفق به ایجاد مزرعه خود در ساسکاچوان شدند و شرایط از پیش تعیین شده را فراهم کردند، به متقاضیان بازگردانده می‌شود.

برنامه راه‌اندازی مزرعه: کاندیداهای علاقمند باید یک برنامه مشخص و هدفمند برای مزرعه‌ای که مایل به ایجاد آن در ساسکاچوان هستند، ارائه دهند. طرح استقرار مزرعه باید نشان دهد که متقاضی موردنظر چگونه از تجربه کشاورزی خود برای ایجاد مزرعه در ساسکاچوان استفاده خواهد کرد.

 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی متقاضی و افراد خانواده همراه در ساسکاچوان
 • گواهی عدم سوء‌سابقه
 • انجام تست‌های پزشکی برای تأیید وضعیت سلامتی

توجه کنید که پذیرفته شدن در برنامه کشاورزان و دامداران استان ساسکاچوان علاوه بر تأیید دولت استانی به تأیید دولت فدرال کانادا نیز نیاز دارد.

SaskFSA Home

 

نحوه درخواست برای برنامه کشاورزان و دامداران ساسکاچوان

برای درخواست در این زمینه باید چند مرحله زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. قبل از ارائه درخواست باید به یک سفر اکتشافی به استان ساسکاچوان بروید. این بازدید باید حداقل 5 روز کاری طول داشته‌باشد. در طول این سفر، متقاضی باید با نماینده Saskatchewan Immigrant Nominee Program (SINP) سازمان مهاجرت استانی ساسکاچوان ملاقات کند تا درباره برنامه خود صحبت کند. همچنین، متقاضی باید تحقیقات جامع و کاملی را ازطریق مشورت با متخصصان کسب‌و‌کار در بخش‌های مربوط به مزرعه پیشنهادی خود انجام دهد.
 2. پس از آن متقاضی باید یک برنامه کامل به SINP ارسال کند. این برنامه باید شامل اسناد و مدارک نشان‌دهنده تجربه کاری و یک برنامه جامع برای راه‌اندازی مزرعه جدید در ساسکاچوان باشد. به عنوان بخشی از برنامه، متقاضی باید نشان دهد که حداقل سرمایه اولیه را دارد. این شرط باید توسط شخص ثالث تأیید شود.
 3. سپس ارزیابی درخواست شما همراه با تمام جزئیان آن شامل سرمایه اولیه و طرح راه‌اندازی مزرعه در ساسکاچوان آغاز خواهد شد.
 4. اگر ارزیابی اولیه نتیجه مثبت داشته‌‍باشد، متقاضی باید هزینه ارائه درخواست معادل 2500 دلار کانادا را پرداخت کند. در طول ارزیابی، SINP ممکن است درخواست مصاحبه حضوری با متقاضی را داشته‌باشد. اگر درخواست تأیید شود، متقاضی توسط SINP تماس تلفنی دریافت خواهد کرد.
 5. در این مرحله متقاضیان موفق باید یک توافقنامه امضا کنند که در آن برای ایجاد مزرعه در ساسکاچوان تعهد می‌دهند. همچنین، متقاضیان باید مبلغ 75000 دلار را دارایی داشته باشند؛ که پس از آنکه به تعهدات خود در جهت راه‌اندازی مزرعه واجدشرایط عمل کنند، بازگردانده خواد شد.
 6. در این مرحله درصورتیکه مراحل قبل با موفقیت انجام بگیرد، متقاضی نامزدی استانی ساسکاچوان را دریافت خواهد کرد. پس از دریافت این نامزدی، متقاضی می‌تواند برای اقامت دائم کانادا نیز درخواست کند. متقاضی همچنین می‌تواند برای دریافت مجوز کار به SINP درخواست بدهد. این مجوز کار می‌تواند در همان مراحل اولیه به صورت موقت صادر شود و یا پس از پذیرش دائمی باشد. (مجوز کار موقت نیازی به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) ندارد، یعنی از LMIA معاف است. برای درخواست مجوز کار موقت، متقاضی باید از سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا IRCC تأییدیه بگیرد.)
 7. متقاضیان باید یک درخواست نیز برای دریافت کارت اقامت دائم کانادا تکمیل و به سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا IRCC ارسال کنند. این درخواست معمولاً طی 18 ماه پردازش می‌شود.
 8. پس از 18 ماه نتیجه به شما اعلام و فرآیند دریافت کارت اقامت دائم کانادا برای شما آغاز خواهد شد. اگر شرایط این برنامه را فراهم کنید، به احتمال زیاد طی چند ماه بعد کارت اقامت دائم کانادا را دریافت خواهید کرد.

برنامه کشاورزان جوان ساسکاچوان چیست؟

این جریان زیرمجموعه‌ای از برنامه کشاورزان و دامداران ساسکاچوان برای متقاضیان زیر 40 سال است که مایل به ایجاد مزارع در این استان هستند. معیارهای واجد شرایط بودن در این جریان با یک استثناء با برنامه اصلی یکسان است. درواقع در این برنامه ارزش خالص دارایی مورد نیاز برای کشاورزان جوان تنها 300000 دلار کانادا است و نه 500000 دلار کانادا.

 

معرفی دیگر برنامه های استانی کانادا :

برنامه کارآفرینی پرنس ادوارد کانادا

برنامه کارآفرینی منیتوبا کانادا

برنامه کارآفرینی انتاریو کانادا

برنامه کارآفرینی آلبرتا کانادا

برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا کانادا

دیدگاهتان را بنویسید