اسپانسرشیپ همسر و فرزندان برنامه‌ای است که به منظور حمایت از خانواده‌ های غیربومیان کانادا طراحی شده است. درواقع اگر شما یک دارنده کارت اقامت دائم کانادا یا شهروند کانادایی هستید، می‌توانید همسر یا فرزندان وابسته خود را حمایت کنید تا بتوانند ویزای اقامت دائم کانادا را بدست آورند. به این ترتیب شما می‌توانید در کنار خانواده خود در کشور موردعلاقه‌تان زندگی کنید. اما این برنامه نیز دارای شرایط خاص و جزئیاتی است که سوژه همین نوشته محسوب می‌شود.

[ez-toc]

برنامه مهاجرتی اسپانسرشیپ همسر و فرزندان در کانادا

سازمان مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا برنامه‌ای را برای حمایت از خانواده طراحی کرده ‌است. در این برنامه فردی که شهروند کانادا یا دارنده کارت اقامت دائم این کشور محسوب می‌شود، می‌تواند همسر یا فرزندان وابسته خود را به کانادا دعوت کرده و شرایط اقامت دائم آنها را در این کشور فراهم کند.

این برنامه مناسب افرادی است که مایلند عزیزان خود را به کانادا آورده و از آنها حمایت مالی کنند. اسپانسرشیپ همسر و فرزندان یکی از محبوب‌ترین جریان‌های مهاجرتی کانادا است که در مدت زمان نسبتاً کوتاه و در یک پروسه نسبتاً آسان، همه اعضای خانواده را در کنار یکدیگر جمع می‌کند. شرایط نسبتاً آسان این جریان و فرآیند کوتاه مدت و بی‌دردسر آن درجهت رویکرد دولت کانادا برای حفظ خانواده‌ها در کنار هم است.

اسپانسرشیپ همسر و فرزندان در کانادا

اسپانسرشیپ همسر و شریک زندگی برای مهاجرت به کانادا

همسر و شریک زندگی شما می‌تواند تحت حمایت شما همراهتان به کانادا مهاجرت کند. شما واجد شرایط حمایت از همسر قانونی و یا شریک زندگی خود خواهید بود اگر دارای کارت اقامت دائم و یا شهروندی کانادا باشید.

اگر فرد موردنظر همسر قانونی شما نیست باید حداقل یک سال با آن شخص زندگی مشترک داشته باشید.

 

اسپانسرشیپ فرزندان برای مهاجرت به کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، می‌توانید نام فرزندانتان را به عنوان اعضای خانواده وابسته به خود همراه در درخواست برای اقامت دائمی در این کشور وارد کنید. این کاملاً اختیاری است و اگر مایل به این کار نیستید می‌توانید نام آنها را وارد نکنید.

برنامه اسپانسرشیپ فرزندان در کانادا به شهروندان این کشور و دارندگان کارت اقامت دائم اجازه می‌دهد تا فرزندان بیولوژیکی خود که در سنین زیر 22 سال قرار دارند را برای اقامت دائمی کانادا حمایت کنند. این حمایت تا زمانی که آنها ازدواج کرده و صاحب فرزند شوند ادامه خواهد داشت.

البته در شرایط خاص ممکن است فرزند بالای 22 سال فرزند وابسته محسوب شده و شامل طرح اسپانسرشیپی فرزندان وابسته شود. برای مثال فرزندانی که از یک بیماری جسمی یا ذهنی رنج می‌برند و نمی‌توانند امور روزانه خود را مدیریت کنند، فرزند وابسته محسوب می‌شوند حتی اگر بیشتر از 22 سال سن داشته‌باشند.

اسپانسرشیپ همسر و فرزندان در کانادا

شرایط اسپانسرشیپ شدن

برای واجد شرایط بودن در برنامه حمایت از همسر و فرزندان وابسته باید الزامات زیر را برآورده کنید:

 • شهروندی یا کارت اقامت دائم کانادا
 • حداقل 18 سال سن
 • سکونت و زندگی در کانادا و یا قصد بازگشت به کانادا در صورت زندگی
 • تمکن مالی برای برآورده کردن نیازهای زندگی

شرایط مالی برای اسپانسرشیپی همسر و فرزندان

حامی مالی باید حداقل درآمد لازم برای حمایت مالی از همسر و فرزندان خود را داشته‌باشد. آژانس Canada Revenue Agency کانادا باید درآمد شما را به عنوان حامی مالی خانواده‌تان ارزیابی کرده و نامه تأییدیه آن را با نام (NOA) صادر کند. برطبق این تأییدیه شما توان مالی پرداخت هزینه هاتی زندگی همسر و فرزندان وابسته تان را تا 3 سال متوالی خواهید داشت.

بر خلاف بسیاری از اشکال دیگر حمایت مالی کانادا، شما نیازی به اثبات حداقل درآمد برای حمایت از همسر خود ندارید. با این حال، هر زمان که قرار است از یک عضو خانواده تان در کانادا حمایت کنید، باید تعهد بدهید که نیازهای اساسی اعضای خانواده تان را برآورده می‌کنید.

طول مدت تعهد مالی اسپانسرشیپ بستگی به نسبت شما با فرد مورد حمایتتان دارد. مثلاً برای حمایت از همسر و شریک زندگی باید حداقل برای 3 سال تعهد بدهید که او را حمایت مالی کنید.

شهروندان کانادایی یا دارندگان کارت اقامت دائم که قرار است فرزندان وابسته خود را حمایت کنند نیز، مجبور نیستند مدارک حداقل درآمد خود را ارائه دهند.

اسپانسرشیپ همسر و فرزندان در کانادا

هزینه برنامه اسپانسرشیپی همسر و فرزندان

اگر قرار است همسر و فرزندانتان را حمایت مالی کنید، لازم است درخواست بدهید. این درخواست و فرآیندهای پردازش آن هزینه دارد. طبق قوانین سازمان مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا شما به ازای هر فرزندتان باید 150 دلار هزینه پرداخت کنید. این هزینه برای همسر یا شریک زندگی برابر با 1050 دلار است. همچنین دیگر هزینه های این برنامه عبارتنداز:

 • هزینه پردازش درخواست اسپانسرشیپی: 75 دلار
 • هزینه پردازش درخواست متقاضی اصلی: 475 دلار
 • هزینه پردازش درخواست حق اقامت دائم: 500 دلار
 • هزینه انجام بیومتریک: 85 دلار
 • مجموع هزینه ها: 1135 دلار

اگر قصد دارید پس از صدور کارت اقامت دائم کانادا، ساکن کبک شده و مجوز اقامت دائم این منطقه را نیز داشته باشید، مبلغ 289 دلار کانادا به مجموع هزینه های بالا اضافه می‌شود.

افرادی که واجدشرایط اسپانسرشیپی همسر و فرزندان نیستند

افرادی که واجدشرایط اسپانسرشیپی همسر و فرزندان نیستند، عبارتنداز:

 • افرادی که در حال حاضر در زندان هستند
 • افرادی که قبض‌های مربوط به حمایت مالی فرزندان خود را پرداخت نکرده و بدهی دارند
 • افرادی که ورشکستگی اعلام شده یا اعلام نشده دارند
 • افرادی که کمک‌های اجتماعی را به دلایلی غیر از معلولیت دریافت کرده اند
 • افرادی که واجدشرایط دریافت و پرداخت وام‌های مهاجرتی نشده، پرداخت‌هایشان به موقع انجام نشده‌است و یا به طور کلی وام‌های مهاجرتی خود را پرداخت نکرده اند
 • افرادی که قبلاً نیز در برنامه اسپانسرشیپی همسر و فرزند شرکت کرده و حامی مالی فردی شده اند و البته نتوانسته اند به قوانین این برنامه عمل کنند
 • افرادی که متهم به یک جرم خشونت‌آمیز، جرم علیه نسل یا هر گونه جرم جنسی هستند

قوانین کلی اسپانسرشیپی همسر و فرزندان در کانادا

قوانینی در این زمینه وجود دارد که به شما دید جامع درباره مسیر پیش رویتان خواهد داد:

 • پردازش اسپانسری همسر یا فرزندان هرکدام 12 تا 14 ماه طول می‌کشد.
 • اگر مایلید حامی همسر یا فرزندان وابسته خود باشید، باید دارای کارت اقامت دائم یا شهروندی کانادا باشید.
 • شما با مجوز و ویزای دانشجویی یا مجوز کار نمی‌تواند حامی مالی همسر یا فرزندانتان باشید.
 • برای اینکه بتوانید حامی مالی همسر یا فرزندان وابسته خود باشید، باید بیشتر از 18 سال سن داشته‌باشید.
 • اگر دارای کارت اقامت دائم کانادا هستید، باید به طور کامل در این کشور زندگی کنید. به این ترتیب می‌توانید از همسر و فرزندان خود نیز برای زندگی در این کشور حمایت کنید.
 • اگر شهروند کانادا هستید، می‌توانید در خارج از کانادا زندگی کنید و با این وجود اسپانسر همسر و فرزندانتان باشید. با این حال، قبل از هر کاری باید مستنداتی را ارائه دهید که نشان می‌دهد به محض اینکه پرونده حمایتی شما تأیید شد، به کانادا بازمی‌گردید.
 • شما می توانید همسر و فرزندان وابسته خود را بدون توجه به وضعیت مالی خود حمایت کنید.
 • در برنامه اسپانسرشیپ همسر و فرزندان کانادا، اصطلاح همسر به معنای فردی است که با آن ازدواج کرده و یا حداقل در یک سال گذشته با او زندگی مشترک دارید. همچنین اصطلاح فرزندان وابسته به معنای فرزندان زیر 22 سال و مجرد است که هیچ همسر قانونی یا شریک زندگی ندارد.

همچنین میتوانید اطلاعات بیشتری در این باره در این لینک مطالعه کنید.


تماس با ما
قصد مهاجرت دارید؟
چنانچه به هر کدام از خدمات ما نیاز دارید ما روش های زیادی برای ارتباط داریم...!
 • سرعت در پاسخگویی
 • ساده تر از ساده
اینجارو بزنید

دیدگاهتان را بنویسید