صفحه اصلی > برنامه های مهاجرتی : اسکیل ورکر استانی کانادا

اسکیل ورکر استانی کانادا

اسکیل ورکر استانی کانادا

اسکیل ورکر کانادا شرایط خاص خود را دارد و‌ می‌توان گفت که کاملا این پروگرام امتیاز بندی می‌باشد و در مرحله ابتدایی آن کسانی که قصد شرکت در آن را دارند می‌بایست در ابتدا ۶۸ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز را کسب کنند که این امتیازات در یک جدول ۶ گانه مورد بررسی قرار می‌گیرد و از طریق این جدول افراد متقاضی برنامه اسکیل ورکر امتیازات لازم را برای خود کسب می‌کنند.

موارد مهم در اسکیل ورکر کانادا

۱- اولین موردی را که می‌توان مورد بررسی قرار داد میران تحصیلات می‌باشد که حداقل مدرک تحصیلی افراد متقاضی اسکیل ورکر باید دیپلم باشد ( پایین تر از دیپلم نمی‌تواند در پروگرام اسکیل ورکر شرکت کند) و بالاترین آن هم مقطع دکتری می‌باشد که افراد متقاضی می‌توانند با دارا بودن مدرک بالای تحصیلی امتیازات این پروگرام را کسب کنند

۲- موردی که می‌توان برای آن اهمیت ویژه ای باز کرد به طوری که هم اکنون در روش‌ها و برنامه‌های سرمایه گذاری کانادا هم اهمیت آن حس می‌شود به طوری که با نبود آن نمی‌توان اقامت کانادا را بدست آورد مهارت زبان است.

با توجه به اینکه کشور کانادا کشوری است که مردم کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می‌کنند (ایالت کبک در کانادا فرانسوی زبان هستند) دانستن این دو زبان می‌تواند برای فرد متقاضی اسکیل ورکر شرایط خوبی را پیش آورد و گرفتن مدرک آیلس زبان انگلیسی و فرانسه با نمره‌‎های بالا می‌تواند باعث‌ کسب امتیازات مناسبی شود.

۳- شرایط سنی هم دارای امتیاز‌بندی ویژه‌ای در برنامه اسکیل ورکر دارا می‌باشد به طوری که از سنین بین ۱۸ سال تا ۳۵ سال را می‌توان بهترین سن برای کسب بالاترین امتیاز از طریق اسکیل ورکر را نام برد.

۴- تجربه کار و دارا بودن سابقه کار افراد می‌تواند نقش بسیار تاثیر‌گذاری برای پروگرام اسکیل ورکر کانادا داشته باشد و به طوری که اگر فردی دارای سابقه کار با بیشتر از ۵ سال باشد می‌تواند امتیاز بسیار مناسبی را برای این پروگرام کسب کند و در نتیجه اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده خویش کسب کند.

۵- داشتن پیشنهاد کاری مناسب در داخل کانادا و یا همان جاب آفر که حتما باید پیشنهاد جاب آفر و پیشنهاد کار مورد تايید دولت کانادا هم باشد و از این طریق فرد می تواند امتیازات مناسبی را برای خود کسب کند.

۶- مورد بعدی که از آن می‌توان نام برد همان انطباق پذیری با جامعه کانادا می‌باشد که از این قسمت امتیازاتی را از آن افراد می‌کنند به طوری که اگر دارای بستگان نزدیک در کشور کانادا باشند و یا دارای سابقه کار از طرف خود و یا سابقه کار همسر در داخل کانادا باشد می‌توانند امتیازات کاملی را کسب کنند.

پس از اینکه فرد متقاضی اسکیل ورکر از مجموع ۱۰۰ امتیاز ۶۸ را کسب کرد می‌توان گفت وارد بخش نهایی پروگرام اسکیل ورکر کانادا شده است و یا به عبارتی ساده تر شرایط وارد شدن به استخر امتیازات برنامه اسکیل ورکر را دارا شده است.

برای اینکه بخواهید در برنامه اسکیل ورکر با موفقیت و‌ گرفتن نتیجه بیرون بیایید باید از مجموع ۱۲۰۰ امتیاز حداقل ۴۷۵ را کسب کنید، که وارد جزيیات آن نمی‌شویم و دلیل آن هم این است که از اواخر سال میلادی ۲۰۱۵ با تغییر قوانین، برنامه اسکیل ورکر تغییر پیدا کرده و با نام اکسپرس اینتری شروع به کار کرده است که در زیر توضیحاتی از برنامه اکسپرس انتری داده می شود.

اسکیل ورکر استانی کانادا

سیستم اسکیل ورکر کانادا

در روز 15 آبان سال گذشته، آخرین دوره قرعه کشی اکسپرس اینتری Express Entry انجام شد که با روش‌های تازه امتیاز‌دهی جدید کار می‌کند.

براى ورود به اسکیل ورکر کانادا و بالاخص دريافت دعوتنامه از اداره مهاجرت كانادا ، متقاضى مى‌بايست واجد شرايط ذيل باشد:

 • سن كمتر از سى سال
 • ميزان تحصيلات ليسانس يا بالاتر
 • داشتن گواهى آيلتس جنرال يا معادل ٦ يا بالاتر
 • حداقل يكسال تجربه شغلى تمام وقت مرتبط با رشته تحصيلی
 • داشتن توانايى مالى جهت مايحتاج شخصى

شايان ذكر است، دارندگان مدارك تحصيلى يا سابقه كار از كانادا مى توانند امتياز قابل توجهى كسب نمايند كه امكان اخذ دعوتنامه را براى آنها ميسر مى‌سازد.

اسکیل ورکر دو مرحله دارد:

 1. ورود به داخل سیستم اکسپرس اینتری Express Entry به عنوان فدرال اسکیلد ورکر، کسانی که حداقل ۶۷ امتیاز دارند.
 2. به دست آوردن امتیاز بالاتر از ۴۰۰ در Express Entry برای دریافت اجازه ثبت پرونده اقامت دائم. اساسا برای دريافت اجازه یا دعوتنامه از اداره مهاجرت كانادا برای ثبت پرونده اقامت دائم، متقاضى مى بايست واجد شرايط ذيل باشد تا امتیاز او بالاتر از ۴۰۰ باشد.

به این دلیل توصیه می شود که متخصصان با ویزای تحصیلی وارد کانادا بشوند تا بتوانند شانس خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا بالاتر ببرند.

مطابق آخرين سرى دعوتنامه‌هاى صادره در ماه ژانويه جهت اقامت دائم كانادا از طريق فدرال اسكيلد وركر و ساير گروه هاى مهاجرتى تخصصى، حداقل امتياز لازم به شكل قابل توجهى كاهش يافته است و از بيش از سه هزار نفر از دارندگان امتياز ٤٤٠ داخل اکسپرس اینتری دعوت بعمل آمده است تا بتوانند براى اقامت دائم كانادا اقدام نمايند.

اسکیل ورکر استانی کانادا

مهاجرت به كانادا براى پزشكان متخصص و خانواده براساس تخصص اکسپرس اینتری

متقاضيانی كه از طريق تخصص به عنوان پزشک عمومی يا پزشک خانواده (كد شغلى ٣١١٢) و يا پزشكان متخصص (كد شغلى ٣١١١) تمايل به مهاجرت به كانادا دارند، می‌توانند از طريق Federal Skilled Worker و يا Canadian Experience Class و يا Provinicial Nominees Programs اقدام نمايند.

مراحل اقدام کردن آن به شرح ذيل است:

 1. تشكيل پرونده شما در سيستم اکسپرس اینتری Express Entry Profile ، با توجه به اينكه مدرک تحصيلی شما صادره از خارج از كانادا است شما نيازمند ECA يا گزارش ارزشيابی مدرک خود از شورای پزشكان كانادا هستيد.
 2. تشكيل پرونده جهت ارزيابی مدارک تحصيلی و حرفه‌ای پزشكی شما در www.physiciansapply.ca
 3. بعد از تشكيل پرونده و انجام پروسه ارزيابی و معادل‌سازی مدارک، شما می‌توانيد تقاضای ECA يا گزارش ارزيابی از MCC يا شورای پزشكان كانادا نمايد.
 4. گزارش مذكور را بايستی وارد پروفايل خود در اکسپرس اینتری كنيد.
 5. اين پروسه نه تنها براى امور مهاجرتی شما به كانادا کمک می‌کند، بلكه در حقيقت منجر به ارزشيابی مدرک پزشكی شما می‌شود. به نحوی كه زمانی كه می‌خواهيد براى بورد پزشكی كانادا ثبت نام كنيد به اين مدرك نياز خواهید داشت.
 6. ثبت نام در بورد پزشكی كانادا براى اخذ مجوز طبابت در كانادا.
 7. تصميم گيری بورد پزشكی كانادا (هر استان در كانادا داراى نظام پزشكى مخصوص به خود است)، مبنی بر اينكه شما نياز داريد چه دوره‌های تخصصی تكميلی را در كانادا طی كنيد تا بر آن اساس بتوانيد اجازه طبابت در كانادا بيابيد. براى اطلاعات بيشتر می‌توانيد به وب سايت رسمى www.mcc.ca مراجعه نماييد.

اسکیل ورکر استانی کانادا

تغييرات جديد در امتياز‌بندى اسکیل ورکر کانادا

 1. داشتن خواهر و برادر و همسر در کشور کانادا
 2. دانستن و مسلط بودن به زبان فرانسه
 3. داشتن قرارداد یا دارا بودن پیشنهاد شغلی از کانادا

از تاریخ هفتم ژوئن قانون جدیدی تصویب شد برای سهولت مهاجرت برای اشخاص که از طریق تخصص می‌خواهند وارد کشور کانادا شوند به طوری که افراد متخصص می‌توانند در پروگرام اکسپرس اینتری امتیازات بیشتری کسب کنند.

 • افرادی که در کشور کانادا دارای خواهر و یا برادر و یا همسرشان بالای سنین هجده سال باشند که مقیم و یا سیتیزن کشور کانادا هستند و از این طریق می‌توانند ۱۵ امتیاز به مجموع امتیازات خود در پروگرام اکسپرس اینتری اضافه کنند.
 • افرادی که آگاهی و تسلط به زبان فرانسه در سطح متوسط و یا بالاتر دارند می‌توانند ۱۵ الی ۳۰ امتیاز به مجموع امتیازات خود اضافه کنند.
 • افرادی که از کشور کانادا دارای پیشنهاد شغلی معتبر هستند می‌توانند بین ۵۰ امتیاز برای سایر مشاغل کسب کنند و تا ۲۰۰ امتیاز برای مشاغل مدیریتی ازاین پروگرام کسب کنند.

و‌ اگر فرد متقاضی بتواند تمامی شرایطی که در تعهد نامه به امضا رسیده را اجرا کند می‌تواند اقامت خود را از طریق اکسپرس اینتری کسب کند.

این نکته را باید توجه داشت که این پروگرام کارافرینی هر استان با استان دیگر متفاوت می‌باشد و هر کدام از استان‌های کانادا برنامه‌های خاص خود را دارند و تمامی این برنامه‌ها با توجه به شرایط زمانی در حال تغییر می باشند و می‌تواند گفت که هیچ کدام از این پروگرام‌ها ثابت نیستند.

می‌توان به نمونه‌هایی از این پروگرام‌ها در شهرهای مختلف اشاره کرد مانند برنامه استان انتاریو و برنامه استان بریتیش کلمبیا که تمامی آنها در مطالب مربوط به خودشان در وب سایت توضیح داده شده و می‌توانید اطلاعات لازم را کسب کنید.

گروه خبری

پست های مرتبط

ویزای استارت آپ – آپدیت 2024

ویزای استارتاپ کانادا؛ مسیری آسان و جذاب برای مهاجرت… ویزای استارتاپ کانادا…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه Care Giver

مهاجرت به کانادا از طریق شغل پرستاری خانگی یکی از بهترین روش‌ها…

ویزای IMP کانادا و هرآنچه نیاز است بدانید

اگر شرایط برنامه IMP کانادا را داشته باشید، از ارائه LMIA معاف…

۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید