صفحه اصلی > برنامه های مهاجرتی : برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا کانادا

برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا کانادا

برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا کانادا

برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا یکی از جریان‌های مهاجرتی این استان است که هر سال متقاضیان زیادی را از سرتاسر جهان می‌پذیرد. این برنامه کارآفرینان و سرمایه‌داران را موردهدف قرار داده و شرایط خوبی را در استان بریتیش کلمبیا برایشان فراهم می‌کند. جریان‌های کارآفرینی بریتیش کلمبیا فرصت قابل‌توجهی را در اختیار افراد مدیران دارای تجربه مدیریت کسب‌و‌کار و همچنین شرکت‌های ثروتمند خارجی که مایل به توسعه کسب‌وکار خود در این استان هستند، قرار می‌دهد. این برنامه بهترین فرصت برای توسعه کسب‌وکارهای موجود و ایجاد شعبه‌های جدید در استان بریتیش کلمبیای کانادا محسوب می‌شود. به‌علاوه این برنامه راهی برای دریافت کارت اقامت دائم کانادا است.

برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا چیست؟

استان بریتیش کلمبیا یکی از مهاجرپذیرترین مناطق کانادا محسوب می‌شود که برنامه‌های مختلفی را برای جذب خارجی‌ها راه‌اندازی کرده‌است. یکی از این برنامه‌ها، کارآفرینی است. برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا هر سال تعداد قابل‌توجهی علاقمند غیربومی را پذیرفته و در نهایت کارت اقامت دائم کانادا را برای آنها صادر می‌کند.

برنامه استانی کارآفرینی بریتیش کلمبیا یکی از جریان‌های مهاجرتی است که در برنامه استانی British Columbia Provincial Nominee Program (BC PNP) دسته‌بندی می‌شود. این برنامه توسط دولت استانی بریتیش کلمبیا مدیریت می‌شود. در جریان کارآفرینی بریتیش کلمبیا، هدف اتباع خارجی با تجربه، صاحب کسب‌وکار و سرمایه‌داری است که مایل به سرمایه گذاری تجاری در استان بریتیش کلمبیا می‌باشند.

متقاضیان این جریان ملزم به خرید یک کسب‌و‌کار جدید یا شعبه‌ای از یک کسب‌وکار موجود در استان بریتیش کلمبیا هستند. متقاضیان موفق در نهایت نامزدی استانی بریتیش کلمبیا را دریافت خواهند کرد که راهی برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز است.

دسته‌بندی برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا خود دارای سه جریان مختلف است. هر کدام از این جریان‌ها شرایط و ضوابط خود را داشته و بخش متفاوتی از جامعه کارآفرینان را موردهدف قرار می‌دهد. به این ترتیب سه جریان فعال در برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا عبارتند از:

جریان کارآفرینی بریتیش کلمبیا British Columbia Entrepreneur: در این جریان صاحبان کسب‌و‌کار و مدیران باتجربه که مایل به زندگی در بریتیش کلمبیا هستند، مورد هدف قرار می‌گیرند. متقاضیان در این برنامه باید تجربه مدیریت و همچنین سرمایه اولیه کافی برای ایجاد کسب‌وکار جدید در استان را داشته باشند. متقاضی در این برنامه یک کسب‌وکار در بریتیش کلمبیا راه ‌انداخته و یا یک کسب‌وکار موجود در این استان را خریداری می‌کند. پس از اثبات عملکرد موفقیت‌آمیز کسب‌وکار متقاضی در بریتیش کلمبیا، فرد واجد شرایط دریافت کارت اقامت دائم کانادا می‌شود.

شرایط پذیرفته شدن در این برنامه عبارتند از:

 1. برای واجد شرایط بودن برای جریان کارآفرین بریتیش کلمبیا متقاضی باید حداقل تحصیلات متوسطه را داشته‌باشد. توجه داشته باشید که برخی از نامزدها ممکن است از این شرط معاف باشند. یعنی اگر متقاضی 3 سال تجربه کار به عنوان مدیر و مالک فعال کسب‌و‌کار با مالکیت 100 درصد را در 5 سال گذشته داشته‌باشند، از این شرط معاف است.
 2. متقاضی باید تجربه کاری کافی برای تضمین موفقیت در ایجاد و اجرای یک کسب‌و‌کار موجه در بریتیش کلمبیا را داشته‌باشد. پس حداقل 3 سال تجربه کار به عنوان یک مدیر و مالک فعال کسب‌وکار و یا بیش از 4 سال تجربه به عنوان مدیر ارشد کسب‌وکار برای این جریان لازم است.
 3. متقاضی باید ثابت کند که قادر به سرمایه‌گذاری و ایجاد یک کسب‌و‌کار در بریتیش کلمبیا است. به این ترتیب، شما باید ارزش خالص دارایی شخصی‌تان را حداقل تا 600000 دلار برسانید و حداقل سرمایه‌گذاری تا 200000 دلار را در یک کسب‌و‌کار جدید داشته‌باشید.

برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا کانادا

جریان پایلوت منطقه‌ای بریتیش کلمبیا British Columbia Entrepreneur Regional Pilot: در این جریان متقاضی از پتانسیل سرمایه‌گذاری در جوامع کوچکتر و مناطق استان بریتیش کلمبیا برای ایجاد یا خرید کسب‌وکار تجاری استفاده می‌کند. این جریان به منظور پر کردن فضاهای خالی سرمایه‌گذاری در جوامع کوچکتر استان بریتیش کلمبیا طراحی شده‌است. هر جامعه استان بریتیش کلمبیا تا حدودی می‌تواند شرایط و ضوابط خاص خودش را برای پذیرفتن متقاضیان مهاجرت به این استان تعیین کند.

شرایط پذیرفته شدن در این برنامه عبارتند از:

 1. ایجاد شغل برای حداقل یک نفر در منطقه موردنظر ازطریق ایجاد کسب‌وکار جدید یا خرید یک شعبه از کسب‌وکارهای موفق موجود
 2. حداقل 51 درصد از سهام و مالکیت کسب‌وکار واجدشرایط
 3. حداقل یک بار حضور در منطقه موردنظر پیش از ارائه درخواست به منظور آشنایی با فضای کاری و پتانسیل‌های موجود در استان بریتیش کلمبیا
 4. مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل با معیار زبان کانادایی (CLB)سطح 4
 5. تجربه 3 سال کار به عنوان مدیر و مالک کسب‌و‌کار یا 4 سال تجربه کار به عنوان مدیر ارشد و یا 1 سال تجربه کار به عنوان مدیر و مالک کسب‌و‌کار به همراه 2 سال تجربه کاری به عنوان مدیر ارشد کسب‌وکار
 6. کاندیداها باید حداقل دارایی شخصی خود را تا حداقل 300 هزار دلار کانادا رسانده و حداقل 100،000 دلار کانادا برای ایجاد کسب‌وکار خود سرمایه‌گذاری کنند. این شرایط باید توسط مدارک قابل‌استناد ثابت شود.

جریان پروژه‌های استراتژیک بریتیش کلمبیا British Columbia Strategic Projects: جریان پروژه ‌های استراتژیک بریتیش کلمبیا، شرکت‌های موفق را که مایل به ایجاد یک شعبه از کسب‌وکارشان یا توسعه آن هستند، هدف قرار می‌دهد. شرکت‌های متقاضی باید توانایی خود در زمینه تولید درآمد سالانه قابل‌توجه و همچنین مدیریت تیم‌های بزرگ نیروی کار را ثابت کنند. این شرکت‌ها باید اعضای کلیدی خود را برای ایجاد یا توسعه کسب‌وکار به بریتیش کلمبیا بفرستند. پس از اثبات عملکرد موفقیت‌آمیز شرکت موردنظر در بریتیش کلمبیا، این کارکنان کلیدی واجد شرایط اقامت دائم کانادا خواهند بود.

شرایط پذیرفته شدن در این برنامه عبارتنداز:

 1. حداقل 150 کارمند با درآمد سالانه حداقل 20،000،000 دلار CAD
 2. سرمایه‌گذاری حداقل 500000 دلار کانادا در شعبه جدید کسب‌وکار مورد نظر در استان بریتیش کلمبیا
 3. ایجاد حداقل سه شغل جدید برای شهروندان کانادایی یا ساکنان دائمی این کشور

توجه داشته‌باشید که هرکدام از این جریان‌ها دارای شرایط دیگری نیز هستند که با توجه به زمینه کسب‌وکار موردنظر تعیین می‌شود.

سیستم امتیازدهی در برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

در این سیستم فاکتورهای زیر در متقاضیان مختلف بررسی شده و صاحبان بالاترین رتبه‌ها در معرض رقابت قرار می‌گیرند:

 • تجربه کار تا 20 امتیاز
 • مالکیت کسب‌وکار تا 4 امتیاز
 • دارایی خالص تا 12 امتیاز
 • میزان سرمایه‌گذاری شخصی تا 20 امتیاز
 • شغل مرتبط تا 20 امتیاز

 

معرفی دیگر برنامه های استانی کانادا :

برنامه کارآفرینی پرنس ادوارد کانادا

برنامه کارآفرینی منیتوبا کانادا

برنامه کارآفرینی انتاریو کانادا

برنامه کارآفرینی آلبرتا کانادا

برنامه کشاورزان و دامداران استان ساسکاچوان کانادا

گروه خبری

پست های مرتبط

برنامه مهاجرت به مناطق کم جمعیت (RNIP)

منظور از برنامه مهاجرتی RNIP چیست؟ برای بدست آوردت اطلاعات کامل در…

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا همچنین به عنوان ویزای بازدید کننده یا ویزای گردشگری…

نیروی متخصص فدرال (FSWP)

نیروی متخصص فدرال (FSWP) برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP)از سال 1967، یکی…

دیدگاهتان را بنویسید