صفحه اصلی > اخبار عمومی کانادا و بریتیش کلمبیا و نوا اسکوشیا و ساسکاچوان و منیتوبا و آلبرتا و انتاریو و کبک : قوانین جدید کانادا برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی سخت‌تر خواهد شد

قوانین جدید کانادا برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی سخت‌تر خواهد شد

قوانین جدید کانادا برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی سخت‌تر خواهد شد

مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا، در تلاش برای حفاظت از دانشجویان در مقابل تقلب، و به دنبال بررسی ۱۰۰ پرونده مرتبط با کلاهبرداری از دانشجویان و نامه پذیرش تقلبی، قوانین جدیدی را اعلام کرد.

این طرح، که سابقه آن به سال ۲۰۱۷ بازمی‌گردد، در خصوص عوامل مهاجرتی که نامه پذیرش جعلی برای پذیرش دانشجویان خارجی در کانادا صادر می‌کردند، اجرا می‌شود.

از تعداد پرونده‌هایی که بررسی شد، تقریباً ٪۴۰ درصد دانشجویان در این تقلب شریک جرم بودند و ٪۶۰ دیگر به عنوان قربانی انگیزیده شدند.

از اول دسامبر ۲۰۲۳، نامه‌های پذیرش صادر شده از موسسات آموزشی منتخب (DLI) برای دانشجویان خارجی باید توسط اداره مهاجرت تایید شوند. هدف این اقدام جدید ضمانت اعتبار نامه پذیرش و جلوگیری از تقلب بیشتر در این زمینه است.

این اقدام همچنین تضمین می‌کند که صدور استادی پرمیت محدود شود و به نامه پذیرش معتبر وابسته باشد.

سال گذشته، بر اساس تحقیقاتی که در مورد پذیرش دانشجویان انجام شد، مشخص شد که عوامل آموزشی دانشگاه‌ها برای حدود ۳۰۰ دانشجوی خارجی از هند نامه پذیرش تقلبی برای کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا صادر کرده‌اند.

مارک میلر اعلام کرد: “ما برنامه مهاجرتی دانشجویان را با محافظت از دانشجویان و حذف افراد متقلب بهبود می‌بخشیم.” وزیر مهاجرت اعلام کرد که قصد دارد موسسات آموزشی را در خصوص کیفیت خدمات، پشتیبانی، و نتایجی که به دانشجویان ارائه می‌دهند، پاسخگو کند. این ابتکار که قرار است در ترم پاییز آینده اجرایی شود، به موسسات دانشگاهی که استانداردهای بالاتر را حفظ می‌کنند، پاداش می‌دهد.

دانشجویان خارجی که برای این موسسات درخواست ارسال می‌کنند، هنگام رسیدگی به استادی پرمیت‌ها در اولویت قرار خواهند گرفت. اداره مهاجرت اصلاحات را برای همسویی بهتر ورک پرمیت پس از فارغ‌التحصیلی با اهداف مهاجرتی منطقه‌ای و زبان فرانسوی و همچنین تقاضای بازار کار کانادا در ماه‌های آینده آغاز خواهد کرد.

اداره مهاجرت و آژانس خدمات مرزی کانادا ۱۵۵۰ درخواست استادی پرمیت با نامه پذیرش تقلبی شناسایی کرده‌اند که اغلب آنها رد شده‌اند. اگرچه در ۴۵۰ مورد تقلب تایید نشد و استادی پرمیت صادر شد.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

دیدگاهتان را بنویسید