صفحه اصلی > بریتیش کلمبیا و نوا اسکوشیا و ساسکاچوان و منیتوبا و آلبرتا و انتاریو و کبک و اخبار سیاسی کانادا و اخبار حوادث کانادا : قوانین جدید شهروندی کانادا برای متولدین خارج از کشور تا دسامبر به تعویق می‌افتد

قوانین جدید شهروندی کانادا برای متولدین خارج از کشور تا دسامبر به تعویق می‌افتد

قوانین جدید شهروندی کانادا برای متولدین خارج از کشور تا دسامبر به تعویق می‌افتد

تعداد نامشخصی از متولدین جوان خارج از کانادا تا دسامبر ۲۰۲۴ فرصت دارند تا واجد شرایط شهروندی شوند.

سال گذشته، دادگاه عالی انتاریو دستور داد که محدودیت‌های اعمال‌شده در سال ۲۰۰۹ که شهروندی فرزندان متولد کانادا با والدین کانادایی متولد خارج کانادا را محدود می‌کرد، لغو شوند. این تغییرات به دستور دادگاه غیرقانونی اعلام شد و به اتاوا تا ۱۹ جون فرصت داده شد تا راه‌حلی ارائه دهد. روز چهارشنبه، دادگاه با درخواست دولت برای تمدید مهلت تا ۹ آگوست موافقت کرد.

سخنگوی اداره مهاجرت اعلام کرد که قاضی همچنین دستور داده است تا در اول آگوست ۲۰۲۴ جلسه‌ای برگزار شود تا مشخص شود آیا تمدید مهلت تا دسامبر ۲۰۲۴ مناسب است یا خیر. وی درخواست کرده است تا قبل از جلسه گزارشی ارائه شود که در آن پیشرفت‌های صورت‌گرفته در لایحه C-71 شرح داده شود.

لایحه C-71 که قانونی برای اصلاح قانون شهروندی است، در اواخر ماه می معرفی شد. در صورت تصویب، شهروندی به طور خودکار به افرادی که تحت تأثیر تغییرات سال ۲۰۰۹ قرار گرفته‌اند، اعطا خواهد شد.

مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا، اظهار داشت: «شهروندی کانادا در سراسر جهان ارزشمند و به رسمیت شناخته شده است. ما می‌خواهیم شهروندی منصفانه، در دسترس و با قوانین شفاف باشد.»

در صورت تصویب لایحه، افرادی که تحت تأثیر تغییرات سال ۲۰۰۹ قرار گرفته‌اند، می‌توانند به صورت آنلاین برای گواهی شهروندی کانادا درخواست دهند. دولت همچنین یک ابزار دیجیتال راه‌اندازی کرده است که به افراد کمک می‌کند بفهمند آیا واجد شرایط شهروندی کانادا هستند یا خیر.

گروه خبری

پست های مرتبط

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

دیدگاهتان را بنویسید