صفحه اصلی > اخبار سیاسی کانادا و اخبار اقتصادی کانادا و اخبار عمومی کانادا : نیروی کار سالخورده کانادا ریشه کمبود نیروی کار ملی است

نیروی کار سالخورده کانادا ریشه کمبود نیروی کار ملی است

نیروی کار سالخورده کانادا ریشه کمبود نیروی کار ملی است

وقتی دن گالاگر به اطراف شرکت خود نگاه می کند، جشن های بازنشستگی زیادی را در آینده خود می بیند.
در حالی که این چیزی نیست که او به طور رسمی دنبال می کند، مدیر عامل Mikisew Group – یک شرکت مستقر در فورت مک موری در آلتا که در خدمات سایت شن های روغنی، تعمیر و نگهداری، تدارکات و ساخت و ساز تخصص دارد – می داند که کارمندان بیشتری در حال نزدیک شدن به پایان کار خود داردند و این تازه شروع شده

گالاگر گفت: من در اطراف مغازه خود و در اطراف نیروی کار خدمات میدانی خود قدم می زنم و به وضوح می توانم این جمعیت را ببینم که در حال پیر شدن هستند و پیامدهای آن من را عصبی میکند.

گروه Mikisew در حال حاضر با کمبود نیروی کار دست و پنجه نرم می کند، حتی برای حفظ ناوگان تجهیزات سنگین خود تا دوردست های استرالیا نیز استخدام می کند. و جمعیت شناسی اولیه نشان می دهد که مشکل این شرکت بدتر می شود، نه بهتر.

گالاگر می‌گوید: «نسبت شاگرد به کارگر مسن‌تر اینجا برای مدت طولانی به قدری پایین بوده است که قدرت برای جبران افرادی که می‌روند وجود ندارد».

برای سال‌ها، کارشناسان نسبت به موجی از بازنشستگی هشدار میدادند، زیرا بچه‌هایی که بین سال‌های 1946 تا 1964 متولد شده‌اند و از نظر اندازه بزرگ‌ترین نسل کانادا هستند – بزرگ‌تر می‌شوند و شروع به خروج دسته جمعی از نیروی کار می‌کنند.

نرخ رشد نیروی کار این کشور از سال 2000 روند نزولی داشته است، اما این روند در سال های اخیر تشدید شده است. این “موج خاکستری” مدتی است که در افق دیده می شود، اما کارشناسان می گویند اکنون در حال سقوط به ساحل است.

طبق آمار کانادا، بین سال‌های 2016 تا 2021، بیش از 1.4 میلیون کانادایی وارد رده سنی 55 سال و بالاتر شدند.

تنها در سال گذشته، از هر پنج کانادایی در سن کار، یک نفر در سنین 55 تا 64 سال قرار داشت که بالاترین رقم در تاریخ سرشماری کانادا است.

ورود موج خاکستری در حالی اتفاق می افتد که کسب و کارها در هر اندازه، در هر صنعت و در هر استانی از کمبود نیروی کار گلایه دارند. تا سه ماهه دوم سال 2022، بیش از یک میلیون شغل خالی در کانادا وجود داشت – بالاترین تعداد سه ماهه در تاریخ.

این یک تصادف نیست. در حالی که همه‌گیری کووید-19 بازار کار را مختل کرد، مقصر اصلی کمبود مداوم نیروی کار است.

اما نرخ مشارکت نیروی کار کانادا در حال حاضر تنها اندکی کمتر از نرخ مشارکت قبل از همه گیری است. گزارش Scotiabank اشاره می کند که در واقع، کانادایی های جوان و میانسال در سطوحی نزدیک یا بسیار بالاتر از آنچه در سال 2019 مشاهده شد، به نیروی کار بازگشته اند.

همین گزارش می‌گوید کاهش مشارکت کلی نیروی کار که وجود دارد، کاملاً به دلیل خروج کانادایی‌های 60 ساله و بالاتر از نیروی کار است. این بدان معناست که ریشه واقعی مشکل فعلی جمعیت سالخورده کانادا است و پیامدهای گسترده ای برای اقتصاد این کشور دارد.

“من فکر می کنم مهم ترین چیزی که نادیده گرفته می شود این است که پیامدهای این چالش های کارگری چیست؟” پاتریک گیل، مدیر ارشد آزمایشگاه داده های تجاری اتاق بازرگانی کانادا می گوید.

او اشاره می‌کند که از هر سه کسب‌وکار کانادایی یک (36 درصد) در حال حاضر گزارش داده‌اند که در حال حاضر با کمبود نیروی کار مواجه هستند. این رقم در صنایع ساخت و ساز و ساخت و ساز به حدود 45 درصد و در بخش غذا و مسکن به 58 درصد می رسد.

این به معنای این است که همه ساعت‌های بیشتری کار می‌کنند و این در نهایت بر کیفیت زندگی تأثیر می‌گذارد. این به معنای رشد کندتر است و همچنین عاملی در تأخیر در زنجیره تأمین است.»

گروه‌های تجاری نگران راه‌حل‌های ممکنی را برای بحران جمعیتی در حال پیشروی پیشنهاد کرده‌اند، از افزایش سطح مهاجرت گرفته تا یافتن راه‌هایی برای نگه داشتن کانادایی‌های مسن‌تر در نیروی کار برای مدت طولانی‌تر. (برخی ناظران حتی پیشنهاد کرده اند که دولت باید سن امنیت سالمندی را افزایش دهد، تا حدی به منظور جلوگیری از بازنشستگی پیش از موعد).

رافائل گومز، مدیر مرکز روابط صنعتی و منابع انسانی دانشگاه تورنتو می‌گوید، اما حتی افزایش قابل توجهی در مهاجرت برای متوقف کردن موج آینده کافی نخواهد بود.

آخرین نسل از نسل پررونق نوزادان کانادا در سال 2030 65 ساله خواهد شد و زمانی که این گروه به طور کامل از نیروی کار خارج شود، جمعیت در سن کار – افراد 15 تا 64 ساله – نسبت کمتری از کل جمعیت کانادا را تشکیل خواهند داد.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

کانادا آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) را برای مهاجرت به کانادا می پذیرد

کانادا آزمون (PTE) را از تاریخ 30 ژانویه 2024 برای مهاجرت به…

دیدگاهتان را بنویسید