صفحه اصلی > مربوط به مهاجرت کانادا : برنامه مهاجرتی کبک برای سال ۲۰۲۳ اعلام شد

برنامه مهاجرتی کبک برای سال ۲۰۲۳ اعلام شد

برنامه مهاجرتی کبک که روز ۸ دسامبر اعلام شد نشان می‌دهد که کبک در سال ۲۰۲۳ پذیرای ۵۲۵۰۰ مقیم جدید خواهد بود. این هدف دقیقا مشابه هدف مهاجرتی ۲۰۲۲ کبک است.

اغلب پذیرش‌های کبک در سال ۲۰۲۳ از طریق برنامه‌های مهاجرتی استان از جمله برنامه کارگر ماهر کبک (QSWP) و برنامه تجربه کبک (PEQ) انجام می‌شود.

کتگوری اقتصادی مهاجرت با جذب ۳۳۹۰۰ مهاجر که معادل بیش از ۶۵٪ هدف مهاجرتی استان است بیشترین نسبت مهاجران را شامل می‌شود. در این کتگوری استان انتظار دارد پذیرای ۲۹۵۰۰ کارگر ماهر و‌حداکثر ۴۳۰۰ مهاجر تجاری باشد که شامل سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و افراد خوداشتغال است، ۱۸۱۰۰ مهاجر باقیمانده از طریق برنامه‌های مهاجرتی الحاق خانواده، پناهندگی و سایر برنامه‌ها وارد کبک می‌شوند.

برنامه مهاجرتی سال ۲۰۲۳ کبک که به برنامه مهاجرتی سال ۲۰۲۲ نزدیک است بر افزایش تدریجی مهاجران متمرکز است. یکی از ارکان اصلی حزب لگو حفاظت از زبان فرانسوی در کبک است و طرح جدید بر جذب مهاجرانی متمرکز است که قبلا به زبان فرانسوی صحبت کرده‌اند. وزارت مهاجرت کبک انتظار دارد که ۷۹٪ مهاجران اقتصادی سال ۲۰۲۳ به زبان فرانسه آگاهی داشته باشند.

کبک تنها استان کاناداست که برنامه مهاجرتی سالانه خود را اعلام می‌کند و تنها استانی است که کنترل تمام پذیرش‌های مهاجرت اقتصادی استان را در دست دارد.

گروه خبری

پست های مرتبط

آیا می‌توان با یک سال کار در کانادا به اقامت دائم دست یافت؟

آیا برای شما هم اتفاق افتاده که با امید گرفتن به اقامت…

بهترین روش مهاجرت کانادا برای افراد بالای 40 سال

در حال حاضر، مهاجرت به کانادا برای افراد بالای 40 سال نیز…

نحوه ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری آنلاین

پروفایل های اکسپرس انتری آنلاین به دولت کانادا امکان می دهد ارزیابی…

دیدگاهتان را بنویسید