صفحه اصلی > اخبار اقتصادی کانادا : با کاهش قیمت بنزین، بازارها در «حالت وحشت» هستند

با کاهش قیمت بنزین، بازارها در «حالت وحشت» هستند

با کاهش قیمت بنزین، بازارها در «حالت وحشت» هستند

طبق گفته GasBuddy، یک شرکت فناوری که قیمت بنزین را در ایالات متحده و کانادا دنبال می کند، میانگین قیمت بنزین در سراسر کانادا طی ماه گذشته کاهش یافته است، از 170.9 سنت در لیتر به 142.1 سنت در لیتر.

یکی از تحلیلگران انرژی می گوید که بازارها به دلیل رکود اقتصادی احتمالی، ژئوپلیتیک و آخرین افزایش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا در “حالت وحشت” هستند. این عوامل باعث کاهش اخیر قیمت بنزین در سراسر کشور شده است، اما انتظار نمی رود این تسهیلات ادامه داشته باشد.

دن مک تیگ، رئیس کانادایی ها برای انرژی مقرون به صرفه، در مصاحبه ای در روز جمعه به سی تی وی نیوز تورنتو گفت: «تنها در ماه گذشته، ما حدود 35 سنت در لیتر صرفه جویی کرده ایم. من می گویم تا هفته دوم یا سوم ژانویه، به دنبال افزایش قیمت ها از 15 تا 20 سنت باشید.

مصرف کنندگان آخر این هفته می توانند انتظار قیمت پایین تری را در پمپ ها در اکثر استان ها و مناطق داشته باشند که بریتیش کلمبیا بالاترین میانگین 159.7 سنت در لیتر را دارد.

رانندگان آلبرتا و انتاریو از قیمت های متوسط در محدوده 130.0 سنت برخوردار خواهند بود. میانگین نوا اسکوشیا 142.3 سنت، ساسکاچوان، 144.4 سنت، مناطق شمال غربی حدود 145.9 سنت، میانگین جزیره پرنس ادوارد 148.6 سنت و رانندگان کبک به طور متوسط 149.6 سنت مشاهده می کنند.

نیوبرانزویک، مانیتوبا و نیوفاندلند قیمت هایی را در محدوده 150.0 سنت مشاهده می کنند.

این پس از چندین ماه که شاهد رکوردشکنی قیمت بنزین برای مصرف کنندگان بودیم. این کشور بالاترین میانگین هزینه ملی گاز را در 12 ژوئن با قیمت 210.8 سنت به ثبت رساند.

با کاهش قیمت بنزین، بازارها در «حالت وحشت» هستند

چرا قیمت ها در این آخر هفته کاهش یافت

مک تیگ روز جمعه در مصاحبه ای به CTV News Toronto گفت: بازارها بسیار عصبی هستند.

مک تیگ می‌گوید وحشت ناشی از یک رکود بالقوه، محدودیت‌های سختگیرانه COVID-19 در چین و افزایش نرخ بهره است. بازارها معتقدند این عوامل ممکن است به “کاهش قابل توجه جهانی” کمک کنند.

وی در مورد تقاضای ثابت برای بنزین علیرغم قیمت های بالا گفت: البته اعداد تقاضا و تصویر عرضه داستان بسیار متفاوتی را نشان می دهد.

در ماه گذشته، قیمت بنزین در سراسر کانادا حدود 30 سنت کاهش یافته است، اما مک تیگ می گوید که گازوئیل به طور مداوم بالا باقی مانده است.

او گفت: “دیزل حرکت نکرده است، هنوز در محدوده 2 دلار است.” “این واقعاً موتور جهانی همه سوخت ها است. این واقعیت که کاهش نیافته است نشان می دهد که عرضه محدود وجود دارد.”

McTeague پیش بینی می کند که در اوایل ژانویه “بازگشت” قیمت ها وجود خواهد داشت.

او گفت: «فکر نمی‌کنم شاهد قیمت‌های پایین‌تر باشیم، این احتمالاً به همان اندازه خوب است. (قیمت بنزین) ممکن است چند پنی بیشتر از هم اکنون تا کریسمس برای هدیه اولیه کریسمس کاهش یابد، اما فراتر از آن، اسکروج در سال 2023 منتظر ما است.

چرا قیمت گاز در نوسان است

قیمت بنزین روز به روز و در هر منطقه در نوسان است. منابع طبیعی کانادا، یک آژانس دولتی فدرال که بر منابع طبیعی کشور نظارت می کند، در وب سایت خود توضیح می دهد که عوامل زیادی برای نوسان قیمت بنزین وجود دارد که بلافاصله در پمپ مشاهده می شود.

وقتی یک مصرف کننده برای گاز هزینه پرداخت می کند، چهار دسته است که شخص برای آن هزینه می پردازد که عبارتند از هزینه استخراج نفت خام از زمین، هزینه تصفیه نفت به بنزین و هزینه بهره برداری از محل خرده فروشی و مالیات به دولت ها. .

این امر توضیح می‌دهد که وقتی در زنجیره اختلال ایجاد می‌شود، مانند رویدادهای جهانی، بلایای طبیعی یا افزایش تقاضا، قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

در این وب سایت آمده است: «بازارهای نفت به شدت نسبت به این رویدادها حساس هستند و در صورت افزایش یا کاهش عرضه موجود، به سرعت با افزایش یا کاهش قیمت ها واکنش نشان می دهند.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

سیستم مهاجرت از کنترل خارج شده و تعیین سقف برای دانشجویان بین‌المللی

مارک میلر، وزیر مهاجرت، در برخی تصریحات به مواضع مهاجرت دانشجویان خارجی…

دیدگاهتان را بنویسید