صفحه اصلی > برنامه های مهاجرتی : نیروی متخصص فدرال (FSWP)

نیروی متخصص فدرال (FSWP)

نیروی متخصص فدرال (FSWP)

نیروی متخصص فدرال (FSWP)

برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP)از سال 1967، یکی از اصلی‌ترین مسیرهایی بوده که ازطریق آن دولت کانادا از استعدادهای غیربومی استقبال کرده است.
FSWP اولین برنامه مهاجرتی کانادا است که برای ارزیابی نامزدهای مهاجرت به این کشور طراحی شده است. امروزه FSWP یکی از سه برنامه نیروی کار متخصص در کانادا است که توسط سیستم ورودی اکسپرس انتری مدیریت می‌شود. در این نوشته جزئیات دیگری از این برنامه وجود دارد که کمک قابل‌توجهی به داوطلبان مهاجرت به کانادا خواهد کرد.

معرفی برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP)

کانادا در سال 1967 برنامه نیروی کار متخصص فدرال (FSWP) را راه اندازی کرد تا مهاجران را از سراسر جهان بپذیرد. پیش از معرفی FSWP، کانادا نیروی کار متخصص را بر اساس اختیارات و البته انتخاب افسران مهاجرت پذیرش می‌کرد. دولت کانادا بعد از مدتی متوجه شد که این رویکرد قدیمی مشکل‌ساز است و درنتیجه اولین سیستم ارزیابی متقاضیان مهاجرت را در جهان راه اندازی کرد. با روی کار آمدن این سیستم دولت کانادا از معیارهای عینی برای ارزیابی همه نامزدها استفاده می‌کرد. این معیارها شامل شرایط سن، تحصیلات، مهارت‌های زبان، سابقه کار، زمینه شغلی و … است.

مزایای برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP)

این جریان از طریق سیستم ارزیابی برنامه های اکسپرس انتری مدیریت می شود. دولت کانادا قصد دارد به طور متوسط ​​110،000 مهاجر در سال بپذیرد. بیشترین نامزدهای ورودی سیستم اکسپرس انتری، از طریق FSWP به کانادا مهاجرت می‌کنند. به علاوه تحقیقاتی که توسط دولت کانادا انجام گرفته است نشان می‌دهد که مهاجران FSWP در کانادا بسیار موفق هستند. به همین دلیل شانس شما در پذیرفته شدن در این برنامه و به دست آوردن کارت اقامت دائم کانادا بسیار بالا است. به علاوه شما به عنوان نیروی متخصص فدرال کانادا می‌توانید همسر و فرزندانتان نیز را به کانادا ببرید.

علاوه بر این، پیگیری مهاجرت از طریق FSWP گزینه معقولانه ای است؛ زیرا شما می‌توانید از این طریق اقامت دائم کانادا را ظرف شش ماه به دست آورید. دیگر برنامه های مشابه زمان پردازش طولانی‌تری دارند.

شرایط برنامه برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP)

به منظور واجد شرایط بودن در برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP)، باید حداقل الزامات سابقه کار، مهارت‌های زبان و تحصیلات را برآورده کرده و حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را به دست آورید. شرایط این برنامه عبارتنداز:

 • یک سال سابقه کار تمام وقت در 10 سال گذشته در زمینه‌های شغلی تحت طبقه‌بندی ملی شغلی (NOC) سطح 0، A یا B
 • مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه معتبر معادل معیار زبان کانادایی (CLB) 7 و در تمام بخش‌های (خواندن، نوشتن، فهم شنیدار و صحبت کردن)
 • گواهی پایان دوره، دیپلم یا مدرک معتبر کانادایی یا گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی خارجی برطبق (ECA)
 • حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز در سیستم FSWP
 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی خود و خانواده در زمان اقامت موقت در کشور کانادا
 • انجام معاینات پزشکی
 • عدم سوء سابقه جنایی

مدارک موردنیاز برای برنامه

برای درخواست دادن در این برنامه شما به مجموعه ای از مدارک و مستندات نیز نیاز دارید که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

 • مدارک شناسایی
 • اسناد سفر و گذرنامه
 • فرم‌های تکمیل شده درخواست
 • مدارک پرداخت هزینه های پردازش درخواست
 • مدارک تحصیلی و گواهی های آموزشی و پایان دوره های فنی
 • نتایج IELTS یا CELPIP و یا TCF
 • گزارش (ECA) یا معادل سازی مدارک تحصیلی خارجی برطبق معیارهای کانادایی
 • پاسپورت معتبر
 • مستندات مربوط به تجربه کار
 • گواهی اطلاعات مربوط به سلامت و معاینات پزشکی
 • هکس از متقاض اصلی و اعضای خانواده
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • مدارک بانکی یا اسناد مربوط به املاک برای اثبات تمکن مالی

مراحل درخواست و پذیرش در برنامه برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP)

کانادا از سیستم مدیریت برنامه های اکسپرس انتری برای سه برنامه نیروی کار متخصص از جمله FSWP استفاده می‌کند. اگر قبلاً در کانادا زندگی نکرده اید و حرفه ای نیستید، FSWP بهترین گزینه ورود به سیستم اکسپرس انتری برای شما خواهد بود. مراحل درخواست و دریافت پذیرش در این برنامه عبارتنداز:

بررسی اینکه آیا واجد شرایط هستید یا خیر: ابتدا باید بررسی کنید که آیا براساس معیارهای FSWP واجد شرایط هستید یا خیر. در این بخش می‌توانید جهت اطمینان از انتخاب مسیر درست، از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید.

ایجاد پروفایل: اگر به نظر خودتان واجد شرایط این برنامه هستید، باید یک پروفایل ورودی در سیستم اکسپرس انتری ایجاد کنید. سعی کنید تمام بخش های این پروفایل را تکمیل کرده و به همه سوالات با دقت پاسخ دهید.

ارزیابی: در این برنامه از سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) برای امتیاز دادن به داوطلبان استفاده می‌شود. این امتیاز براساس عواملی مانند شرایط سنی، سطح تحصیلات، مهارت‌های زبان و سابقه کاری تعیین خواهد شد.

دعوتنامه: معمولاً هر دو هفته یکبار دولت کانادا از سیستم اکسپرس انتری استفاده می‌کند تا از نامزدهایی که بالاترین نمرات CRS را به دست آورده اند، برای درخواست اقامت دائم این کشور دعوت شود.

پردازش و اعلام نتایج: پس از ارسال درخواست کامل از طرف شما، باید منتظر بمانید تا نتیجه پردازش درخواست اقامت دائم خود را ظرف شش ماه دریافت کنید. سپس در صورت دریافت نتیجه مثبت می‌توانید به کانادا بروید.

گروه خبری

پست های مرتبط

ویزای استارت آپ – آپدیت 2024

ویزای استارتاپ کانادا؛ مسیری آسان و جذاب برای مهاجرت… ویزای استارتاپ کانادا…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه Care Giver

مهاجرت به کانادا از طریق شغل پرستاری خانگی یکی از بهترین روش‌ها…

ویزای IMP کانادا و هرآنچه نیاز است بدانید

اگر شرایط برنامه IMP کانادا را داشته باشید، از ارائه LMIA معاف…

۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید