صفحه اصلی > اخبار سلامت کانادا و اخبار اقتصادی کانادا : هزاران کانادایی هنوز درگیر بازپرداخت مزایای پاندمی هستند

هزاران کانادایی هنوز درگیر بازپرداخت مزایای پاندمی هستند

هزاران کانادایی هنوز درگیر بازپرداخت مزایای پاندمی هستند

هزاران کانادایی که مزایای اضطراری کووید-19 فدرال را دریافت کرده‌اند و واجد شرایط دریافت آن نبودند، از جمله مزایای 2000 دلاری ماهانه واکنش اضطراری کانادا (CERB) و مزایای بازیابی کانادا (CRB) – هنوز درگیر پرداخت این هستند و باید این پول را به دولت برگردانند.

در ماه مه، آژانس درآمد کانادا (CRA) اخطاریه هایی را برای بیش از 260000 کانادایی ارسال کرد که نشان می داد آنها پولی را دریافت کرده اند که حق دریافت آن را نداشتند و باید بازپرداخت کنند.

اما بر اساس اسنادی که در اوایل این هفته در مجلس عوام ارائه شد، تا سپتامبر، تنها حدود 19000 نفر از این افراد (کمتر از یک دهم کل) به CRA بازپرداخت کرده‌اند. این اسناد می‌گویند که تقریباً 16 میلیون دلار از ماه می بازپرداخت شده است، اما 1.2 میلیارد دلار هنوز معوق است.

ران آنیچ، یک تکنسین صدا از تورنتو، یکی از اخطارهای CRA را دریافت کرد که به او هشدار می داد باید مزایای CERB خود را بازپرداخت کند. او گفت که احساس “گیج، اما عمدتاً وحشت زده” می کند زیرا فکر می کند واجد شرایط دریافت این پول است.

او گفت: مطمئنم اگر در آن زمان در دسترس من نبود، بی خانمان می شدم.

برنامه هایی مانند CERB بر اساس یک گواهی است – خود متقاضیان باید بر اساس معیارها واجد شرایط بودن را تعیین می کردند، در آن زمان، دولت وعده داد که کسانی که با حسن نیت به برنامه ها مراجعه کرده و در مورد صلاحیت خود اشتباه کردند، با هیچ مجازاتی مواجه نخواهند شد، اما همچنان باید بازپرداخت کنند. CRA به CBC گفت هیچ مهلتی برای بازپرداخت افراد وجود ندارد و متعهد است که انعطاف پذیر باشد.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

میزان مصرف دخانیات در کانادا در مقایسه با سایر کشورها

با توجه به گزارش تازه‌ای از سازمان بهداشت جهانی، مصرف دخانیات به…

سیستم مهاجرت از کنترل خارج شده و تعیین سقف برای دانشجویان بین‌المللی

مارک میلر، وزیر مهاجرت، در برخی تصریحات به مواضع مهاجرت دانشجویان خارجی…

دیدگاهتان را بنویسید