صفحه اصلی > برنامه های مهاجرتی : ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا همچنین به عنوان ویزای بازدید کننده یا ویزای گردشگری این کشور شناخته می‌شود. این سند نوعی ویزای اقامت موقت (TRV) کشور کانادا است. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا با هدف گردشگری، بازدید، دیدار خانواده و دوستان و یا تفریح به کانادا وارد شوید. به طور معمول، ویزای توریستی کانادا به صورت یک برچسب بر روی پاسپورت شما یا سند مسافرتی معتبرتان چسبانده می‌شود. این سند بیان می‌کند که شما حداقل الزامات برای ورود قانونی به خاک کانادا را دارید.اما دریافت ویزای توریستی کانادا قوانین و شرایط خاص خود را دارد که در ادامه شرح داده می‌شود.

مراحل درخواست و دریافت ویزای توریستی کانادا

برای اینکه ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید، لازم است اقدامات زیر را به طور مرحله به مرحله انجام بدهید:

 1 – بررسی اولیه شرایط و قوانین دریافت ویزای توریستی با توجه به شرایط شما: قبل از اقدام برای درخواست ویزا، باید بررسی کنید که آیا شما واجد شرایط ویزای توریستی کانادا هستید یا خیر. برای این کار می‌توانید از یک مشاور یا وکیل مهاجرتی کانادا کمک بگیرید.

 2 – تکمیل فرم درخواست ویزای گردشگری کانادا: برای این کار باید به سایت رسمی سازمان مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا مراجعه کنید. خوشبختانه امکان ارسال درخواست و تکمیل فرم‌های موردنظر به صورت آنلاین وجود دارد. ابتدا گزینه قبول شرایط و ضوابط را انتخاب کنید. سپس می‌توانید
نام کاربری خود را ایجاد کنید، که باید بین 8 تا 16 کاراکتر باشد. حالا یک رمز عبور منحصر به فرد ایجاد کنید.
در نهایت، شما باید پاسخ سوالات را بدهید. اطمینان حاصل کنید که پاسخ هایی را که وارد می‌کنید را به یاد می‌آورید.

پس از پاسخ دادن به تمام سوالات، برای بررسی و ویرایش هر کدام از سوالات فرصت دارید. بنابراین، اگر اطلاعات نادرست وارد کرده اید، اطمینان حاصل کنید که این اشتباهات را اصلاح می‌کنید. توجه کنید که تکمیل نادرست فرم درخواست می‌تواند منجر به رد شدن درخواست ویزای شما شود. در نهایت، شما می توانید گزینه ادامه Continue را انتخاب کرده و با درخواست ویزای خود ادامه بدهید.

 3 – تهیه اسناد مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا: جالب است بدانید پاسخ‌هایی که در طول مرحله قبل ارائه دادید، اسناد لازم را برای درخواست شما تعیین می‌کند. وب سایت موردنظر یک چک لیست مرتب و شسته و رفته از اسناد درخواستی برای شما ایجاد می‌کند. سپس، همه کاری که باید انجام دهید این است که اسناد را از طریق این چک لیست آپلود کنید. به طور معمول این مدارک شامل موارد زیر است:

  • مدارک شناسایی
  • پاسپورت معتبر
  • مدارک مربوط به تمکن مالی
  • تصویر دیجیتالی
  • مدارک سفر مانند بلیط هواپیما یا رزرو هتل

 4 – پرداخت هزینه های پردازش: در این مرحله باید هزینه هایی که برای پردازش اطلاعات و درخواست شما طلب می‌شود را پرداخت کرده و اسناد آن را ارائه دهید.

 5 – انجام برنامه بیومتریک: هنگامی که برای ویزای توریستی کانادا درخواست می‌کنید، باید اطلاعات بیومتریک خود را که توسط سفارت جمع آوری شده است، ارائه دهید. در مورد ارائه اطلاعات بیومتریک خود 2 تا 5 روز کاری فرصت دارید. در این زمان بارکد منحصر به فرد شما اسکن می‌شود و اطلاعات بیومتریک شما جمع آوری خواهد شد. معمولا این اطلاعات شامل یک عکس دیجیتال و اثر انگشت شما است. پس از این کار، نامه ای دریافت خواهید کرد که نشان می‌دهد سفارت، اطلاعات و اسناد بیومتریک شما را دریافت کرده است.

 6 – ارسال پاسپورت اصلی خود: پس از چند روز (معمولا 5 تا10 روز کاری شما باید یک اطلاعیه بدهید که پاسپورت اصلیتان را طلب می‌کند. اگر این نامه را دریافت کنید، درخواست ویزای شما تایید شده است. پس از آن، شما باید پاسپورتتان را برای دریافت ویزای جدید ارسال کنید. توجه کنید که پاسپورت شما نباید به تاریخ انقضایش نزدیک باشد. همچنین این پاسپورت باید حداقل 1 صفحه ویزا داشته باشد. به محض این که این نامه را دریافت می‌کنید، فقط 30 روز برای ارسال پاسپورت خود وقت دارید. درضمن برای این کار باید پاسپورت خود را از طریق ایمیل ارسال کنید.

 7 – دریافت ویزا: پس از اینکه تمام مراحل با موفقیت انجام گرفت، ویزای شما به صورت یک برچسب بر روی پاسپورتتان چسبانده می‌شود. حالا می‌توانید به خاک کانادا وارد شوید.

مدت زمان پردازش درخواست ویزای توریستی کانادا

مدت زمان پردازش برای ویزای گردشگری کانادا می‌تواند بین 1 تا 2 ماه طول بکشد. با این حال، به یاد داشته باشید که ممکن است در برخی موارد این مدت زمان طولانی‌تر شود. به عنوان مثال، زمان پردازش ویزای کانادا در شرایط زیر به تأخیر می‌افتد:

  • ایجاد تغییرات در سیاست‌گذاری های سازمان ویزای کانادا
  • محدودیت های سفر به علت شیوع Covid 19
  • کمبود اطلاعات و کامل نبودن پرونده شما
  • اطلاعات غلط و عدم انجام بیومتریک

به همین دلیل به شدت توصیه می‌شود که درخواست ویزای خود را حداقل 3 ماه قبل از اینکه قصد دارید به کانادا بروید، شروع کنید.

یک نکته مهم

به طور مداوم مرکز اطلاع رسانی در وب سایت رسمی سازمان مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا را بررسی کنید. این جایی است که تمام اطلاعات ضروری در مورد روند درخواست ویزای خود را پیدا خواهید کرد. همچنین، هر اعلان یا نامه ای که به شما مربوط می‌شود در این صفحه وجود دارد. علاوه بر این، توصیه می‌کنیم به طور منظم ایمیل‌های خود را نیز بررسی کنید. معمولا، شما به روزرسانی اطلاعات درباره مراحل درخواست ویزای خود را از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

گروه خبری

پست های مرتبط

برنامه مهاجرت به مناطق کم جمعیت (RNIP)

منظور از برنامه مهاجرتی RNIP چیست؟ برای بدست آوردت اطلاعات کامل در…

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

نیروی متخصص فدرال (FSWP)

نیروی متخصص فدرال (FSWP) برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP)از سال 1967، یکی…

نیروی متخصص فنی و حرفه ای (FST)

نیروی متخصص فنی و حرفه ای (FST) یکی از سه برنامه مهاجرتی…

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید