صفحه اصلی > کبک و اخبار اقتصادی کانادا : تغییرات سال جدید در کبک

تغییرات سال جدید در کبک

تغییرات سال جدید در کبک

سال جدید با افزایش برخی تعرفه ها آغاز شد. با شروع ماه ژانویه (Jan)، مستمری بیش از 2.2 میلیون نفر که در طرح بازنشستگی کبک (QPP) ثبت نام کرده اند، 6.5 درصد افزایش خواهد یافت. هر ساله حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اداره آمار کانادا محاسبه می شود.

به عنوان مثال، میزان کمک هزینه هر خانوار در سال 2023 به حداکثر 2782 دلار به ازای هر فرزند (976 دلار بیشتر برای یک خانواده تک فرزندی) خواهد رسید.

علاوه بر این، کبک در حال بهبود اعتبار مالیاتی قابل استرداد برای سالمندان بالای 70 سال است. این اعتبار مالیاتی به محض ارائه اظهارنامه مالیاتی 2022 از 411 دلار به 2000 دلار افزایش می یابد. نرخ بیمه اشتغال نیز 3٪ افزایش می یاب

در حالی که مشتریان مسکونی در سال 2023 افزایش 3 درصدی نرخ برق را تجربه خواهند کرد، این مورد برای بسیاری از تجارت ها و شرکت های کوچک و متوسط صادق نخواهد بود​​.

اتحادیه شهرداری های کبک به این نتیجه رسید که هزینه های شهرداری در سال 2022 به میزان 6 درصد افزایش یافته است. بنابراین شاهد افزایش مالیات بر دارایی در سراسر کبک در سال 2023 خواهیم بود.

مالیات شهرداری های مسکونی برای مونترال به طور متوسط ​​4.1٪ افزایش می یابد، اما، مانند هر سال، افزایش اخطارهای مالیاتی مسکونی از یک منطقه به شهر دیگر متفاوت خواهد بود.

مونترال برای متعادل کردن بودجه خود، به طور مشخص دو اقدام جدید مالیات زیست محیطی را معرفی خواهد کرد: مالکان ساختمان های غیر مسکونی در سال 2023 شروع به پرداخت هزینه مصرف آب خود خواهند کرد. علاوه بر این، مالیات پارکینگ به تمام مونترال تعمیم خواهد یافت.

در کبک، افزایش مالیات بر دارایی 2.5 درصد خواهد بود. در Lévis به 2.6% و در Laval به 2.9% خواهد رسید. مالیات دهندگان در Longueuil مالیات خود را به 5.6٪ در سال 2023 و ساکنان Sherbrooke تا 3٪ افزایش خواهند داد.

کبک حداکثر افزایش نرخ های دولتی را از 1 ژانویه 2023 تا 31 دسامبر(Dec) سال 2026 به 3 درصد محدود کرده است.

منبع خبر

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

دیدگاهتان را بنویسید