صفحه اصلی > بریتیش کلمبیا و اخبار اقتصادی کانادا : پیش بینی افزایش قیمت ها در بریتیش کلمبیا در سال جدید

پیش بینی افزایش قیمت ها در بریتیش کلمبیا در سال جدید

پیش بینی افزایش قیمت ها در بریتیش کلمبیا در سال جدید

تورم مشغله اصلی کانادایی ها در طول سال 2022 بوده است و اقتصاددانان انتظار افزایش بیشتر قیمت ها در سال 2023 را دارند. طبق گزارش سالانه پیش بینی می شود که قیمت مواد غذایی در کانادا در سال 2022، ۵ تا ۷ افزایش یافت.

با این حال، استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا، توضیح می‌ دهد که تورم مواد غذایی بسیار فراتر از این اعداد است! او گفت که تورم مواد غذایی بیش از انتظار افزایش یافته است و به نظر می رسد که به همین منوال ادامه یابد.

بر اساس آخرین گزارش، افزایش قیمت ها در سال 2022 در بریتیش کلمبیا ۹.۳ درصد بوده است. هرچند بریتیش کلمبیا در مدت مشابه افزایش ۱۰.۳ درصدی را نیز تجربه کرده است.

همچنین پیش بینی می شود که قیمت مواد غذایی در سال 2023 بین 5 تا 7 درصد افزایش یابد. در حقیقت قیمت سبد خرید خانوارهای سطح متوسط ۱۰۰۰ دلار افزایش می یابد.

در ماه سپتامبر(Sep)، دولت بریتیش کلمبیا اجاره بها را در سال 2023 به 2 درصد افزایش داد. دولت استانی این افزایش ها را در آغاز همه گیری کووید-19 متوقف کرد. با این حال، این توقف در سال 2021 به پایان رسید و پس از آن محدودیت 1.5 درصد افزایش یافت.

BC Hydro نرخ برق را در ماه آوریل (April) پس از دریافت تاییدیه کمیسیون خدمات BC برای درخواست نرخ سه ساله، 1.4 درصد کاهش داد. این درخواست همچنین شامل افزایش 2 درصدی در سال 2023 و به دنبال آن افزایش 2.7 درصدی در سال 2024 است. بنابراین میانگین این افزایش ها در طول سه سال اخیر 1.1 درصد خواهد بود.

از سوی دیگر، FortisCLUB افزایش 3.98 درصدی نرخ برق خود را از ماه ژانویه(Jan) سال 2023 اعلام کرده است. بنابراین مشتریان این شرکت می توانند انتظار افزایش 7.62 دلاری در صورتحساب ماهانه خود را داشته باشند. قیمت گاز نیز حدود 4 درصد یا به طور متوسط ​​4 دلار در ماه کاهش خواهد یافت.

پس از ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف، شهر ونکوور از کسب و کارها می خواهد که قیمت کیسه های تجدیدپذیر و کیسه های کاغذی را افزایش دهند.

به گفته وزارت محیط زیست استان، ۲۱ شهرداری آیین نامه ای برای ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف را در سال جدید تصویب کرده اند.

منبع خبر

 

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

دیدگاهتان را بنویسید