صفحه اصلی > اخبار سیاسی کانادا و اخبار اقتصادی کانادا و اخبار مهاجرت کانادا و اخبار عمومی کانادا : برخی از قوانین و قوانین جدیدی که در سال 2023 در کانادا اجرا می شوند

برخی از قوانین و قوانین جدیدی که در سال 2023 در کانادا اجرا می شوند

برخی از قوانین و مقرراتی که در سال 2023 در کانادا اجرا می شوند

از افزایش حداقل دستمزد در برخی استان‌ها گرفته تا ممنوعیت کانادا برای خریداران ملکی خارجی، سال جدید تعدادی مقررات و قوانین جدید را به همراه خواهد داشت.

تغییراتی که در سال 2023 به اجرا در می‌آیند نیز شامل کسر حقوق بیشتر برای کارگران کانادایی، معرفی قیمت فدرال کربن در سه استان اقیانوس اطلس، و اختیارات جدید تجویز دارو برای داروسازان انتاریو است.

در اینجا برخی از قوانین و قوانین جدیدی که باید در مورد آنها بدانید آورده شده است:

در سراسر کشور

کسر حقوق و دستمزد

مشارکت های طرح بازنشستگی کانادا (CPP) و حق بیمه های شغلی (EI) در سال 2023 افزایش می یابد، به این معنی که دستمزد کمتری برای کارگران کانادایی دریافت می کنند.

آژانس درآمد کانادا در نوامبر اعلام کرد که نرخ مشارکت CPP کارمند و کارفرما از 5.70 درصد در سال 2022 به 5.95 درصد در سال 2023 افزایش خواهد یافت.

این بدان معناست که حداکثر مشارکت کارکنان در برنامه CPP برای امسال 3754.45 دلار خواهد بود که از 3499.80 دلار در سال 2022 افزایش یافته است.

در اطلاعیه جداگانه ای، دولت فدرال اعلام کرد که تغییرات در نرخ های بیمه کار منجر به پرداخت حداکثر حق بیمه سالانه 1002.45 دلار (EI) در سال 2023 در مقایسه با 952.74 دلار در سال 2022 می شود.

فدراسیون کانادایی مشاغل مستقل می گوید افزایش سهم CPP و EI به این معنی است که هر کارگر کانادایی در سال آینده تا 305 دلار کمتر از درآمد سالانه خود را دریافت خواهد کرد.

 

ممنوعیت دو ساله خریداران خارجی

از 1 ژانویه 2023، شرکت‌های تجاری خارجی و افراد از خرید املاک مسکونی در کانادا به مدت دو سال منع خواهند شد. پارلمان تابستان گذشته این ممنوعیت را در تلاشی برای رسیدگی به کمبود مسکن و مسائل مربوط به مقرون‌به‌صرفه تصویب کرد، اما بسیاری از افراد از جمله افرادی که دارای مجوز کار موقت، متقاضیان پناهندگی و دانشجویان بین‌المللی هستند که معیارهای خاصی را دارند، از قانون جدید مستثنی خواهند شد.

 

افزایش قیمت کربن فدرال

قیمت کربن دولت فدرال قرار است از 50 دلار در هر تن به 65 دلار در هر تن در 1 آوریل 2023 افزایش یابد. فدراسیون مالیات دهندگان کانادا می گوید که قیمت فعلی کربن 11.05 سنت در هر لیتر را به 14.31 سنت در هر لیتر گاز افزایش می دهد.

با این نرخ بالاتر، فدراسیون می‌گوید که قیمت کربن «هزینه‌ای حدود 10.88 دلار برای یک خانواده در هر بار سوخت‌گیری مینی‌ون» – حدود 2.48 دلار بیشتر از نرخ فعلی – بر اساس ظرفیت سوخت 76 لیتری خواهد بود.

فدراسیون مالیات دهندگان همچنین می گوید که مقررات سوخت پاک که از اول جولای 2023 اجرایی می شود، انتظار می رود قیمت گاز را افزایش دهد. این مقررات، تولیدکنندگان و واردکنندگان بنزین و گازوئیل را ملزم می کند که شدت کربن سوخت خود را کاهش دهند.

 

اولین افزایش سالانه محدودیت TFSA از سال 2019

اگر قصد دارید به حساب پس انداز بدون مالیات خود کمک کنید – یا برای اولین بار یک TFSA باز کنید – سقف سالانه برای امسال 6500 دلار خواهد بود – افزایش 500 دلاری نسبت به سال قبل و اولین افزایش سقف از سال 2019.

 

قوانین جدید مؤثر بر وظیفه هیئت منصفه

از اواسط ژانویه 2023، کانادایی‌هایی که در نتیجه انجام وظایف هیئت منصفه خود با چالش‌های بهداشت روانی مواجه می‌شوند – مثلاً مشاهده شواهد ناراحت‌کننده در طول محاکمه – اجازه خواهند داشت درباره کار هیئت منصفه خود با یک متخصص بهداشت روان صحبت کنند. بحث در مورد اطلاعات آزمایشی معمولاً ممنوع است، اما تصویب لایحه S-206 برای هیئت منصفه ای که نیاز به حمایت حرفه ای دارند، معافیت ایجاد می کند.

یک بخش جداگانه از قانون فدرال به انتخاب هیئت منصفه اجازه می دهد تا از 14 ژانویه از طریق کنفرانس ویدئویی انجام شود، در کنار سایر تغییرات در سیستم عدالت کیفری که به منظور ساده کردن روند انجام می شود.

 

قوانین جدید برای کار با کامیون، اتوبوس

از 1 ژانویه 2023، کامیون‌ها و اتوبوس‌هایی که بین استان‌ها و مناطق تردد می‌کنند باید به جای اتکا به دفترچه‌های ثبت کاغذی، دستگاه‌های الکترونیکی داشته باشند که تعداد ساعاتی را که رانندگان در جاده می‌گذرانند ثبت کنند.

 

قوانین جدید در بریتیش کلمبیا

قوانین جدید دوره حمایت از خریدار خانه

دولت استانی گفت که از 3 ژانویه 2023، یک دوره سه روزه اجباری حمایت از مصرف کننده برای خرید املاک وجود خواهد داشت تا به خریداران خانه فرصتی برای تامین مالی و ترتیب بازرسی خانه ها داده شود.

 

حداقل سن برای کارهای خطرناک

از 1 ژانویه 2023، B.C. دولت حداقل شرایط سنی را برای کارهایی که برای کارمندان جوان بسیار خطرناک تلقی می شود، اعمال خواهد کرد. به عنوان مثال، حداقل سن برای کار در ساختمان 16 سال و حداقل سن برای کار با اره برقی در محل کار 18 سال خواهد بود.

 

قوانین جدید در آلبرتا

اقدامات کاهش تورم

به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای کاهش تورم، دولت استانی در سال 2023 برای افرادی که واجد شرایط هستند، پرداخت‌های استطاعت ارائه می‌کند.

به عنوان مثال، سالمندان با درآمد سالانه خانوار کمتر از 180000 دلار می توانند برای دریافت شش پرداخت ماهانه 100 دلاری برای مجموع 600 دلار درخواست دهند.

به همین ترتیب، خانواده هایی با درآمد سالانه خانوار کمتر از 180000 دلار می توانند برای دریافت مجموع 600 دلار برای هر فرزند تحت تکفل زیر 18 سال درخواست دهند.

دولت استانی همچنین در حال تعدیل نرخ‌های مالیات بر درآمد شخصی برای تورم است و می‌گوید بسیاری از آلبرتایی‌ها مزایای آن را «در اولین چک‌های حقوق خود در سال ۲۰۲۳» خواهند دید.

 

کاهش مالیات بر سوخت

از 1 ژانویه تا 1 ژوئیه 2023، آلبرتا مالیات سوخت استانی را کاهش می دهد و باک بنزین را ارزان تر می کند. جمع‌آوری مالیات 13 سنت در هر لیتر قبلاً برای کمک به آلبرتی‌ها برای مقابله با هزینه‌های بالای زندگی متوقف شده بود، اما پس از آن دوباره برقرار شد.

 

قوانین جدید در ساسکاچوان

افزایش حداقل دستمزد

در اول اکتبر 2023، حداقل دستمزد استانی با یک دلار افزایش به 14 دلار در ساعت خواهد رسید.

 

آموزش آنلاین متمرکز جدید

برای سال تحصیلی 2023-24، دولت ساسکاچوان در حال معرفی یک سیستم آموزشی آنلاین متمرکز است که می گوید: «کلاس های مهدکودک تا کلاس دوازدهم را برای هر دانش آموز مدرسه ای ساسکاچوان که انتخاب کند به صورت آنلاین تحصیل کند، بدون توجه به جایی که زندگی می کند، ارائه می دهد.

 

قوانین جدید در منیتوبا

افزایش حداقل دستمزد

انتظار می رود حداقل دستمزد استان در اول آوریل 2023 با 65 سنت افزایش به 14.15 دلار در ساعت برسد. دولت همچنین گفته است که قصد دارد تا 1 اکتبر 2023 دستمزد را «تقریباً 15 دلار» افزایش دهد.

 

برنامه جدید حمایت از درآمد معلولان

در اواسط ماه دسامبر، دولت استانی یک برنامه جدید حمایت از درآمد معلولان را اعلام کرد که می‌گوید «حمایت‌ها و خدمات بهتری را برای ساکنان منیتوبا که با معلولیت‌های شدید و طولانی‌مدت زندگی می‌کنند، ارائه خواهد کرد». این برنامه در دو مرحله راه اندازی می شود که اولین آن از اول ژانویه 2023 آغاز می شود.

 

قوانین جدید در انتاریو

دسترسی آسان تر به برخی داروها

از اول ژانویه، داروسازان در انتاریو این اختیار را خواهند داشت که برای 13 نوع “بیماری رایج” دارو تجویز کنند، بدون اینکه بیمار به پزشک مراجعه کند.

این 13 بیماری عبارتند از تب یونجه، برفک دهان، درماتیت، چشم صورتی، دردهای قاعدگی، رفلاکس اسید، زخم های سرد و عفونت های دستگاه ادراری.

 

برنامه دارویی انتاریو تغییر می کند

از 31 مارس 2023، این استان انتقال سالمندان و کسانی که از کمک های اجتماعی استفاده می کنند به داروهای ارزان تر و عمومی با نسخه تحت پوشش طرح مزایای دارویی انتاریو (ODB) آغاز خواهد کرد.

دولت استانی گفت که داروهای خاصی که تحت پوشش ODB قرار دارند به نسخه‌های «بیوسیمار» مورد تأیید بهداشت کانادا تغییر خواهند کرد. یک دوره گذار وجود خواهد داشت که به گیرندگان ODB اجازه می دهد تا در مورد تغییرات با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنند.

 

نالوکسان در برخی از محل های کار مورد نیاز است

از اول ژوئن 2023، مکان‌های کاری انتاریو که در معرض خطر مشاهده یا تجربه مصرف بیش از حد مواد افیونی هستند، ملزم به داشتن کیت نالوکسون در محل خواهند بود. نالوکسان نوعی دارویی است که به طور گسترده برای معکوس کردن مصرف بیش از حد مواد افیونی استفاده می شود.

 

قوانین جدید در کبک

تغییرات در قوانین حفظ حریم خصوصی

قانون 25 کبک در سال 2023 تعدادی تغییرات را در قوانین حفظ حریم خصوصی استان ایجاد می کند، از جمله قوانین جدید در مورد نحوه جمع آوری اطلاعات شخصی مصرف کنندگان و حق افراد برای حذف نام و اطلاعات آنلاین در موارد خاص. شرکت فناوری Didiomi در مورد آنچه قانون 25 مستلزم آن است، تفکیک شده است.

برای برخی از دانشجویان بین المللی دیگر مجوز کار وجود ندارد

برای دانشجویان بین‌المللی که از 1 سپتامبر 2023 برنامه تحصیلی خود را در کبک آغاز می‌کنند، مجوزهای کار پس از فارغ‌التحصیلی تنها به کسانی ارائه می‌شود که از برنامه‌های یارانه‌ای دولتی فارغ‌التحصیل می‌شوند و کسانی که از کالج‌های خصوصی بدون یارانه فارغ‌التحصیل می‌شوند کنار گذاشته می‌شوند.

 

قوانین جدید در نیوبرانزویک

اصلاحات گسترده در مدیریت شهری

یک طرح بزرگ اصلاحات شهری، تعداد دولت‌های محلی نیوبرانزویک را از 104 به 78 کاهش می‌دهد و «منطقه‌های خدماتی» محلی مختلف را در 12 منطقه روستایی جدید ادغام می‌کند.

این استان می گوید که این تغییرات به نمایندگی محلی بهتر و ساختار مالیات شهری عادلانه تر منجر می شود.

تغییرات در نحوه یادگیری زبان فرانسه در مدرسه

در سپتامبر 2023، این استان قصد دارد یک برنامه بحث برانگیز و جدید غوطه وری فرانسوی را معرفی کند که زمان صرف دانش آموزان دبستانی را برای یادگیری زبان فرانسه کاهش می دهد.

 

قوانین جدید در نوا اسکوشیا

حداقل دستمزد افزایش می یابد

در اول آوریل 2023، حداقل دستمزد استانی با 70 سنت افزایش به 14.30 دلار در ساعت خواهد رسید. در تاریخ 1 اکتبر 2023 به 14.65 دلار در ساعت می رسد.

ورود قیمت کربن

نوا اسکوشیا و دو استان آتلانتیک دیگر پس از رد شدن طرح‌های قیمت‌گذاری توسط دولت فدرال، قیمت‌گذاری کربن فدرال را از اول ژوئیه بر آن‌ها اعمال خواهند کرد.

استیون گیلبولت، وزیر محیط زیست فدرال، گفت که خانوارهای نوا اسکوشیا هر سه ماه یکبار تخفیف قیمت کربن 248 دلاری دریافت خواهند کرد.

قوانین جدید برای اجاره های کوتاه مدت

از اول آوریل 2023، تمام اجاره های کوتاه مدت در استان – از جمله آنهایی که خارج از خانه های شخصی اداره می شوند – ملزم به ثبت نام هر ساله در N.S هستند. ثبت اقامتگاه های توریستی و درج شماره ثبت آنها در لیست های پلت فرم رزرو آنلاین.

 

قوانین جدید در جزیره پرنس ادوارد

حداقل دستمزد افزایش می یابد

در 1 ژانویه 2023، حداقل دستمزد استانی با 80 سنت افزایش به 14.50 دلار در ساعت خواهد رسید. افزایش دیگری در 1 اکتبر 2023 آن را به 15 دلار در ساعت می رساند.

ورود قیمت کربن

P.E.I. یکی از استان‌های اقیانوس اطلس خواهد بود که از اول ژوئیه 2023 قیمت‌گذاری کربن فدرال در آن اعمال خواهد شد. وزیر محیط زیست فدرال گفت که پرداخت تخفیف به خانوارهای P.E.I هر سه ماه به 240 دلار خواهد رسید.

تغییرات در معافیت مالیات بر درآمد پایه

از ژانویه 2023، معافیت مالیات بر درآمد شخصی استانی با 750 دلار به 12000 دلار افزایش می‌یابد – اقدامی که دولت می‌گوید قصد دارد به ساکنان اجازه دهد پول بیشتری را «در جیب خود» نگه دارند.

 

قوانین جدید در نیوفاندلند

حداقل دستمزد افزایش می یابد

در 1 آوریل 2023، حداقل دستمزد استانی به 14.50 دلار در ساعت افزایش می یابد. در تاریخ 1 اکتبر 2023 به 15 دلار در ساعت افزایش می یابد.

ورود قیمت کربن

قیمت گذاری فدرال کربن از 1 ژوئیه 2023 بر این استان اعمال خواهد شد – اقدامی که دولت نیوفاندلند و لابرادور آن را ناامید کننده خوانده است.

با این حال، وزیر محیط زیست فدرال گفته است که خانوارهای نیوفاندلند هر سه ماه یکبار تخفیف 328 دلاری برای قیمت کربن دریافت خواهند کرد.

 

قوانین جدید در یوکون

قوانین جدید برای حمایت از حیوانات

قانون جدید حفاظت و کنترل حیوانات این قلمرو در سال 2023 اجرا خواهد شد. این قانون طیف وسیعی از مسائل مربوط به همه انواع حیوانات را پوشش می دهد، از استانداردهای بالاتر مراقبت تا ابزارهای اجرایی بیشتر برای دولت های محلی برای مقابله با حیوانات وحشی.

 

قوانین جدید در سرزمین های شمال غربی

تغییرات در نحوه تنظیم حداقل دستمزد

از 1 سپتامبر 2023، حداقل دستمزد سالانه با استفاده از فرمول جدیدی تنظیم می شود که شاخص قیمت مصرف کننده – ابزاری که برای اندازه گیری تورم استفاده می شود – برای Yellowknife و میانگین دستمزد ساعتی در قلمرو را در نظر می گیرد. حداقل دستمزد در حال حاضر 15.20 دلار در ساعت است.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

چند بیمارستان‌ در تورنتو در میان بهترین‌های جهان در سال 2024 قرار دارند

تورنتو به‌طور دوباره فهرستی منحصر به فرد در مقیاس جهانی ارائه کرده…

۷ اسفند ۱۴۰۲

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

دیدگاهتان را بنویسید