صفحه اصلی > ویدیوها و مربوط به مهاجرت کانادا : تغییر استاتوس ویزا در کانادا

تغییر استاتوس ویزا در کانادا

افرادی که با ویزای توریستی به دیدار خانواده و اقوام خود در کانادا می‌روند، ممکن است در پی تغییر وضعیت ویزا به ویزای کاری باشند. این تغییر ویزا به طور انحصاری از طریق دریافت پیشنهاد شغلی ممکن است و در ابتدای سال 2022، دولت کانادا قانونی را به مدت یک سال برای ایرانیان تصویب کرد که اجازه تغییر وضعیت ویزای توریستی به ویزای کاری را می‌دهد.

همواره، مهاجران تازه وارد به کانادا به دنبال دریافت اقامت دائم هستند. زمانی که متوجه می‌شوند ویزای کاری آن‌ها به اتمام می‌رسد، به دنبال تمدید و یافتن وکیل مهاجرت مورد اعتماد و مناسب می‌گردند.

یکی از نگرانی‌های اصلی مهاجران تازه وارد، به‌ویژه افرادی که با ویزای کاری به کانادا وارد می‌شوند، اطمینان از کارفرما و دریافت حقوق وضعیف به منظور اقدام به درخواست اقامت دائم است. این موضوع برای متقاضیان ویزای توریستی نیز قابل توجه است.

در یک تصمیم تاریخی و فوق‌العاده، اداره مهاجرت و اقامت کانادا، قانونی جدید برای حمایت از ایرانیان تصویب کرد که به همه افرادی که دارای ویزای توریستی (مالتی و یا ویزای ویزیتوری) هستند، اجازه تبدیل آن به ویزای کاری ۳ ساله را می‌دهد. این قانون تا آخر فوریه 2024 اعمال می‌شود و هیچ برنامه‌ای برای پس از آن در نظر گرفته نشده است.

تمدید قانون تبدیل ویزای توریستی به کاری 

شایعات درباره تمدید قانون تغییر استاتوس ویزای توریستی به ویزای کاری مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. اما باید توجه داشت که بیشتر این شایعات بی‌پایه و کذب هستند.

این شبهات بیشتر به دلیل تصویب قانون مشابه برای مردم سوریه بوده است. این قانون به گردشگران سوریه اجازه می‌دهد تا ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. اما باید توجه داشت که تمدید این قانون برای ایرانیان مورد بحث قرار نگرفته است.

از آن‌جایی که اداره مهاجرت و اقامت کانادا خدمات خود را با سرعتی کم ارائه می‌دهد، اخبار نادرست و بی‌پایه‌ای مانند این شایعات پدیدار می‌شوند.

 

تبدیل ویزای توریستی و یا مالتی به ویزای کاری برای ایرانیان

تبدیل ویزای توریستی یا مالتی به ویزای کاری برای ایرانیان مورد بحث قرار گرفته است. در یک مقاله جداگانه، جزئیات قانون جدید اداره مهاجرت درباره تغییر استاتوس بیان شده است،که شما میتوانید در اینستاگرام ما ویدیوهای مربوطه را ببینید، اما در اینجا قصد داریم به مزایا و معایب این قانون جدید بپردازیم. چرا تبدیل ویزای توریستی به کاری ممکن است مناسب نباشد؟

بدون شک، هر فروشنده‌ای هرگز از معایب محصول خود صحبت نمی‌کند، به همین دلیل است که ارائه‌دهنده یک ویزای توریستی ممکن است به شما مزایای ویزای کاری را مورد توجه قرار ندهد.

دلایل اصلی عدم دریافت ویزای کاری کانادا (با استفاده از قانون تبدیل ویزا) باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. اگر تنها قصد فعالیت موقت و کسب تجربه در کانادا را دارید، ممکن است این مورد به شما مربوط نشود. اما اگر هدف شما دریافت اقامت دائم پس از دریافت ویزای کاری است، باید توجه داشته باشید که این مسیر چالش‌برانگیز خواهد بود.

برای کسب امتیاز برای افرادی که ویزای کاری باز کانادا را دریافت کرده‌اند، نیاز به داشتن تجربه کاری در کانادا و یا شغل‌های مورد تایید در لیست مشاغل ممکن است. همچنین، داشتن نمره حداقل ۷ در آزمون آیلتس جنرال برای تمامی متقاضیان اقامت دائم اجباری است.

سن متقاضی نقش مهمی در امتیازدهی ایفا می‌کند. افراد بالای ۳۴ سال امتیاز کمتری کسب می‌کنند، مگر اینکه داشتن مهارت زبان فرانسوی یا داشتن برادر یا خواهری که در کانادا اقامت دائم داشته باشد و یا شهروند کانادایی باشد و کمک به کسری امتیاز کند.

اما برای شما که به دنبال تبدیل ویزای توریستی به کاری هستید، مزایای زیادی وجود دارد از جمله:

  • کسب تجربه کاری در کانادا
  • احتمال بالای دریافت پیشنهاد شغلی و ورود به برنامه مهاجرتی اقامتی استانی
  • دریافت اقامت دائم کانادا (با چالش‌هایی که ممکن است به همراه باشد)
  • امکان تحصیل در کانادا و دریافت مدرک تحصیلی که می‌تواند به کسب امتیازهای لازم برای اقامت دائم کمک کند و …

این مزایا نشان می‌دهد که تبدیل ویزای توریستی به کاری می‌تواند به شما کمک کند در مسیر به دست آوردن اقامت دائم در کانادا پیشرفت کنید.

گروه خبری

پست های مرتبط

همه چیز درباره PR یا اقامت دائم کانادا + آپدیت 2024

به سایت گروه مهاجرتی اوج خوش آمدید. در این مطلب قصد داریم…

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه Care Giver

مهاجرت به کانادا از طریق شغل پرستاری خانگی یکی از بهترین روش‌ها…

با یکسال کار در کانادا میشود اقامت دائم گرفت؟

همیشه سوالی که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول می‌کند، این…

دیدگاهتان را بنویسید