صفحه اصلی > اخبار مهاجرت کانادا و اخبار اقتصادی کانادا : سیستم مهاجرت از کنترل خارج شده و تعیین سقف برای دانشجویان بین‌المللی

سیستم مهاجرت از کنترل خارج شده و تعیین سقف برای دانشجویان بین‌المللی

سیستم مهاجرت از کنترل خارج شده و تعیین سقف برای دانشجویان بین‌المللی

مارک میلر، وزیر مهاجرت، در برخی تصریحات به مواضع مهاجرت دانشجویان خارجی پرداخته و اظهار داشته است که در ماه‌های آینده، حداکثر تعداد دانشجویان خارجی برای پذیرش مشخص خواهد شد. هرچند این موضوع به مسائل افزایش یا کاهش تعداد دانشجویان بین‌المللی پرداخته نشده است و جزئیات بیشتری از برنامه دولت ارائه نشده است.

در یک مصاحبه که در روز یکشنبه به نمایش گذاشته شد، میلر بیان کرد که دولت فدرال در حال برگزاری گفتگوها با دولت‌های استانی است تا اطمینان حاصل کند که این دولت‌ها قادر به کنترل تعداد دانشجویان خارجی هستند. او درباره نگران‌کننده بودن حجم فعلی دانشجوهای خارجی در کانادا اظهار نگرانی کرد و تاکید کرد که سیستم مهاجرت به طور واقعی از کنترل خارج شده است.

با توجه به مشکلات مسکن موجود در کانادا، دولت فدرال به دلیل پذیرش تعداد بالای مهاجران دائم و موقت با انتقادهایی مواجه شده است. در این میان، برخی اسناد نشان می‌دهد که دو سال قبل، کارمندان دولت به دولت فدرال هشدار داده بودند که اهداف بزرگ مهاجرتی ممکن است باعث مشکلات دسترسی به مسکن ارزان شود.

ساکنان موقت کانادا، به طور عمده دانشجویان خارجی و کارگران مهاجر هستند و تنها در سه ماهه آخرین سال، ۳۰۰،۰۰۰ مهاجر موقت وارد کانادا شده‌اند. میلر بیان کرد که در سه ماهه اول و دوم سال جاری، تلاش می‌شود تا سقفی برای پذیرش دانشجویان خارجی تعیین شود تا تقاضای مسکن کاهش یابد.

وی افزود که تعداد دانشجویان وارد شونده به کانادا بسیار بیشتر از تعداد خانه‌هایی است که دولت قصد دارد ساخته و میلر تأکید کرد که مسکن تنها یک جزء از محاسبات مهاجرتی است و لازم است به مسائل دیگری مانند کاهش میانگین سنی نیروی کار نیز توجه شود.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

چند بیمارستان‌ در تورنتو در میان بهترین‌های جهان در سال 2024 قرار دارند

تورنتو به‌طور دوباره فهرستی منحصر به فرد در مقیاس جهانی ارائه کرده…

۷ اسفند ۱۴۰۲

کانادا آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) را برای مهاجرت به کانادا می پذیرد

کانادا آزمون (PTE) را از تاریخ 30 ژانویه 2024 برای مهاجرت به…

دیدگاهتان را بنویسید