به گفته افسر بودجه پارلمانی، درآمد مهاجران دائمی جدید کانادا در طول چهار سال گذشته نسبت به جمعیت کل کانادا بهبود یافته است.

در گزارش جدید دفتر بودجه پارلمان در مورد متوسط درآمد مهاجران جدید کانادا و عوامل زیربنایی آن، اعلام شده است که این بهبود در میانه‌ی یک دوره زمانی یک ساله پس از دریافت اقامت دائم رخ داده است. از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸، درآمد ساکنان دائمی جدید از ۵۵ درصد به ۷۸ درصد افزایش یافته است.

در دهه‌ی ۲۰۱۰، پیشرفت‌های چشمگیری در بازار کار مهاجران کانادا ثبت شده است که با کاهش درآمدهای مهاجران در دهه ۱۹۸۰ و بعد از آن، متفاوت است. از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰، درآمد نیوکامرها مشابه درآمد متولدین کانادا بوده است، اما از دهه ۱۹۸۰ به بعد افت درآمد شاهد بوده‌ایم. داده‌ها نشان می‌دهد که از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۴، متوسط درآمد مهاجران به شدت کاهش یافته و تحت ۶۰ درصد قرار گرفته است.

در این میان، افرادی که پیش از اخذ اقامت دائم به صورت موقت در کانادا زندگی می‌کردند و تجربه کار در این کشور را داشتند، افزایش قابل‌توجهی درآمد خود را تجربه کرده‌اند. این افزایش‌ها علاوه بر شاهدی بر تأثیر شبکه‌های اجتماعی، نشان‌دهنده نقش مهمی است که تجربه کار قبل از دریافت اقامت دائم در زندگی مهاجران دارد.

همچنین، مهاجران جدید اصلی از کشورهای هند، فیلیپین و چین بوده‌اند و ساکنان استان‌های انتاریو و بریتیش کلمبیا بیشترین افزایش درآمد را به ثبت آورده‌اند. این اطلاعات نشان می‌دهد که بازار کار مهاجران در دهه ۲۰۱۰ نه‌تنها پایدار شده بلکه بهبود یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید