تغییرات مهاجرتی کانادا در سال ۲۰۲۴

تغییرات مهاجرتی کانادا در سال ۲۰۲۴

تا ابتدای سال ۲۰۲۴، اداره مهاجرت کانادا به تغییرات جدیدی پرداخته است که بر تمامی نیوکامرها تأثیر می‌گذارد.

???? آپدیت اکسپرس انتری

در سال ۲۰۲۳، اداره مهاجرت قرعه‌کشی‌های انتخاب محور اکسپرس انتری را آغاز کرد تا با جلوگیری از بحران نیروی کار، اتباع خارجی با مهارت‌ها و تخصص‌های مورد نیاز را جذب کند. در این راستا، در سال نخست برگزاری قرعه‌کشی‌ها، اولویت به متقاضیان با مهارت زبان فرانسوی و تجربه کار در حوزه‌های مختلف اختصاص یافته است. انتظار می‌رود این قرعه‌کشی‌ها در سال ۲۰۲۴ ادامه داشته و کتگوری‌ها بر اساس نیازهای بازار کار کانادا بازنگری شود.

???? دستورالعمل جدید برنامه نامزدی استانی

برنامه نامزدی استانی به عنوان بزرگ‌ترین مسیر مهاجرتی کانادا در سال ۲۰۲۴ تعیین می‌شود و اداره مهاجرت در حال ارائه برنامه‌های چندساله جدید برای این برنامه است. این دستورالعمل به استان‌ها این امکان را می‌دهد که برای استراتژی مهاجرتی خود برنامه‌ریزی نوآورانه‌تری داشته باشند.

???? پذیرش بیشتر متقاضیان برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها

در سال ۲۰۲۳، تعداد پذیرش متقاضیان برنامه PGP از ۲۸۵۰۰ به ۳۲۰۰۰ نفر افزایش یافته است. این برنامه امکان مهاجرت والدین و پدربزرگ و مادربزرگ را فراهم می‌کند.

???? پیشرفت در برنامه دانشجویان بین‌المللی کانادا

برای تقویت یکپارچگی برنامه دانشجویان بین‌المللی در کانادا، اداره مهاجرت سیستم اصلاح‌شده تایید اعتبار نامه پذیرش (LOA) را راه‌اندازی کرده و از دسامبر سال جاری موسسات آموزشی تاییدشده ملزم به ارسال نامه پذیرش به اداره مهاجرت شده‌اند. همچنین، اداره مهاجرت اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۴ برنامه ورک پرمیت پس از فارغ‌التحصیلی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

???? افزایش استفاده از تکنولوژی و هوش مصنوعی

اداره مهاجرت به منظور رقابت با سایر کشورها، تعهد به استفاده بیشتر از تکنولوژی و هوش مصنوعی در فرآیند مهاجرت در سال ۲۰۲۴ دارد. این اقدام به منظور کاهش زمان پردازش، بهبود ابزارها برای افیسران مهاجرت و کمک به کانادا برای برآورده کردن اولویت‌های مهاجرتی انجام می‌شود.

گروه خبری

دیدگاهتان را بنویسید