صفحه اصلی > اخبار عمومی کانادا و بریتیش کلمبیا و نوا اسکوشیا و ساسکاچوان و منیتوبا و آلبرتا و انتاریو و کبک : مقایسه تمکن مالی برای استادی پرمیت کانادا با برخی کشورها سال 2024

مقایسه تمکن مالی برای استادی پرمیت کانادا با برخی کشورها سال 2024

مقایسه تمکن مالی برای استادی پرمیت کانادا با برخی کشورها سال 2024

از ابتدای ژانویه ۲۰۲۴، اداره مهاجرت کانادا تغییراتی را در الزامات هزینه زندگی برای درخواست استادی پرمیت اجرا می‌کند. تمکن مالی مورد نیاز برای درخواست‌دهندگان استادی پرمیت، که از دهه ۲۰۰۰ با مبلغ ۱۰،۰۰۰ دلار برای هر فرد آغاز شد، اکنون به ۲۰،۶۳۵ دلار افزایش یافته است، همچنین می‌بایست هزینه شهریه و سفر نیز مدنظر قرار گیرد.

به گفته اداره مهاجرت، این افزایش به منظور جلوگیری از آسیب به دانشجویان و جلوگیری از سواستفاده از این سیاست اعمال شده است. اداره مهاجرت همچنین قصد دارد سالانه تمکن مالی دانشجویان را بر اساس حداقل درآمد آژانس آمار کانادا تنظیم کند، به منظور تطابق شرایط دانشجویان با نیازهای اقتصادی.

در این میان، هرچند که هزینه زندگی دانشجویان بین‌المللی در کانادا از ابتدای ژانویه افزایش خواهد یافت، اما این افزایش همچنان در معیار با هزینه‌های دانشجویان در نیوزلند و استرالیا قرار دارد. تمکن مالی برای تحصیل در استرالیا معادل ۲۱،۸۲۶ دلار کانادا و در نیوزلند ۲۰۳۴۰ دلار کانادا است. همچنین، در انگلستان تمکن مالی برای دانشجویان خارجی متغیر از ۱۵۶۸۰ دلار کانادا تا ۲۰۴۴۷ دلار کانادا می‌باشد.

در مقایسه با دانشجویان خارجی در ایالات متحده که باید دارای تمکن مالی ۱۰،۰۰۰ دلار سالیانه باشند، کانادا با دانمارک، فرانسه و آلمان نیز تفاوت دارد؛ به عنوان مثال، در دانمارک تنها ۱۱۷۵ دلار کانادا برای تمکن مالی دانشجویان خارجی کافی است.

با این تفاوت‌ها، کانادا همچنان یکی از مقصدهای محبوب دانشجویان بین‌المللی است. بیش از ۲۵ درصد از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی‌ها اعلام کرده‌اند که از بین چهار کشور انگلستان، ایالات متحده، کانادا و استرالیا، کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می‌کنند. دلایل مختلفی از جمله سیستم آموزشی با کیفیت بالا و رتبه‌بندی برتر دانشگاه‌ها و کالج‌ها در کانادا، آن را به یکی از مقاصد محبوب ترین تحصیلی جهان تبدیل کرده‌اند.

دانشجویان خارجی در کانادا اجازه دارند که در حین تحصیل به صورت پاره وقت کار کنند، با این حال دولت کانادا به دانشجویان اجازه می‌دهد تا طی ترم‌های تحصیلی، ۲۰ ساعت در هفته و در دوره تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنند. امتیاز برترین مزیت برای دانشجویان در کانادا پس از فارغ‌التحصیلی و دریافت ورک پرمیت است که اعتبار آن از ۸ ماه تا ۳ سال متغیر است.

اسناد به دست آمده از اداره مهاجرت نشان می‌دهد که تعداد دانشجویان خارجی در سال ۲۰۲۳ به ۹۴۹۰۰۰ نفر و در سال ۲۰۲۴ به یک میلیون نفر خواهد رسید. این تعداد در سال ۲۰۲۵ به ۱.۱ میلیون و در سال ۲۰۲۶ به ۱.۲۸ میلیون و در سال ۲۰۲۷ به ۱.۴ میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

دیدگاهتان را بنویسید