صفحه اصلی > اخبار مسکن کانادا : قیمت خانه در سال 2023 در کانادا چگونه خواهد بود

قیمت خانه در سال 2023 در کانادا چگونه خواهد بود

قیمت خانه در سال 2023 در کانادا چگونه خواهد بود

Royal LePage پیش‌بینی سالانه املاک و مستغلات سال آینده را منتشر کرده است و همه چیز برای کانادایی‌هایی که به دنبال خرید خانه هستند کمی تغییر می‌کند.

در سال جاری تاکنون، بانک مرکزی کانادا نرخ بهره خود را هفت برابر افزایش داده است که منجر به کاهش خفیف قیمت مسکن شده است، اما خرید خانه افزایش نیافته است

صاحبان خانه و کسانی که کنجکاو در مورد سرمایه‌گذاری در املاک هستند، می‌توانند حرکت بعدی خود را بر اساس پیش‌بینی‌های سه‌ماهه برنامه‌ریزی کنند.

در طول سه‌ماهه دوم سال آینده، انتظار می‌رود قیمت‌ها در سراسر کانادا “یکنواخت” شوند. در سه‌ماهه سوم، ممکن است شاهد بهبود کمی در بازار باشیم، اما خبر خوب این است که سال ممکن است در یک مسیر صعودی کلی به پایان برسد

کارشناسان تخمین می‌زنند که قیمت کل یک خانه در کانادا در سه‌ماهه چهارم سال 2023 با 1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 765171 دلار خواهد رسید.

قیمت متوسط یک ملک مستقل برای یک خانواده می‌تواند 2٪ کاهش یابد و به 781,256 دلار برسد. ممکن است 1 درصد افزایش یابد و به 568933 دلار برسد.

برخلاف بقیه کانادا، هم آپارتمان‌ها و هم خانه‌های تک‌خانواره‌ای در اتاوا، کلگری و هالیفاکس شاهد افزایش قیمت خواهند بود

خانه های تک خانواده:

انتظار می‌رود قیمت خانه‌های تک‌خانواره‌ای در تورنتو و مونترال 2.5 درصد کاهش یابد. حتی با پیش‌بینی کاهش 2 درصدی، ونکوور گران‌ترین خانه‌های تک‌خانواره‌ای را در میان شهرهای بزرگ کانادا خواهد داشت، با میانگین قیمت 1,644,538 دلار. پایین‌ترین قیمت متوسط برای یک خانه به این ترتیب 389648 دلار در رجینا است که انتظار می‌رود قیمت خانه 2 درصد کاهش یابد.

آپارتمان ها

انتظار می‌رود قیمت آپارتمان در تورنتو 1 درصد افزایش یابد و در مونترال 1.5 درصد کاهش یابد. انتظار می‌رود از میان تمامی شهرهای بزرگ کانادا، تنها مونترال، ادمونتون و وینیپگ شاهد کاهش قیمت آپارتمان باشند و وینیپگ بیش‌ترین کاهش (3 درصد) را داشته باشد. ادمونتون ارزان‌ترین کاندوها را با قیمت متوسط 198281 دلار خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود که بالاترین جهش در قیمت آپارتمان (2.5٪) در کلگری اتفاق بیفتد، اما قیمت متوسط هنوز هم بسیار مقرون به صرفه است و 239543 دلار است.  یک آپارتمان در منطقه بزرگ ونکوور 747299 دلار برای شما هزینه خواهد داشت – بالاترین در بین تمام شهرهای بزرگ کانادا.

گروه خبری

پست های مرتبط

کاهش قیمت مسکن در بحبوحه افزایش ناگهانی عرضه

بانک تی دی در تحلیل خود از بازار مسکن، پیش بینی کرده…

دیدگاهتان را بنویسید