صفحه اصلی > اخبار اقتصادی کانادا : نیمی از کارمندان کانادایی قصد دارند در سال 2023 شغل خود را تغییر دهند: نظرسنجی

نیمی از کارمندان کانادایی قصد دارند در سال 2023 شغل خود را تغییر دهند: نظرسنجی

نیمی از کارمندان کانادایی قصد دارند در سال 2023 شغل خود را تغییر دهند: نظرسنجی

علیرغم عدم اطمینان اقتصادی و نرخ تورم بالا، نظرسنجی اخیراً توسط یک شرکت مشاوره تجاری رابرت هاف نشان می دهد که نیمی از کانادایی ها قصد دارند در سال آینده شغل خود را تغییر دهند.

بر اساس نظرسنجی خوش‌بینی شغلی دوسالانه رابرت هاف، 50 درصد از 1100 متخصصی که در این نظرسنجی شرکت داشتند اظهار داشتند که در حال حاضر به دنبال شغل جدیدی هستند یا برنامه‌هایی برای جستجوی یک شغل جدید در سال 2023 دارند. این نشان دهنده افزایش 31 درصدی در مقایسه با شش ماه پیش است.

وقتی صحبت از اینکه چه کسی به احتمال زیاد شغل خود را تغییر خواهد داد، این نظرسنجی نشان داد که بیش از نیمی از کارگران Gen Z و Millennial قصد داشتند چیز دیگری پیدا کنند. با توجه به این تحقیق، محتمل‌ترین صنعت تحت تأثیر، بخش فناوری است، با 57 درصد از متخصصان که می‌گویند به دنبال آن هستند.

رابرت هاف گفت 61 درصد از کارمندان با دو تا چهار سال تجربه در همان شرکت و 55 درصد از والدین شاغل پاسخ دادند که قصد دارند در سال آینده شغل خود را تغییر دهند.

دیوید کینگ، مدیر ارشد اجرایی رابرت هاف، چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: «بسیاری از کارگران کانادایی با وجود اخبار اخراج و کاهش سرعت استخدام همچنان به بازار کار اعتماد دارند.»

دلیل اصلی و انگیزه بزرگ برای شکار کانادایی‌ها برای مشاغل جدید پول بود که نشان می‌دهد عدم اطمینان اقتصادی و تورم دقیقاً دلیلی است که کارگران به دنبال جای دیگری می‌گردند.

بر اساس این نظرسنجی، 62 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که می خواهند شغل خود را تغییر دهند تا حقوق بیشتری دریافت کنند، در حالی که 39 درصد اظهار داشتند که می خواهند در شغل جدید خود مزایا و مزایای بهتری داشته باشند.

پیشرفت و فرصت بهتر دلیل ترک شغل فعلی 30 درصد بود و 27 درصد خواهان انعطاف بیشتر برای تصمیم گیری در مورد زمان و مکان کار خود هستند.

بزرگ‌ترین مواردی که باعث از دست دادن علاقه جویندگان کار به یک نقش می‌شود، مسئولیت‌های شغلی نامشخص یا غیرمنطقی (55 درصد)، ارتباط ضعیف مدیر استخدام (46 درصد) و همسو نبودن با فرهنگ یا ارزش‌های شرکت بود (35 درصد).

کینگ افزود: «در حالی که نمی دانیم با ادامه تکامل بازار کار آینده چه خواهد شد، اولویت دادن به رفاه کارکنان، مشارکت و شناخت همیشه برای جذب و حفظ استعدادهای ارزشمند حیاتی است.

این نظرسنجی می گوید علاقه به کار قراردادی افزایش یافته است، به طوری که 29 درصد از متخصصان زنده مانده به فکر ترک شغل خود برای دنبال کردن یک کار قراردادی تمام وقت هستند. از هر 10 متخصص، یک نفر گفته است که اگر حقوقی معادل یا بیشتر از درآمد فعلی آنها ارائه شود، به کارفرمای قبلی خود بازخواهد گشت.

رابرت هاف می گوید که بیش از 1100 کارگر 18 ساله یا بیشتر در امور مالی، فناوری، بازاریابی و خلاقیت، حقوقی، اداری و پشتیبانی مشتری، منابع انسانی و سایر شرکت ها را مورد بررسی قرار داده است. بین 17 اکتبر و 7 نوامبر از پاسخ دهندگان به صورت آنلاین نظرسنجی شد.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

سیستم مهاجرت از کنترل خارج شده و تعیین سقف برای دانشجویان بین‌المللی

مارک میلر، وزیر مهاجرت، در برخی تصریحات به مواضع مهاجرت دانشجویان خارجی…

دیدگاهتان را بنویسید