صفحه اصلی > اخبار آمریکا : طوفان عظیم ایالات متحده گردبادهایی را به جنوب می آورد و خطر کولاک را تهدید می کند

طوفان عظیم ایالات متحده گردبادهایی را به جنوب می آورد و خطر کولاک را تهدید می کند

طوفان عظیم ایالات متحده گردبادهایی را به جنوب می آورد و خطر کولاک را تهدید می کند

طوفان عظیمی که روز سه شنبه در سراسر ایالات متحده وزید، چندین گردباد ایجاد کرد که ساختمان ها را ویران کرد و تعداد انگشت شماری را در اوکلاهاما و تگزاس مجروح کرد، دو نفر را در لوئیزیانا مفقود کرد و بسیاری از مناطق مرکزی ایالات متحده را برای شرایطی شبیه کولاک آماده کرد.

دفتر کلانتر شهر کادو گفت که معاونان، آتش نشانان، داوطلبان و تیم سگ های شریف در حال جستجوی آوار پس از برخورد گردباد در حدود 10 مایلی (16 کیلومتری) از شریوپورت، لوئیزیانا بودند. دو نفر ناپدید شدند، یک نفر زخمی شد و چندین ساختمان ویران شد، گروهبان.

کیسی جونز چند ساعت پس از اینکه گردباد در فورفورت درخشید: “فکر می‌کنم ما روی جستجوی مردم تمرکز کرده‌ایم. باران نمی‌بارد. هوا از بین رفته است.”

در شمال غربی، منطقه ای که از مونتانا تا غرب نبراسکا و کلرادو امتداد دارد، تحت هشدار کولاک بود و سرویس هواشناسی ملی اعلام کرد که احتمال بارش برف در برخی مناطق غرب داکوتای جنوبی و شمال غربی نبراسکا وجود دارد. یخ و برف در شرق دشت بزرگ پیش بینی می شد.

پیش‌بینی‌کنندگان انتظار دارند که سیستم طوفان برای روزها نواحی غرب میانه را با یخ، باران و برف همراه کند و همچنین به سمت شمال شرقی و مرکزی آپالاش حرکت کند. به ساکنان ویرجینیای غربی تا ورمونت گفته شد که مراقب ترکیب احتمالی قابل توجهی از برف، یخ و برف باشند و سرویس هواشناسی ملی بسته به زمان وقوع طوفان، از چهارشنبه شب تا بعد از ظهر جمعه، نظارت بر طوفان زمستانی را صادر کرد.

به گفته مرکز پیش بینی طوفان در نورمن، اوکلاهما، تهدید آب و هوای شدید تا روز چهارشنبه برای لوئیزیانا، می سی سی پی، آلاباما و فلوریدا پانهندل نیز ادامه دارد.

به گفته تام برادشاو، هواشناس سرویس ملی هواشناسی، در جنوب، یک خط رعد و برق، گردباد، بادهای مخرب، تگرگ و باران شدید را در سراسر تگزاس شمالی و اوکلاهاما در ساعات اولیه صبح به ارمغان آورد. مقامات روز سه‌شنبه ده‌ها خانه و کسب‌وکار آسیب‌دیده و چندین نفر را در حومه‌ها و شهرستان‌هایی که در شمال منطقه دالاس-فورت ورث امتداد دارند گزارش کردند.

سرویس هواشناسی حدود ده ها منطقه مختلف را در شمال تگزاس بررسی کرد تا مشخص کند که آیا خسارت روز سه شنبه ناشی از بادهای شدید یا گردباد بوده است.

فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورث ورث صبح روز سه‌شنبه، یک هشدار گردباد را بر آن داشت تا دستور «سرپناه در محل» صادر کند و از مسافران بخواهد از پنجره‌ها دور شوند.

به گفته سرویس ردیابی FlightAware، بیش از 1000 پرواز به داخل و خارج از فرودگاه های منطقه با تأخیر مواجه شدند و بیش از 100 پرواز لغو شدند.

به گفته اداره پلیس شمالی ریچلند هیلز، در حومه فورت ورث، حدود 20 خانه و کسب و کار محلی آسیب دیده است.

در نزدیکی Grapevine، آماندا مک نیو، سخنگوی پلیس، پنج مورد مجروحیت را گزارش کرد.

مک نیو درست بعد از ظهر گفت: «نکته اصلی این است که ما همه را در یک مکان امن قرار داده ایم. ما در حال آغاز روند عبور از شهر هستیم و آسیب‌های وارده به اموال، مشاغل، خانه‌ها و سپس جاده‌ها را بررسی می‌کنیم.»

ترنت کلی، معاون مدیر پارک ها و تفریحات انگور، گفت که یک گردباد سقف مرکز خدمات شهر – یک تاسیسات شهرداری – را منفجر کرد و تکه هایی از سقف را از خطوط برق آویزان کرد. او گفت که سه شنبه نیز روز زباله بود، بنابراین طوفان زباله ها را جمع کرد و در همه جا پراکنده کرد.

عکس‌های ارسال شده توسط شهر، خطوط برق در خیابان‌های باران‌زده، و همچنین درختان واژگون شده، ساختمان‌های آسیب‌دیده و یک نیمه تریلر را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد در اطراف یک پارکینگ پرتاب شده است.

در همین حال، یک گردباد کمی بعد از ساعت 5 صبح سه شنبه به شهر وین اوکلاهما آسیب رساند. سروان برایان مورل، کلانتر شهرستان مک‌کلین، گفت که خسارات گسترده‌ای وارد شد، اما هیچ تلفات یا جراحتی مشاهده نشد.

مورل گفت: “ما چندین ساختمان خانوادگی داریم که آسیب قابل توجهی دارند… انبارها، خطوط برق قطع شده است.” این شهر در حدود 45 مایلی (72 کیلومتری) جنوب اوکلاهاما سیتی است.

داگ اسپهگر، کارشناس هواشناسی سرویس ملی گفت که سرعت باد به ۱۱۱ تا ۱۳۵ مایل در ساعت (۱۷۹ تا ۲۱۱ کیلومتر در ساعت) رسید و گردباد دارای رتبه EF-2 بود. به گفته سرویس هواشناسی، احتمالاً حدود دو تا چهار دقیقه روی زمین بوده است.

در بخش‌هایی از آیووا، مینه‌سوتا و داکوتای جنوبی، سرویس ملی هواشناسی هشدار داد که ممکن است تا نیم اینچ (2.5 سانتی‌متر) یخ تشکیل شود و بادها تا 45 مایل در ساعت (72 کیلومتر در ساعت) وزش دهند. قطعی برق، آسیب درختان، سقوط شاخه ها و شرایط خطرناک سفر منطقه را تهدید می کند.

تمام غرب نبراسکا از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه تحت هشدار کولاک قرار دارد و سرویس هواشناسی ملی اعلام کرد تا 20 اینچ (51 سانتی‌متر) برف در شمال غرب پیش‌بینی می‌شود. به گفته مقامات، بادهایی با سرعت بیش از 50 مایل در ساعت (80 کیلومتر در ساعت) در مواقعی، دیدن فضای باز را غیرممکن می کند.

اداره حمل و نقل نبراسکا بخش های بین ایالتی 80 و بین ایالتی 76 را بسته است زیرا برف سنگین و باد شدید سفر را خطرناک کرده است. گشت ایالتی نبراسکا، که برای مقابله با چندین تصادف و نیمه تریلرهای با چاقو در یک شب فراخوانده شده بود، از مردم خواست تا از جاده ها دوری کنند.

جاستین مک کالوم، یکی از مدیران ایستگاه کامیون فلایینگ جی در اوگالالا، نبراسکا، گفت: «در حال حاضر هیچکس در حال سفر نیست.

در کلرادو، تمام جاده ها در ربع شمال شرقی ایالت بسته شد. آب و هوای شدید در منطقه دامداری نیز می تواند دام ها را تهدید کند. جیم سانتوماسو، نماینده شمال شرق انجمن گاوداران کلرادو، گفت: بادهای شدید می توانند دام ها را از طریق حصارها عبور دهند، زیرا آنها جهت باد را دنبال می کنند.

سانتوماسو گفت: “اگر این روند ادامه پیدا کند، گاوها می توانند مایل ها رانده شوند.”

Xcel Energy، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان برق منطقه، کارکنان خود را در انتظار قطع برق افزایش داده بود.

هشدار کولاک در سواحل شمالی مینه سوتا صادر شده است، زیرا برخی از مناطق انتظار بارش برف تا 24 اینچ و وزش باد با سرعت 40 مایل در ساعت را دارند. و در جنوب ایالت، وزش باد تا 50 مایل در ساعت (80 کیلومتر در ساعت) دید را کاهش داده است.

گروه خبری

پست های مرتبط

جو بایدن نخستین رئیس جمهور 80 ساله آمریکا

رئیس جمهور جو بایدن (Joe Biden) یکشنبه تولد 80 سالگی خود را…

۲ آذر ۱۴۰۱

بازداشت خبرنگار آمریکایی در قطر به دلیل تی شرت رنگین کمانی

گرنت وال (Grant Wahl) روزنامه‌نگار فوتبالی آمریکایی در جام جهانی فوتبال 2022…

۲ آذر ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید