رئیس جمهور جو بایدن (Joe Biden) یکشنبه تولد 80 سالگی خود را جشن گرفت که وی را تبدیل به اولین رئیس جمهور برای خدمت به عنوان رهبر کشور در 80 سالگی اش می‌سازد.

رئیس جمهور رویداد مهم تولد خود را در واشنگتن D.C(Washington, D.C) همراه خانواده برگزار می کند.

به گفته کارن ژان پیر (Karine Jean-Pierre)، وزیر مطبوعات کاخ سفید، بانوی اول جیل بایدن ( Jill Biden)، به افتخار این تولد، مهمانی ای ترتیب داد.

آخر هفته با عروسی نوه بزرگش نائومی (Naomi) و شوهر جدید وی پیتر نیل (Peter Neal) آغاز گردید که در چمن جنوبی کاخ سفید برگزار شد.

بایدن، مسن ترین رییس جمهور در تاریخ آمریکا، حدود شش سال بزرگتر از دونالد ترامپ ( Donald Trump) رئیس جمهور سابق می‌باشد، که تا 74 سالگی خدمت کرده است. رونالد رجن (Ronald Regan ) 77 ساله بود که در سال 1989 دفتر خود را ترک کرد.

بایدن در انتخابات بعدی ریاست جمهوری که در سال 2024 برگزار می شود، 82 ساله خواهد بود. این که آیا وی در انتخابات خواهد بود یا خیر، هنوز تایید نشده، هرچند او قصد خود را برای انتخاب مجدد انتخاب کرده است. بلومبرگ از اطلاعیه ای در اوایل سال 2023 گزارش می دهد. ترامپ نامزدی خود را برای سال 2024 در روز سه‌شنبه اعلام کرد.

سن، نکته ای انتقادی برای مخالفان سیاسی بوده است، اما او مسن ترین خدمتگزار عمومی در دوران رهبری آمریکا نیست. چندین عضو کنگره بزرگتر از رئیس جمهور از هر دو طرف، از جمله سناتور وجود دارد. برنی سندرز (Bernie Sanders) (81) و نماینده نانسی پلوسی ( Nancy Pelos)(82). میانگین سن در 117مین کنگره برای اعضای مجلس حدود 58 سال و برای سناتورها بیش از 64 سال است.


تماس با ما
قصد مهاجرت دارید؟
چنانچه به هر کدام از خدمات ما نیاز دارید ما روش های زیادی برای ارتباط داریم...!
  • سرعت در پاسخگویی
  • ساده تر از ساده
اینجارو بزنید

دیدگاهتان را بنویسید