صفحه اصلی > اخبار مسکن کانادا و بریتیش کلمبیا و نوا اسکوشیا و ساسکاچوان و منیتوبا و آلبرتا و انتاریو و کبک : میانگین اجاره خانه در کانادا در ماه دسامبر رکورد زد

میانگین اجاره خانه در کانادا در ماه دسامبر رکورد زد

میانگین اجاره خانه در کانادا در ماه دسامبر رکورد زد

یک گزارش به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد که میانگین اجاره ماهانه خانه در کانادا در ماه دسامبر به ۲۱۷۸ دلار افزایش یافته است، که این افزایش با یک رشد سالانه ۸.۶ درصدی نسبت به سال گذشته، رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است.

با تکیه بر داده‌های منتشر شده توسط پایگاه Urbanation et Rentals.ca که فهرست‌های ماهانه اجاره‌بها را در سراسر کانادا تجزیه و تحلیل می‌کند، میانگین اجاره ماهانه یک واحد یک‌خوابه در ماه دسامبر به ۱۹۳۲ دلار رسیده که نسبت به سال ۲۰۲۲، ۱۲.۷ درصد افزایش داشته است. همچنین، میانگین اجاره یک آپارتمان دوخوابه با رشد سالانه ۹.۸ درصدی به ۲۳۰۱ دلار ارتقا یافته است.

استان کبک با بیشترین رشد اجاره‌بها، جایگاه اول را در لیست اجاره آپارتمان (به‌جز کاندو) اشغال کرده است. کبک تنها استانی است که با میانگین اجاره ۱۹۵۳ دلار در دسامبر، در سال گذشته رشد سریع‌تری از نرخ اجاره آپارتمان نسبت به سال ۲۰۲۲ را تجربه کرده است (۱۰ درصد در مقایسه با ۶.۹ درصد).

مناطق دو پوینت-کلر در جزیره مونترال و کبک‌سیتی به ترتیب با رشد سالانه ۲۵.۶ و ۱۸.۹ درصدی، بالاترین افزایش میانگین اجاره‌بها را داشتند و حومه‌های مونترال، مون-رویال و کوت-سن-لوک با میانگین اجاره ۲۳۴۷ و ۲۳۱۶ دلار به عنوان مناطق با بیشترین نرخ اجاره آپارتمان در کانادا شناخته می‌شوند.

مونترال پس از کلگری و ادمونتون، سریع‌ترین رشد سالانه اجاره آپارتمان را در ماه دسامبر به ثبت رساند. این شهر با رشد ۱۱.۳ درصدی نسبت به ۱۲ ماه قبل، اجاره آپارتمان را به ۲۰۱۹ دلار افزایش داد.

در سطح ملی، اجاره‌بها در سال ۲۰۲۳ به‌طور متوسط ۸.۶ درصد افزایش یافته است، در حالی که این افزایش نسبت به سال‌های گذشته که به ترتیب ۱۲.۱ درصد در ۲۰۲۲ و ۴.۶ درصد در ۲۰۲۱ بود، کمتر است. از دو سال گذشته، اجاره‌بها در کانادا به مجموع ۲۲ درصد افزایش یافته که معادل ۳۹۰ دلار در ماه می‌شود.

آپارتمان‌های سنتی با رشد ۱۲.۸ درصدی، بیشترین افزایش را در سال گذشته داشته‌اند و اجاره این آپارتمان‌ها به ۲۰۷۶ دلار ارتقا یافته است.

بر اساس پیش‌بینی‌ها، بازار اجاره مسکن کانادا در سال ۲۰۲۴، با توجه به تعادل بیشتری نسبت به سال گذشته، با کمبود عرضه همچنان مواجه خواهد بود. انتظار می‌رود رشد اجاره‌ها به میانگین ۵ درصدی نزدیک‌تر شود، ولی تقاضا برای مسکن اجاره‌ای همچنان با وضعیت بالا باقی خواهد ماند. هرچند کاهش ساکنان غیردائمی و بهبود وضعیت خرید خانه ممکن است تأثیری متوسط‌تر را بر رشد تقاضا داشته باشد، اما انتظار می‌رود که تقاضای مسکن اجاره‌ای نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

گروه خبری

پست های مرتبط

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

چند ساعت از عمر رانندگان مونترالی و تورنتویی در ترافیک میگذرد؟

بر اساس داده‌های آماری ارائه شده توسط شرکت چندملیتی تام‌تام (TomTom)، در…

دیدگاهتان را بنویسید