صفحه اصلی > انتاریو و اخبار صنعت خودرو کانادا و اخبار عمومی کانادا : چند ساعت از عمر رانندگان مونترالی و تورنتویی در ترافیک میگذرد؟

چند ساعت از عمر رانندگان مونترالی و تورنتویی در ترافیک میگذرد؟

چند ساعت از عمر رانندگان مونترالی و تورنتویی در ترافیک میگذرد؟

بر اساس داده‌های آماری ارائه شده توسط شرکت چندملیتی تام‌تام (TomTom)، در مونترال، برای سفرهای درون‌شهری در ساعات اوج ترافیک، استفاده از خودرو یا دوچرخه از نظر زمانی تا حد زیادی تفاوت ندارد. این مطالعه نشان می‌دهد که هر راننده مونترالی در سال گذشته تقریباً ۸۵ ساعت عمر خود را در راه‌بندان‌ها از دست داده است.

بر اساس گزارش ژورنال دو مونرئال، متوسط زمانی که یک راننده مونترالی در سال گذشته برای پیمودن ۱۰ کیلومتر در ساعات شلوغی صبح و عصر در شهر برابر با ۲۳ تا ۲۶ دقیقه برای خودرو و ۲۵ تا ۳۵ دقیقه برای دوچرخه‌سوار بوده است.

در ساعات اوج ترافیک، یک خودرو با سرعت ۲۳ تا ۲۶ کیلومتر در ساعت حرکت کرده و سرعت یک دوچرخه به ۱۷ تا ۲۴ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

میانگین زمانی که یک راننده مونترالی برای پیمودن ۱۰ کیلومتر صرف می‌کند، به‌طور متوسط ۱۹ دقیقه بوده و در مقایسه با سال 2022، ۱۰ ثانیه بیشتر است. از لحاظ اتلاف وقت در ترافیک، مونترال در میان شهرهای بزرگ کانادا، پس از تورنتو، ونکوور و وینیپگ در رتبه چهارم قرار دارد.

شلوغی خیابان‌ها نه‌تنها زمان رانندگان را تلف می‌کند بلکه بر کیف پول آن‌ها نیز تأثیر منفی دارد، که میزان آن تخمین زده می‌شود در سال گذشته هر راننده مونترالی نزدیک به ۲۰۶ دلار بنزین در ترافیک را از دست داده است.

از دیگر شهرهای کانادایی، کبک سیتی نیز با ۴۲ ساعت اتلاف وقت در ترافیک در رده دوازدهم قرار دارد. این شهر نیز مسافت ۱۰ کیلومتری را در سال گذشته به میانگین ۱۲ دقیقه و ۲۰ ثانیه طی کرده است.

در مقایسه با شهرهای جهان، مونترال در رده ۱۰۳ و کبک سیتی در رده ۳۲۴ از نظر اتلاف وقت رانندگان در ترافیک قرار دارند.

داده‌های ارائه شده توسط تام‌تام نشان می‌دهد که وضعیت ترافیک در شهرهای بزرگ در جهان سال به سال بهبود نمی‌یابد و میانگین سرعت خودروها در بیش از ۲۲۸ شهر از ۳۸۷ شهر جهان کاهش یافته است.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

دیدگاهتان را بنویسید