صفحه اصلی > اخبار اقتصادی کانادا و اخبار حوادث کانادا و اخبار عمومی کانادا : کارشناسان داخلی صنعت می گویند دزدی از فروشگاه های مواد غذایی در کانادا در بحبوحه تورم در حال افزایش است

کارشناسان داخلی صنعت می گویند دزدی از فروشگاه های مواد غذایی در کانادا در بحبوحه تورم در حال افزایش است

کارشناسان داخلی صنعت می گویند دزدی از فروشگاه های مواد غذایی در کانادا در بحبوحه تورم در حال افزایش است

به گفته صاحب نظران صنعت، دزدی مغازه در سراسر کانادا به سطح هشداردهنده ای رسیده است و تورم و کمبود نیروی کار به عنوان عوامل اصلی این افزایش ذکر شده است.

این افزایش نگرانی در میان خواربارفروشان کانادایی ایجاد کرده است، قیمت مواد غذایی در ماه اکتبر نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش داشت و انتظار نمی رود به این زودی کاهش یابد. بر اساس آخرین نسخه گزارش قیمت غذای کانادا، انتظار می رود کل هزینه مواد غذایی برای یک خانواده چهار نفره 1065 دلار بیشتر از امسال باشد.

سیلوین چارلبوا، مدیر ارشد آزمایشگاه تجزیه و تحلیل مواد غذایی کشاورزی در دانشگاه دالهوسی در هالیفاکس، می‌گوید تورم در قیمت مواد غذایی یکی از محرک‌های اصلی است که افراد بیشتری را به سرقت سوق می‌دهد.

او با اشاره به اینکه گوشت و محصولات لبنی دو مورد از اقلام مسروقه هستند، گفت: “میان این دو کاملاً همبستگی وجود دارد. سرقت یک موضوع مداوم است. اما شدت آن با افزایش قیمت مواد غذایی در واقع افزایش می یابد.”

او هشدار داد که در صورت کاهش سرعت اقتصاد در سال آینده، همانطور که برخی از اقتصاددانان پیشنهاد می کنند، ممکن است مشکل رشد کند.

“اگر می بینید که هم قیمت مواد غذایی بالا می رود و هم … اقتصاد کند می شود، در آن زمان است که اساساً چیزهای بیشتری را می بینید.”

شارلبوا گفت تورم و دزدی خواربار بر یکدیگر تأثیر می‌گذارند، به این معنی که وقتی قیمت‌ها بالا می‌رود، دزدی از مغازه‌ها افزایش می‌یابد و برای جبران ضرر، کسب‌وکارها چاره‌ای جز افزایش بیشتر قیمت‌ها ندارند.

او گفت: «دزدی برای همه هزینه بیشتری خواهد داشت، زیرا کسی باید هزینه آن غذای (دزدیده شده) را بپردازد. من و تو تاوان دزدی را می دهیم.

فلیسیا فیفر، مدیر امور شرکتی در والمارت کانادا، گفت که این غول خرده فروشی شاهد افزایش تاریخی در سرقت بوده است.

او گفت: «جرایم خرده‌فروشی، از جمله سرقت و آتش‌سوزی، متأسفانه از آنچه در والمارت کانادا و در کل صنعت خرده‌فروشی سابقه داشته است، بالاتر است.

“این برای کسب و کار ما، همکاران ما، مشتریان ما و صنعت بسیار نگران کننده است.”

فیفر گفت که این شرکت در حال اجرای اقداماتی برای جلوگیری و کاهش سرقت به منظور پایین نگه داشتن قیمت ها و حفظ امنیت کارکنان و مشتریان خود است.

مترو و لوبلاو هر دو از اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کردند و روزنامه کانادایی را به شورای خرده فروشی کانادا ارجاع دادند. Sobeys به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دن کلی، رئیس فدراسیون تجارت مستقل کانادا، گفت که کمبود نیروی کار نیز به افزایش دزدی از مغازه ها کمک می کند.

او گفت: “در حال حاضر نگرانی زیادی در مورد جرم و جنایت و جرم و جنایت در محل کار کانادا در بین مشاغل کانادایی وجود دارد.” قطعاً دزدی از مغازه بیشتر احساس می‌شود، به‌ویژه که از قرنطینه و محدودیت‌ها خارج شده‌ایم.»

کلی گفت که برخی از خواربارفروشان برای استخدام کارکنان جدید با مشکل مواجه هستند و زمانی که کسب و کارها کارکنان کافی برای نظارت فیزیکی ندارند، ممکن است در موقعیت آسیب پذیری قرار گیرند.

در نتیجه، خرده فروشی های بیشتر، حتی فروشگاه های کوچکتر، نگهبانان امنیتی از جمله افسران پلیس خارج از وظیفه را استخدام می کنند. آنها همچنین در حال انجام گام‌های دیگری مانند مقاوم‌سازی برای اطمینان از داشتن خطوط دید واضح‌تر در کسب‌وکار، استفاده از فناوری نظارت الکترونیکی بیشتر، و محدود کردن تعداد افراد در فروشگاه هستند تا بتوانند خدمات یک به یک را ارائه دهند.

میشل واسیلیشن، سخنگوی شورای خرده فروشی کانادا، می گوید: از آنجایی که مشتریانی که در طول همه گیری همه به صورت آنلاین خرید می کردند، به فروشگاه ها باز می گردند، افزایش جرایم خرده فروشی در سراسر کانادا مشاهده شده است.

او به رکود اقتصادی، بازار فروش مجدد کالاهای مسروقه و افزایش جرایم سازمان‌یافته از دیگر عوامل پشت سر این افزایش اشاره کرد.

در حالی که دانستن تأثیر دقیق سرقت بر مشاغل محلی دشوار است، زیرا بسیاری از جرایم گزارش نمی‌شوند، برآوردهای شورا نشان می‌دهد که جرایم خرده‌فروشی در سال 2019 در کانادا 5 میلیارد دلار ضرر داشته است.

واسیلیشن گفت که شورا در حال جمع آوری اطلاعات در مورد وجود ارتباطی بین تورم و دزدی از مغازه نیست، اما “سرقت در طول رکود اقتصادی افزایش می یابد.”

او گفت: «ما همچنین می دانیم که سرقت، سرقت های مسلحانه و حوادث فیزیکی و به ویژه خشونت آمیز نسبت به سال های گذشته بیشتر است.

Wasylyshen گفت که خوشامدگویی به مشتریان هنگام ورود برای تایید حضور آنها و نگه داشتن موجودی مازاد در کف فروشگاه می تواند استراتژی های پیشگیری از ضرر موثر برای فروشگاه ها باشد.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

کانادا آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) را برای مهاجرت به کانادا می پذیرد

کانادا آزمون (PTE) را از تاریخ 30 ژانویه 2024 برای مهاجرت به…

دیدگاهتان را بنویسید