صفحه اصلی > اخبار مهاجرت کانادا و مربوط به مهاجرت کانادا : مهاجرت معکوس از کانادا: در اینجا 5 دلیل اصلی آورده شده است

مهاجرت معکوس از کانادا: در اینجا 5 دلیل اصلی آورده شده است

مهاجرت معکوس از کانادا: در اینجا 5 دلیل اصلی آورده شده است

مهاجرت معکوس از کانادا، که در آن افراد کشور را ترک کرده و به کشور خود باز می گردند یا به مکان جدیدی نقل مکان می کنند، ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد.

مهاجرانی که خواهان کیفیت زندگی بالاتر، امکانات اقتصادی و ثبات اجتماعی هستند، مدت‌هاست که کانادا را مقصدی مطلوب می‌دانند.

با این حال، یک الگوی غیرمعمول به نام مهاجرت معکوس از کانادا در چند سال گذشته شروع به توسعه کرده است و روند رو به رشدی دارد.

در پاراگراف های بعدی، ما 4 عامل اصلی را که منجر به مهاجرت معکوس شده است، فهرست می کنیم.

چالش های اقتصادی

از ابتدا، اقتصاد قوی و بازار کار مطمئن کانادا، آن را به مقصدی جذاب برای افراد شایسته از سراسر جهان تبدیل کرده است.

با این حال، در سال های اخیر شرایطی مانند افزایش هزینه های مسکن، رکود درآمد و بازار کار رقابتی، دستیابی به سطحی از زندگی را که برای خود متصور بودند را برای برخی افراد دشوار کرده است.

این مشکلات اقتصادی، به ویژه در مناطقی مانند ونکوور و تورنتو، منجر به این تصور فزاینده شده است که هزینه زندگی از مزایا فراتر رفته است، و بسیاری را به دنبال مراتع سبزتر در جاهای دیگر سوق داده است.

به طور خاص، این نگرش منجر به افزایش تعداد افرادی شده است که معتقدند هزینه زندگی بیشتر از مزایای آن است.

 

سیاست شهروندی انعطاف پذیر

کانادا سیاست شهروندی انعطاف پذیری دارد و تابعیت دوگانه را ارائه می دهد. شهروندان کانادایی می توانند بیش از 1 پاسپورت داشته باشند.

هیچ الزامی برای اقامت برای شهروندان کانادایی وجود ندارد. آنها می توانند حتی برای تمام عمر در خارج از کانادا بمانند و همچنان شهروند کانادا باشند.

علاوه بر این، هر کودکی که از یک شهروند کانادایی در خارج از کانادا متولد شود، به طور خودکار تابعیت کانادا را دریافت می کند.

علاوه بر این، این شهروندان کانادایی در خارج از کانادا از مزایای مالی مانند کمک هزینه کودک کانادا (CCB) یا سایر مزایای پولی جدید اعلام شده توسط دولت کانادا برخوردار می شوند.

در نتیجه، برخی از مهاجران پس از دریافت شهروندی کانادا ممکن است به کشور خود برگردند و همچنان از مزایایی که به عنوان شهروند حق دارند برخوردار شوند.

 

بازگشت به ریشه های فرهنگی خود

مهاجرت در جهت دیگر، از کانادا به کشورهای دیگر، محدود به کسانی نیست که خارج از کانادا متولد شده اند.

بسیاری از افرادی که در کانادا متولد شده‌اند، به‌ویژه آن‌هایی که از خانواده‌هایی با منشاء مهاجر می‌آیند، ارتباط عمیقی با میراث فرهنگی خود دارند و می‌خواهند به کشورهایی بروند که اجدادشان از آنجا سرچشمه گرفته‌اند.

این افراد اغلب تمایل دارند خود را با شجره نامه خود آشنا کنند، سنت های میهن خود را دوباره کشف و قدردانی کنند و نقش فعالی در پیشرفت اقتصادی و اجتماعی ملت های اصلی خود ایفا کنند.

آنها در نتیجه بهبود در اتصال و راحتی سفر و همچنین فرصت‌های شبکه جهانی که منجر به روند مهاجرت معکوس شده است، تحقق اهداف خود را آسان‌تر می‌یابند.

 

استاندارد زندگی و کیفیت زندگی

افزایش هزینه‌های زندگی، رفت‌وآمدهای طولانی، و افزایش ازدحام شهری، برخی از ساکنان شهرهای بزرگ کانادا را وادار کرده است که کیفیت کلی زندگی در این مکان‌ها را زیر سوال ببرند، علی‌رغم شهرت شایسته این کشور برای استاندارد بالای زندگی‌اش.

این ایده که رویای کانادایی ممکن است آنطور که قبلاً تصور می‌شد شبیه به ایده‌آل نباشد، توسط تعدادی از عوامل به وجود آمده است.

این عوامل شامل دسترسی محدود به مسکن ارزان قیمت، مدارس شلوغ، و سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی با ظرفیت هستند.

در نتیجه مستقیم این موضوع، بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند مکان فعلی خود را در جستجوی تعادل بین کار و زندگی بهتر، زیرساخت‌های بیشتر و هزینه کمتر زندگی در مناطق دیگر ترک کنند.

تورم بسیار کمتر و قیمت مسکن بسیار مقرون به صرفه در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. بنابراین برخی از کانادایی ها ممکن است خانه بخرند و در ایالات متحده بمانند.

 

فرصت های شغلی محدود برای مهاجران ماهر

بسیاری از مهاجران تازه وارد پیدا کردن شغل در رشته تحصیلی یا تجربه کاری قبلی خود واقعاً سخت است. اگرچه، کانادا نرخ بیکاری پایینی دارد.

مهاجران جدید پس از ورود به کانادا به سختی قادر به یافتن شغل مربوطه از طریق وب سایت رسمی بانک کار دولت کانادا هستند.

کانادا گزینه های بسیار خوبی برای جذب مهاجران ماهر دارد، اما این افراد که بر اساس مهارت خود انتخاب می شوند، پس از فرود نمی توانند شغلی پیدا کنند.

مهندسان و پزشکان تازه مهاجرت شده مجبورند به عنوان راننده تاکسی یا در رستوران ها کار کنند تا زندگی خود را تامین کنند و در عین حال در تلاش برای برآورده کردن الزامات مرجع نظارتی خود هستند.

در نتیجه برخی از این متخصصان بسیار ماهر ممکن است بازگشت به کشور خود و شروع مجدد فعالیت های خود را راحت تر بدانند.

 

نتیجه

متغیرهایی که در این مقاله توضیح داده شده اند، انگیزه های پشت انتخاب برخی افراد برای ترک کانادا را روشن می کنند.

در حالی که کانادا همچنان به جذب مهاجران از سراسر جهان ادامه می دهد، این مقاله دلایل تصمیم برخی افراد برای ترک کشور را روشن می کند.

همانطور که این روند همچنان در حال توسعه است، برای دولت، مشاغل و جوامع بسیار مهم است که علل مهاجرت معکوس را درک کنند و برای رسیدگی به این مشکلات اقدام کنند.

با انجام این کار، آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که کانادا همچنان یک مکان جذاب برای مهاجران است و همزمان به نگرانی های افرادی که می خواهند فرصت های جدیدی را دنبال کنند، رسیدگی می کنند.

 

جمعیت کانادا چقدر است؟

39,986,960 جمعیت کانادا بر اساس ساعت رسمی جمعیت کانادا در زمان واقعی از ساعت 11:00 صبح EST در 12 ژوئن 2023 است.

گروه خبری

پست های مرتبط

ایرانیان در رتبه پنجم شهروندان جدید کانادا

کانادا از سال ۲۰۰۵ تا مه ۲۰۲۴ بیش از ۳.۹ میلیون شهروند…

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه Care Giver

مهاجرت به کانادا از طریق شغل پرستاری خانگی یکی از بهترین روش‌ها…

تغییر استاتوس ویزا در کانادا

افرادی که با ویزای توریستی به دیدار خانواده و اقوام خود در…

دیدگاهتان را بنویسید