صفحه اصلی > اخبار مهاجرت کانادا : برنامه جدید دولت کانادا درباره ویزای استارتاپ و خوداشتغالی

برنامه جدید دولت کانادا درباره ویزای استارتاپ و خوداشتغالی

برنامه جدید دولت کانادا درباره ویزای استارتاپ و خوداشتغالی

از ۳۰ آوریل ۲۰۲۴ دیگر هیچ پرونده خوداشتغالی جدیدی بررسی نمی‌شود تا دولت بتواند درخواست‌های قبلی را بررسی کند. دولت فدرال اعلام کرده است که به دلیل افزایش زیاد پرونده‌های ویزای خوداشتغالی، زمان پردازش این پرونده‌ها به بیش از چهار سال رسیده است.

دولت فدرال کانادا امروز، در تاریخ ۲۹ آوریل، تغییراتی را در زمینه برنامه‌های مهاجرتی، به ویژه برنامه‌های ویزای استارتاپ و خوداشتغالی، اعلام کرده است. با توجه به طولانی شدن زمان پردازش پرونده‌های مهاجرتی، دولت اقداماتی را برای کاهش این زمان‌ها اتخاذ کرده است.

به گزارش هفته، وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، اعلام کرده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴، تغییراتی در برنامه‌های مهاجرتی اعمال خواهد شد. این تغییرات شامل محدود کردن تعداد درخواست‌های اقامت دائم برای ویزای استارتاپ‌ها می‌شود. در این چارچوب، درخواست‌های مرتبط با استارتاپ‌هایی که سرمایه‌گذاری‌شان توسط کانادایی‌ها صورت گرفته باشد، اولویت خواهند داشت و این اقدام منجر به کاهش تعداد پرونده‌های پذیرفته شده در این برنامه خواهد شد، که در نتیجه دولت به سرعت بیشتری به پرونده‌های موجود پرداخته خواهد شد.

وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرده است که برنامه ویزای خوداشتغالی نیز تحت تغییر قرار می‌گیرد. از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴، دیگر هیچ پرونده‌ای جدید در این برنامه بررسی نخواهد شد تا دولت بتواند پرونده‌های پیشین را پردازش کند. این تصمیم به دلیل افزایش چشمگیر تعداد پرونده‌های ویزای خوداشتغالی گرفته شده است که منجر به افزایش زمان پردازش آن‌ها شده است. بنابراین، دولت اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۶ دیگر هیچ پرونده جدیدی را پذیرفته نخواهد کرد تا بتواند با سرعت بیشتری به درخواست‌های قبلی پاسخ دهد.

برنامه ویزای خوداشتغالی برای افراد برجسته در زمینه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و … امکان اقدام به مهاجرت به کانادا را فراهم می‌کند. با توجه به افزایش چشمگیر پرونده‌های مرتبط، دولت تصمیم گرفته است که به‌طور موقت، پذیرش درخواست‌های جدید را به مدت دو سال متوقف کند.

با این تغییرات جدید، می‌توان دید آیا زمان پردازش پرونده‌های مهاجرتی افزایش می‌یابد و آیا این اقدامات می‌توانند نقدها و نارضایتی‌های متقاضیان برنامه‌های مهاجرتی را کاهش دهند یا خیر؟

گروه خبری

پست های مرتبط

ایرانیان در رتبه پنجم شهروندان جدید کانادا

کانادا از سال ۲۰۰۵ تا مه ۲۰۲۴ بیش از ۳.۹ میلیون شهروند…

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

چند بیمارستان‌ در تورنتو در میان بهترین‌های جهان در سال 2024 قرار دارند

تورنتو به‌طور دوباره فهرستی منحصر به فرد در مقیاس جهانی ارائه کرده…

۷ اسفند ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید