صفحه اصلی > اخبار عمومی کانادا و اطلاعات عمومی کانادا : خطرناک ترین شهرهای کانادا 2023 | لیست بروز شده سال 2023

خطرناک ترین شهرهای کانادا 2023 | لیست بروز شده سال 2023

خطرناک ترین شهرهای کانادا 2023 | لیست بروز شده سال 2023

کانادا به خاطر جذابیت، شهروندان مهربان و زیبایی طبیعی خیره‌کننده‌اش شناخته شده است.

با این حال، درست مانند هر کشور دیگری، جرم و جنایت در آن وجود دارد. با وجود این، کانادا با نرخ جرم و جنایت نسبتا پایین در مقایسه با سایر کشورها، یکی از امن ترین کشورهای جهان باقی مانده است.

شاخص شدت جرم (CSI) برای اندازه گیری جرم گزارش شده توسط پلیس در کانادا استفاده می شود،این شاخص تعداد نسبی و شدت جرایم را در مناطق مختلف کانادا کمیت می‌کند و یک آمار وزن‌دار به دست می‌دهد.

معیار CSI در کل کشور در سال‌های اخیر تثبیت شده است و با 7 درصد کاهش از سال 2019 تا 2020  در سال 2021 به با ارزش 73.1 کاهش یافته است.

بر اساس پایگاه داده آماری Numbeo در سراسر جهان، 8 شهر کانادا در میان 100 شهر برتر جهان با بالاترین شاخص جرم و جنایت قرار دارند.

این رتبه‌بندی، «شاخص جرم» هر موقعیت را در نظر می‌گیرد، که ارزیابی سطح کل جرم در 36 ماه گذشته است.

هنگام در نظر گرفتن مناطق جرم و جنایت بالا و پایین، مکان هایی با امتیاز کمتر از 20 دارای نرخ جرم بسیار پایین در نظر گرفته می شوند، در حالی که مکان هایی با امتیاز 20 تا 40 دارای نرخ جرم نسبتا بالاتری هستند.

به همین ترتیب، مکان هایی با امتیازات 40 تا 60 دارای سطح جرم متوسط هستند، در حالی که نرخ جرم بین 60 تا 80 بالا در نظر گرفته می شود.

تصور می شود مناطقی با امتیاز 80 یا بالاتر دارای سطح جرم و جنایت بسیار بالایی هستند.

هر شهر همچنین یک “شاخص ایمنی” دریافت می کند که نشان می دهد چقدر برای بازدیدکنندگان و افراد محلی امن است.

شایان ذکر است که حتی در خطرناک ترین شهرهای کانادا، میزان جرم و جنایت در مقایسه با سایر کشورها هنوز نسبتاً پایین است.

بنابراین، در حالی که آگاهی از این مناطق مهم است، مهم است که به یاد داشته باشید که کانادا به طور کلی یک مکان امن باقی می ماند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا یا بازدید از این کشور را دارید، مهم است که از محیط اطراف خود مطلع و آگاه باشید، با انجام این کار، می توانید از همه چیزهایی که کانادا ارائه می دهد لذت ببرید و در عین حال ایمن و ایمن بمانید.

8 شهر خطرناک در کانادا

در اینجا لیستی از هشت شهر پرخطر در کانادا آمده است که در بین 100 شهر برتر جهان با بالاترین شاخص جرم و جنایت فهرست شده است.

1. Surrey, British Columbia: این شهر دارای شاخص کلی جرم و جنایت 63.8 با افزایش بالای جرایم مرتبط با مواد مخدر مانند نگهداری با و بدون قصد توزیع است.

عمدتاً حملات مربوط به مواد مخدر در Surrey افزایش چشمگیری داشته است.

2. Lethbridge, Alberta: این شهر دارای شاخص جرم کلی 62.3 است، با نرخ جرم خشن 133.8 و نرخ جرایم غیرخشونت آمیز 154.0، که بالاتر از CSI آلبرتا 101.36 است.

مسائل مربوط به مواد مخدر مرتبط با بحران مداوم مواد افیونی، شایع ترین رخدادهای هستند.

3. Kelowna, British Columbia: این شهر دارای شاخص جرم و جنایت بالا 61.6 با نرخ جرم و جنایت 141.9، نرخ جرایم خشونت آمیز 124.3 و نرخ جرایم غیر خشونت آمیز 148.0 است.

این بسیار بالاتر از چیزی است که برای شهرهای بزرگ بریتیش کلمبیا معمول است. شایع ترین جنایات گزارش شده در داخل و خارج از منطقه متروی کلونا سرقت و خرابکاری است.

4. Red Deer, Alberta: این شهر دارای شاخص جرم و جنایت بالاتر از میانگین 61.2 با نرخ جرم و جنایت 176.4، نرخ جرایم خشن 175.7 و نرخ جرایم غیرخشونت آمیز 176.2 است که بسیار بالاتر از میانگین آلبرتا است.

5. Sudbury, Ontario: طبق VCSI، جرایم خرد در این شهر در سه سال گذشته به طور پیوسته در حال کاهش بوده است، اما جنایات خشونت آمیز افزایش یافته است.

سادبری دارای شاخص جرم و جنایت 60.7 است. در سال 2021، سادبری چهارمین و بالاترین میزان قتل در کانادا را ثبت کرد.

6. Oshawa, Ontario: این شهر به دلیل وجود چندین شرکت خودروسازی به «پایتخت خودروی کانادا» نیز معروف است، دارای سطح متوسط جرم و جنایت با شاخص جرم و جنایت 55.08 است.

در حالی که این شهر به عنوان یکی از شهرهای پر جنب و جوش در کانادا در نظر گرفته می شود، سطوح نسبتاً بالایی از خرابکاری و سرقت های کوچک را تجربه می کند که اغلب با مصرف و خرید و فروش مواد مخدر مرتبط است.

7. Sault Ste. Marie: ضرب و جرح و سرقت مواردی است که در شهر گزارش شده است و این شهر را بر اساس شاخص جرم و جنایت 59.2 در بین 100 شهر برتر جهان حفظ کرده است.

علاوه بر این، خطر جرایم مرتبط با مواد مخدر مانند مصرف و خرید و فروش مواد مخدر و همچنین خرابکاری وجود دارد که باعث نگرانی در منطقه می شود.

8. Winnipeg, Manitoba: این شهر دارای نرخ کلی جرم و جنایت 58.9 جرم در هر 100000 نفر است و دومین شهر از نظر قتل در کانادا است.

اگرچه بیشتر قتل‌ها مربوط به مواد مخدر و فعالیت‌های باندی است، جنایاتی مانند سرقت، سرقت و تجاوز در این شهر است.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

نحوه ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری آنلاین

پروفایل های اکسپرس انتری آنلاین به دولت کانادا امکان می دهد ارزیابی…

دیدگاهتان را بنویسید