صفحه اصلی > خارج از خبر و اخبار عمومی کانادا : جایگاه خطوط هوایی در سال 2023 کجاست؟

جایگاه خطوط هوایی در سال 2023 کجاست؟

جایگاه خطوط هوایی در سال 2023 کجاست؟

با توجه به اینکه انتظار می‌رود قیمت بلیت هواپیما در اوایل سال جدید به دنبال افزایش تابستان گذشته کاهش یابد، ناظران صنعت می‌گویند ادامه قیمت‌های رقابتی در بازار ممکن است نویدبخش خوبی برای خطوط هوایی نباشد.

ارقام غیرفصلی شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از آمار کانادا نشان می دهد که هزینه حمل و نقل هوایی در کانادا از ژانویه 2022 تا بالاترین میزان ثبت شده در ماه اوت در سال جاری تقریباً 46.5 درصد افزایش یافته است.

با وجود کاهش بیش از 18 درصدی در ماه های سپتامبر و اکتبر، حمل و نقل هوایی بالاتر از سطح قبل از همه گیری باقی مانده است. در همین حال، ارقام CPI تعدیل شده فصلی از ایالات متحده مسیر مشابهی را دنبال کرده است.

چه در داخل کشور باشد، چه به ایالات متحده، چه به آسیا، چه به اروپا، بلیط هواپیما افزایش داشته و این در پاسخ به تقاضای قابل توجهی در بازار بود، جایی که خدمات ارائه می‌شد، و این همچنان ادامه دارد. در تابستان Gradek در یک مصاحبه تلفنی به CTVNews.ca گفت که همه‌گیری COVID-19 و محدودیت‌های دولت در سفرهای هوایی تقاضا را فلج کرده و باعث شده خطوط هوایی برای ترغیب افراد بیشتری به پرواز، کرایه‌ها را کاهش دهند.

از آنجایی که بسیاری از محدودیت‌های سفر در اوایل سال جاری، همراه با رقابت جدید از سوی تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی ارزان‌قیمت برداشته شد، گرادک گفت که تقاضا افزایش یافته و خطوط هوایی تصمیم به افزایش ظرفیت خود گرفتند. زمانی که تقاضا کاهش نیافت، فرودگاه ها تحت فشار قرار گرفتند.

اکنون، همانطور که معمولاً در پاییز اتفاق می افتد، تقاضا کاهش یافته و کرایه ها کاهش یافته است تا دوباره تقاضا را تحریک کند.

گریدک گفت: «من می‌توانم بگویم که قیمت‌های هوایی که اکنون در بازار هست بسیار نزدیک به آنچه در اعماق همه‌گیری وجود داشتیم، زمانی که تقاضای بسیار کمی وجود داشت، است. بنابراین اپراتورها اساساً به سطوح قیمت گذاری در اواسط همه گیر بازگشته اند.

تائه هون اوم، استاد دانشکده بازرگانی سادر در دانشگاه بریتیش کلمبیا، در ایمیلی به CTVNews.ca گفت که خطوط هوایی پول زیادی را در طول همه‌گیری از دست داده‌اند و بدهی‌های زیادی دارند.

او گفت: «آن‌ها می‌خواهند با دریافت قیمت‌های بالا درآمد کسب کنند، زیرا بسیاری از مسافران فعلی نسبت به قیمت حساس نیستند، به‌ویژه مسافران کلاس اقتصادی یا تجاری ممتاز».

اوم اضافه کرد که از دست دادن پرسنل و آموزش ناکافی همچنین به این معنی است که خطوط هوایی، در سمت عرضه، قادر به ارائه پروازهای بیشتری نیستند و طبیعتاً می توانند قیمت های بالاتری را برای پروازها که اکثر آنها پر هستند، دریافت کنند.

در حالی که قیمت بلیط در طول تعطیلات افزایش می یابد، Gradek گفت که این مدت طولانی نخواهد بود.

جستجوی دوشنبه در وب سایت هواپیمایی فلیر نشان می دهد که قیمت بلیط یک طرفه بین تورنتو و کلگری در 22 دسامبر 360 دلار در مقایسه با 59 تا 79 دلار از اواسط تا اواخر ژانویه است.

Gradek استدلال می‌کند که این خطوط هوایی را در موقعیتی قرار می‌دهد که نمی‌خواهند با فروش بسیار بالا قیمت‌شان را از بازار خارج کنند، اما در نتیجه سودآوری زیادی هم نخواهند دید.

او می‌گوید بسیاری از شرکت‌های حمل‌ونقل ممکن است از نظر مالی در شرایط متزلزلی قرار بگیرند، در زمانی که مصرف‌کنندگان ممکن است در نظر بگیرند که چقدر درآمد اختیاری برای سفر دارند.

بنابراین سوالی که باید از خود بپرسید این است: آیا این چیزی است که در طولانی مدت در بازار قابل قبول است؟

منبع خبر : اینجا

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

کانادا آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) را برای مهاجرت به کانادا می پذیرد

کانادا آزمون (PTE) را از تاریخ 30 ژانویه 2024 برای مهاجرت به…

دیدگاهتان را بنویسید