صفحه اصلی > کبک و اخبار سیاسی کانادا : سوگند به پادشاه برای اعضای مجلس کبک اختیاری شد

سوگند به پادشاه برای اعضای مجلس کبک اختیاری شد

سوگند به پادشاه برای اعضای مجلس کبک اختیاری شد

سوگند وفاداری به پادشاه که سال‌ها موجب خشم سیاستمداران کبکی بوده است قرار است به چیزی در گذشته تبدیل شود زیرا بر اساس یک قانون استانی که روز جمعه به تصویب رسید لزوم سوگند وفاداری برای اعضای منتخب مجلس لغو می‌شود.

حزب ائتلاف آینده کبک (CAQ) پس از اینکه سه نماینده حزب کبکوآ از سوگند وفاداری به شاه چارلز خودداری کرده و از نشست منع شدند، این هفته لایحه‌‌ای را پس از هفته‌ها جنجال بر سر آن برای اختیاری اعلام کردن سوگند به پادشاه ارائه کرد.

بر اساس این قانون بخشی به قانون اساسی ۱۸۶۷ اضافه می‌شود که سوگند را برای اعضای مجلس اختیاری می‌کند.

پیش از این اعضای مجلس قانونگذاری کبک باید دو سوگند یاد می‌کردند، یک سوگند به مردم کبک و سوگند دیگر به پادشاهی. بسیاری از سیاستمداران پادشاهی خواه در این سال‌ها یا بطور خصوصی سوگند می‌خوردند یا کلماتی را به آن اضافه می‌کردند تا خوشایندتر شود.

ماه گذشته ابتدا ۱۱ نفر از اعضا از ادای سوگند خودداری کردند و پس از اینکه از ورود به سالن منع شدند بطور خصوصی این کار را انجام دادند.

درخصوص لغو سوگند به پادشاه برخی کارشناسان معتقدند که این قانون بصورت یک‌جانبه قابل اعمال نیست و نیازمند موافقت برخی استان‌ها و هر دو مجلس است و از سوی دیگر عده‌ای می‌گویند کبک با استناد به همان قانونی که زبان فرانسوی را زبان رسمی کبک اعلام کرد می‌تواند این قانون را اجرا کند.

گروه خبری

پست های مرتبط

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

دیدگاهتان را بنویسید