پس از پیشنهاد نخست وزیر داگ فورد برای لغو قانونی که اعتصاب کارکنان آموزش را غیرقانونی میسازد، اتحادیه ای که نماینده 55000 کارمند آموزش در سراسر انتاریو است، متعهد میشود که روز سه­ شنبه به اعتراضات گسترده خود پایان دهد.

اوایل صبح روز دوشنبه، فورد گفت در صورتی که اتحادیه CUPE مایل به توقف اعتراضات گسترده خود باشد، حاضر است قانونی را که اعتصاب کارکنان آموزش انتاریو را غیرقانونی میسازد را لغو کند.

در حال حاضر مدارس در انتاریو برای دومین روز تعطیل است، فورد گفت مایل است منعطف باشد و معامله عادلانه ای انجام دهد که کمک بیشتری به کارکنان کم درآمد میکند.

فورد افزود:

دانش آموزان مسائل زیادی را پشت سر گذاشته اند. آنها سزاوار این نیستند که در میان این مذاکرات گرفتار شوند، چیزی که آنها به آن نیاز دارند و سزاوار آن هستند این است که دوباره به کلاسهای درس بازگردند. به خاطر دانش آموزان از اتحادیه CUPE می خواهم لطفا این پیشنهاد را بپذیرد. اعتصاب را پایان دهید و اجازه دهید کودکان ما به کلاس درس برگردند.

لارا والتون (Laura Walton)، رئیس اتحادیه CUPE، نیز خواستار لغو لایحه 28 به صورت کتبی شد.

طبق لایحه 28، یا قانون Keeping Students in Class Act، برای کارکنان آموزش هر گونه اعتراض و اعتصاب شغلی غیر قانونی بود و جریمه ­های سنگینی برای افرادی که از لایحه 28 سرپیچی می کنند صادر میشد از جمله تا 4000 دلار برای افراد اعتصاب کننده و 500 هزار دلار برای اتحادیه­ ای که آنها را سازماندهی میکند (اتحادیه CUPE)، که البته با تصویب این لایحه در روز پنجشنبه، بعد از گذشت 5 روز لایحه 28 لغو شد.

دیدگاهتان را بنویسید