در نظرسنجی که به تازگی منتشر شده، نشان می‌دهد که از هر ۱۰ انتاریویی شش نفر دولت داگ فرود را مقصر اعتصاب بخش آموزش و پرورش می‌دانند، همچنین آنها معتقدند که دولت داگ فرود ده‌ها هزار نفر کارمند آموزش و پرورش را درگیر کرده و باعث تعطیلی مدارس به شکل حضوری شده است.

این نظرسنجی نگاه اجمالی به قرارداد بحث‌برانگیز بین دولت انتاریو و ۵۵۰۰۰ پرسنل آموزش و پرورش که نمایندگی آن را اتحادیه Canadian Union of Public Employees (CUPE) برعهده دارد، انداخته است.

این نظرسنجی روز جمعه و شنبه همزمان با اعتصاب اعضای CUPE و اعتراض آنها به قانون جدید انجام شد.

همچنین این نظرسنجی نشان داد که مردم انتاریو نشان داد که عموم مردم این مسئله را از نزدیک دنبال می‌کنند و از اقداماتی که دولت تا به حال انجام داده آگاهند.

بر اساس نظرسنجی ۶۲٪ انتاریویی‌ها عقیده دارند که دولت باید برای تعطیلی مدارس سرزنش شود. این رقم در میان والدین دانش‌آموزان به ۶۸٪ رسید.

در مورد استفاده از بند notwithstanding برای انعقاد قرارداد با کارکنان، ۵۰٪ آن را ایده بدی دانسته و ۳۶٪ آن را تایید کرده‌اند.

در پاسخ به این سوال که دولت بایستی در آینده چه کاری انجام دهد ۷۰٪ از دولت خواسته‌اند با کارکنان آموزش و پرورش عادلانه مذاکره کند تا به اعتصاب پایان دهند و رویکرد فعلی خود را که بر افزایش کم دستمزد آنها استوار است اصرار نورزد.

 

دیدگاهتان را بنویسید