صفحه اصلی > مربوط به مهاجرت کانادا و اطلاعات عمومی کانادا : هر آنچه باید در مورد پیشنهاد های شغلی کانادا بدانید

هر آنچه باید در مورد پیشنهاد های شغلی کانادا بدانید

هر آنچه آنچه باید در مورد پیشنهاد های شغلی کانادا بدانید

اگر که قصد دارید بدون اقامت دائم کانادا پیشنهاد شغلی یا استخدامی در کانادا دریافت کنید این مطلب برای شما مفید خواهد بود…

شما می توانید برای اجازه کار به عنوان یک ایرانی درخواست دهید تا بدون داشتن اقامت دائم، واجد شرایط کار در کانادا باشید. اما نحوه عملکرد آن به این صورت است:

دریافت ویزای کار برای کانادا

در اکثر موارد تمامی اتباع خارجی برای کار کردن در کانادا نیاز به مجوز دارند، در کانادا دو نوع مجوز کار داریم 1- مجوز کار آزاد 2-مجوز کار ویژه کارفرما

اگر مجوز کار آزاد داشته باشید، می توانید برای هر کارفرمایی کار کنید. ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) و نامه پیشنهادی از طرف کارفرمایی که هزینه انطباق را پرداخت کرده است برای متقاضیان ضروری نیست زیرا این ویزا برای شغل خاصی نیست.

شما می توانید برای هر کارفرمایی در کانادا با مجوز کار آزاد کار کنید، به استثنای آنهایی که خدماتی مانند اسکورت، ماساژ حسی، یا رقص عجیب و غریب ارائه می دهند یا قوانین کار را رعایت نمی کنند. همانطور که از نام آن پیداست، مجوز کار مخصوص کارفرما به شما امکان می دهد فقط برای یک شرکت خاص کار کنید.

در حالی که یک مجوز کار کارفرما فقط برای آن کارفرما اعمال می شود، مجوز کار آزاد ممکن است محدودیت های دیگری داشته باشد که این ها عبارتند از:

  • نوع کار
  • مکان هایی که می توانید در آن کار کنید
  • مدت زمانی که شما می توانید در کانادا برای هر شرکتی که واجد شرایط مجوز کار آزاد است کار کنید

با این حال، تنها در چند مورد می توان مجوز کار آزاد را دریافت کرد.

شما فقط می توانید برای یک کارفرمای خاص در یک مکان در کانادا با ویزای کاری خاص کارفرما کار کنید. قبل از اینکه بتوانید مجوز کار مخصوص کارفرما را دریافت کنید، یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت کانادایی ضروری است. قبل از استخدام شما برای این موقعیت، کارفرمای احتمالی شما معمولاً به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) نیاز دارد. در صورتی که شرکت شما یک شرکت چندملیتی با فعالیت در ایران و کانادا باشد، ممکن است از طریق انتقال درون شرکتی واجد شرایط ویزای کاری خاص کارفرما باشید.

درخواست ویزای تحصیلی در کانادا چگونه است؟

اگر برای تحصیل به کانادا می آیید، در صورت داشتن مجوز تحصیل، ممکن است بتوانید به صورت پاره وقت بدون دریافت مجوز کار جداگانه کار کنید. به منظور پرداخت هزینه تحصیل و کسب تجربه کاری در کانادا، دانشجویان بین المللی می توانند در داخل یا خارج از دانشگاه کار کنند. به طور معمول، شما فقط می توانید ۲۰ ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار کنید. با این حال، این محدودیت زمانی تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ برداشته شده است.

علیرغم این واقعیت که شروع به جستجوی مشاغل پاره وقت دانشجویی قبل از ورود به کانادا امکان پذیر است، بهتر است تا زمانی که برنامه کلاس خود را تنظیم کنید و بتوانید به طور دقیق پیش بینی کنید که چقدر زمان برای کار در دسترس دارید، دست نگه دارید.

اگر برنامه تحصیلی شما حداقل هشت ماه به طول انجامید و از یک موسسه یا کالج کانادایی فارغ التحصیل شده اید، ممکن است واجد شرایط درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) باشید. PGWP یک مجوز کار همه منظوره است که به شما امکان می دهد در هر بخش برای یک تجارت مجاز کانادایی کار کنید.

 

چگونه به عنوان یک ایرانی در کانادا کار پیدا کنیم؟

قبل از ارسال درخواست های شغلی، جستجوی شغل خود را برنامه ریزی کنید تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید. یافتن شغل در کانادا برای ایرانیان همیشه ساده نیست، اما اگر تلاش کنید تا بازار کار کانادا را مطالعه کنید، رزومه خود را اصلاح کنید و توانایی های خود را مطابق با خواسته های کارفرمایان بهبود بخشید، ممکن است بتوانید پیشنهاد خود را دریافت کنید. منتظر بوده ام در اینجا چند نکته مهم برای موفقیت در فرآیند کاریابی آورده شده است.

ممکن است پس از اخذ مدرک از یک موسسه یا کالج کانادایی (PGWP) واجد شرایط درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی باشید، بازار کار کانادا را برای بخش خود بشناسید.

برخلاف ایران، کانادا بازار کار متنوعی دارد. شما باید با کارفرمایان در بخش خود، روش استخدام و صلاحیت هایی که شرکت ها در کاندیداها به دنبال آن هستند آشنا شوید. تنها درصد کمی از فرصت‌های باز به صورت عمومی در کانادا تبلیغ می‌شوند، در حالی که بخش قابل توجهی از بازار کار پنهان است. در نتیجه، شما باید از محل شکار شغل آگاه باشید و آماده باشید تا با کارشناسان کانادایی ارتباط برقرار کنید.

 

گروه خبری

پست های مرتبط

نحوه ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری آنلاین

پروفایل های اکسپرس انتری آنلاین به دولت کانادا امکان می دهد ارزیابی…

۱۰ علت اصلی پذیرفته نشدن درخواست شهروندی کانادا

پس از به دست آوردن اقامت دائم در کانادا، باید به مدت…

سخنان ترودو در مورد پذیرش مهاجران جدید

ترودو در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره بازنگری دولت فدرال در…

دیدگاهتان را بنویسید