صفحه اصلی > بریتیش کلمبیا و نوا اسکوشیا و ساسکاچوان و منیتوبا و آلبرتا و انتاریو و کبک و اخبار سلامت کانادا : افزایش مبتلایان به آنفولانزا و نگرانی از اپیدمی جدید

افزایش مبتلایان به آنفولانزا و نگرانی از اپیدمی جدید

افزایش مبتلایان به آنفولانزا و نگرانی از اپیدمی جدید

آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) دوشنبه گزارش داد که کانادا در حال ورود به یک اپیدمی آنفولانزا است زیرا موارد آنفولانزا فراتر از آستانه فصلی افزایش یافته است.

آخرین درصد هفتگی موارد مثبت آنفلوانزا از 6.3 درصد در گزارش هفته گذشته به 11.7 درصد افزایش یافته است که بیش از دو برابر آستانه فصلی 5.0 درصد است.

گزارش PHAC می‌گوید میزان موارد آنفولانزای گزارش شده نشان‌دهنده «شروع یک اپیدمی آنفولانزا در سطح ملی» است.

نه منطقه در سراسر انتاریو، نیوبرانزویک، آلبرتا و ساسکاچوان فعالیت آنفلوانزای موضعی را در آخرین هفته گزارش شده از 30 اکتبر تا 5 نوامبر گزارش کردند. این استان ها همراه با کبک، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد نیز فعالیت پراکنده را در 22 منطقه گزارش کردند.

بریتیش کلمبیا، مانیتوبا و نوناووت اطلاعاتی را به PHAC گزارش نکردند.

B.C. آخرین گزارش اپیدمیولوژی تنفسی مرکز کنترل بیماری حاکی از آن است که موارد آنفلوآنزا نیز در آنجا در حال افزایش است، اما تعداد مشخصی ارائه نکرد.

بین 30 اکتبر و 5 نوامبر، 2234 تشخیص آزمایشگاهی آنفولانزا گزارش شد. از میان مواردی که سن گزارش شده، 64 درصد در میان بیماران زیر 20 سال بوده است. تا به امروز، بیش از نیمی از پرونده های امسال مربوط به کودکان و نوجوانان بوده است.

گزارش جدید در همان روز منتشر شد که افسر ارشد پزشکی انتاریو اکیداً به ساکنان توصیه کرد برای محافظت در برابر آنچه که “تهدید سه گانه” آنفولانزا، کووید-19 و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) نامیده می شود، ماسک بپوشند.

توصیه دکتر کایران مور در حالی مطرح شد که بیمارستان‌های اطفال در هفته‌های اخیر تحت تأثیر هجوم گسترده بیماران با احوال بد قرار گرفته‌اند. مور در کنفرانس خبری خود خاطرنشان کرد که ظرفیت بیمارستان های کودکان به 100% خود رسیده است.

برخی از بیمارستان‌های بزرگ کودکان در استان مجبور شده‌اند جراحی‌های غیر فوری را لغو کنند تا کارکنان را به بخش اورژانس و بخش‌های مراقبت ویژه که بیش از ظرفیت کار می‌کنند، اعزام کنند.

در همین حال، مقامات بهداشتی ایالات متحده در اوایل این ماه گفتند که در ایالات متحده، افزایش اولیه موارد آنفولانزا، نرخ بستری شدن در بیمارستان را به بالاترین سطح در یک دهه در این زمان از سال رسانده است.

کارشناسان بهداشت عمومی از مردم خواسته اند واکسن آنفولانزای خود را دریافت کنند و همچنین مطمئن شوند که آخرین تقویت کننده واکسن کووید-19 دو ظرفیتی را دریافت می کنند.

طبق اعلام دولت فدرال در کانادا هر سال، آنفولانزا باعث بستری شدن در بیمارستان 12200 نفر می شود. همچنین یکی از 10 علت اصلی مرگ و میر در کشور است که هر سال جان 3500 نفر را می گیرد.

برچسب ها :

گروه خبری

پست های مرتبط

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

چند ساعت از عمر رانندگان مونترالی و تورنتویی در ترافیک میگذرد؟

بر اساس داده‌های آماری ارائه شده توسط شرکت چندملیتی تام‌تام (TomTom)، در…

دیدگاهتان را بنویسید