صفحه اصلی > بریتیش کلمبیا و نوا اسکوشیا و ساسکاچوان و منیتوبا و آلبرتا و انتاریو و کبک و اخبار سیاسی کانادا : کانادا ورود مقامات ارشد دولت ایران را ممنوع کرد

کانادا ورود مقامات ارشد دولت ایران را ممنوع کرد

کانادا ورود مقامات ارشد دولت ایران را ممنوع کرد

مارکو مندچینو (Marco Mendocino) وزیر امنیت عمومی کانادا، روز دوشنبه ۱۴ نوامبر اعلام کرد که کانادا دولت ایران را دولتی می‌داند که دست به اعمال تروریستی زده و به نقض فاحش حقوق بشر پرداخته است.

به گفته اقای مندچینو این حرکت کانادا به این معناست که ده‌ها هزار نفر از اعضای ارشد ایران از جمله اعضای سپاه پاسداران اکنون حق ورود به کانادا را ندارند.

آنها که در لیست Immigration and Refugees Protection Act قرار دارند برای همیشه ورودشان ممنوع است و کانادا بهشت امنی برای آنها نیست. این تحریم‌ها قوی‌ترین تحریم‌هایی است که کانادا علیه ایران اعمال کرده است.

بر این أساس اعضای مجلس، سفرا و دیپلمات‌های ارشد برخی از هزاران مقام ایرانی هستند که در نتیجه تحریم‌های وضع شده بطور دائم از ورود به خاک کانادا منع شده‌اند.

اعضای ارشد سازمان قضایی ایران،بخش نظامی، سازمان اطلاعات نیز ورودشان به کانادا ممنوع است و افرادی که درحال حاضر در کانادا حضور دارند و در لیست ممنوعه قرار گرفته‌اند احتمالا سوابق آنها بررسی شده و از کانادا خارج خواهند شد.

وضع این تحریم‌ها پیام حمایت کانادا از حقوق زنان و در حمایت از خانواده قربانیان پرواز اوکراینی است.

گروه خبری

پست های مرتبط

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

چند ساعت از عمر رانندگان مونترالی و تورنتویی در ترافیک میگذرد؟

بر اساس داده‌های آماری ارائه شده توسط شرکت چندملیتی تام‌تام (TomTom)، در…

دیدگاهتان را بنویسید