صفحه اصلی > اخبار مسکن کانادا : فروش مسکن در نوامبر، برای دهمین ماه متوالی بیش از 7 درصد سقوط کرد

فروش مسکن در نوامبر، برای دهمین ماه متوالی بیش از 7 درصد سقوط کرد

فروش مسکن در نوامبر، برای دهمین ماه متوالی بیش از 7 درصد سقوط کرد

بر اساس گزارش انجمن ملی مشاوران املاک، فروش خانه‌های موجود در نوامبر (November) در مقایسه با اکتبر (October) 7.7 درصد کاهش یافته است.

نرخ سالانه تعدیل فصلی 4.09 میلیون واحد بود. این نرخ ناچیزتر از 4.17 میلیون واحدی است که تحلیل‌گران مسکن پیش‌بینی کرده بودند و سقوط بسیار شدیدتر از کاهش‌های معمول ماهانه بود.

فروش نسبت به سال گذشته 35.4 درصد سقوط کرد و دهمین ماه متوالی کاهش را نشان داد. این ضعیف‌ترین سرعت از نوامبر 2010، به استثنای ماه می (May) 2020 بود، زمانی که فروش در روزهای اولیه همه‌گیری کووید، البته برای مدت کوتاهی به شدت کاهش یافت. در نوامبر 2010، این کشور در رکود بزرگ و همچنین بحران سلب مالکیت غرق شد.

لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد NAR گفت: “در اصل، بازار املاک و مستغلات مسکونی در ماه نوامبر ثابت گشت، شبیه فعالیت‌های فروش که در طول قرنطینه اقتصادی کووید-19 در سال 2020 مشاهده شد. عامل اصلی افزایش سریع، نرخ وام مسکن بود که به مقرون به صرفه بودن مسکن لطمه زد و انگیزه مالکان خانه را برای فهرست کردن خانه‌هایشان کاهش داد. به علاوه، فهرست مسکن موجود نزدیک به پایین‌ترین حد تاریخی باقی می‌ماند.”

در پایان ماه نوامبر، 1.14 میلیون خانه برای فروش وجود داشت که نسبت به نوامبر سال گذشته 2.7 درصد افزایش داشت، اما با سرعت فروش فعلی، عرضه 3.3 ماهه همچنان پایین است.

عرضه معدود، قیمت‌ها را بالاتر از یک سال قبل نگه داشت و با افزایش 3.5 درصدی به قیمت فروش متوسط ​​370700 دلار رسید، اما این سودهای سالانه، که به خوبی از سودهای دو رقمی که در اوایل سال جاری مشاهده شد، به سرعت در حال کاهش است. این هنوز بالاترین قیمت نوامبر است که املاک تا به حال ثبت کرده و با 129 ماه متوالی، طولانی‌ترین روند افزایش قیمت سال به سال از زمانی که مشاوران املاک در سال 1968 شروع به پیگیری آن کردند.

گروه خبری

پست های مرتبط

کاهش قیمت مسکن در بحبوحه افزایش ناگهانی عرضه

بانک تی دی در تحلیل خود از بازار مسکن، پیش بینی کرده…

دیدگاهتان را بنویسید