صفحه اصلی > اخبار عمومی کانادا : هشدار هواشناسی مبنی بر طوفان سخت زمستانی، برف سنگین و سرمای خطرناک!

هشدار هواشناسی مبنی بر طوفان سخت زمستانی، برف سنگین و سرمای خطرناک!

هشدار هواشناسی مبنی بر طوفان سخت زمستانی، برف سنگین و سرمای خطرناک!

پیش‌بینی‌ها هشدار دادند طوفان قدرتمند زمستانی برف سنگین، بادهای شدید و دمای بسیار سرد را به مرکز آمریکا (United States) می‌آورد و پیش‌بینی می‌شود شرایط تا پایان هفته بدتر شود.

به گفته سرویس ملی هواشناسی، انتظار می‌رود این طوفان قدرتمند «تأثیرات مخرب و بالقوه فلج‌کننده گسترده‌ای را در مرکز و شرق آمریکا ایجاد کند».

نزدیک به 115 میلیون نفر تحت هشدارهای هواشناسی زمستانی هستند و هشدارهای کولاک بر بخش‌هایی از هشت ایالت تاثیر می‌گذارد. در حال حاضر، هزاران پرواز در آستانه تعطیلات آخر هفته کریسمس لغو شده است.

این فهرست جزئی از مکان و زمان پیش‌بینی شدیدترین شرایط است:

  • به گزارش سرویس هواشناسی ملی، «توده هوای سرد رکوردشکنی» روز پنجشنبه در دشت‌های جنوبی در حال حرکت است. تندبادهای تا 60 مایل در ساعت احتمالاً باعث سرد شدن باد تا منفی 40 درجه در بیشتر مناطق بین کوهستانی غرب می شود.
  • انتظار می‌رود تا عصر پنجشنبه، بخش‌هایی از تگزاس (Texas) و سواحل خلیج دمای یک یا ده رقمی را تجربه کنند. هواشناسان ان‌بی‌سی نیوز می‌گویند دمای دالاس (Dallas) احتمالا به مدت 72 ساعت به زیر صفر برسد و کمترین سرمای باد با منفی 6 درجه خواهد بود.
  • غرب میانه بالا و منطقه دریاچه‌های بزرگ پنج‌شنبه و جمعه شاهد برف و باد شدید خواهد بود. کمترین سرمای باد مورد انتظار در شیکاگو (Chicago) حدود منفی 30 درجه است و شدیدترین باد در این شهر می تواند صبح جمعه به 50 مایل در ساعت برسد.
  • انتظار می‌رود که واشنگتن دی سی روز پنجشنبه بعدازظهر و عصر باران شدیدی داشته باشد، سپس صبح جمعه یخ زده و در بعد از ظهر شدیدترین بادهای آن را وزش دهد.
  • ردر شهر نیویورک (New York)، بارش شدید باران از اواخر پنجشنبه تا صبح جمعه پیش بینی می شود. این شهر احتمالاً صبح روز جمعه شدیدترین بادهایی را تجربه خواهد کرد که تندبادهایی تا 50 مایل در ساعت و سپس یخ‌زدگی در بعد از ظهر خواهد بود.
  • و در اورلاندو (Orlando)، پیش‌بینی می‌شود که دمای هوا در صبح شنبه به 31 درجه کاهش یابد و باد سرد در 20 درجه سانتیگراد پایین بیاید.

گروه خبری

پست های مرتبط

ایرانیان در رتبه پنجم شهروندان جدید کانادا

کانادا از سال ۲۰۰۵ تا مه ۲۰۲۴ بیش از ۳.۹ میلیون شهروند…

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

دیدگاهتان را بنویسید