صفحه اصلی > اخبار مهاجرت کانادا : آپدیت جدید اداره مهاجرت برای دانشجویان بین‌المللی

آپدیت جدید اداره مهاجرت برای دانشجویان بین‌المللی

آپدیت جدید اداره مهاجرت برای دانشجویان بین‌المللی

مارک میلر، وزیر مهاجرت، آخرین تحولات مرتبط با متقاضیان جدید استادی پرمیت و دانشجویان بین‌المللی در کانادا را اعلام نموده است.

یکی از تغییرات اساسی اعلام شده توسعه مالی برای متقاضیان استادی پرمیت است. وزیر مهاجرت اعلام کرده که از ابتدای ژانویه ۲۰۲۴، معیارهای مالی برای زندگی در کانادا برای این دسته از دانشجویان دو برابر می‌شود. میزان تمکن مالی حالا به ۲۰،۶۳۵ دلار افزایش یافته است که شامل تمام متقاضیان جدید استادی پرمیت و همچنین دانشجویان حاضر در کانادا می‌شود. این مقدار سالانه به‌روزرسانی خواهد شد و آژانس آمار کانادا هر زمان که حداقل درآمد موردنیاز برای زندگی را اعلام کند، تغییرات را اعمال خواهد کرد.

تا آغاز سال ۲۰۲۴، هر داوطلب باید اثبات کند که می‌تواند مبلغ ۲۰،۶۳۵ دلار (۷۵ درصد از حداقل درآمد لازم برای زندگی در کانادا) را به همراه شهریه سال اول و هزینه‌های سفر تامین نماید.

این تغییرات تمام متقاضیان استادی پرمیت را در بر می‌گیرد، از جمله کسانی که در ابتدای ژانویه ۲۰۲۴ یا بعد از آن استادی پرمیت دریافت می‌کنند.

دولت کانادا این اقدام را با هدف جلوگیری از سوءاستفاده از دانشجویان بین‌المللی و تضمین تامین مالی آنان انجام داده است.

وزیر مهاجرت همچنین اعلام کرده است که تا پاییز ۲۰۲۴، اطلاعات مربوط به سطح پذیرش دانشجویان بین‌المللی اعلام خواهد شد. او بیان کرده است که انتظار دارند موسسات آموزشی به اندازه کافی دانشجویان را جذب کنند تا بتوانند خدمات ضروری از جمله مسکن را فراهم کنند.

در این چارچوب، دولت قصد دارد گام‌های لازمی از جمله محدود کردن ویزاها قبل از ترم سپتامبر ۲۰۲۴ را انجام دهد تا تضمین کند که موسسات آموزشی به دانشجویان خارجی حمایت لازم را ارائه دهند.

همچنین به اطلاع دانشجویان خارجی که در خارج از دانشگاه کار می‌کنند اعلام شده است که تا تاریخ ۳۰ اپریل ۲۰۲۴، محدودیت ۲۰ ساعت کار در هفته برای آن‌ها لغو شده و در حال حاضر اداره مهاجرت در حال بررسی گزینه‌های افزایش ساعات کاری آن‌ها به ۳۰ ساعت در هفته می‌باشد.

در آخر، اعلام شده است که تا زمانیکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود را قبل از اول سپتامبر ۲۰۲۴ شروع کرده‌اند و کمتر از نیمی از تحصیلات خود را به‌صورت آنلاین انجام دهند، این مقطع زمانی را می‌توانند جزو ساعات موردنیاز برای دریافت ورک پرمیت پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) محاسبه کنند. این تصمیم به دانشجویانی که پس از این تاریخ وارد مقطع تحصیلی شده‌اند، تعمیم نخواهد یافت.

در ختام، سیاست ورک پرمیت پس از فارغ‌التحصیلی اعلام شده است که تمدید نخواهد شد و از تاریخ اعلام شده، دارندگان PGWP قادر به درخواست تمدید براساس سیاست قبلی نخواهند بود. اما افرادی که PGWP آن‌ها قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ منقضی می‌شود، هنوز می‌توانند درخواست تمدید بر اساس سیاست پیشین را ارائه دهند.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

چند بیمارستان‌ در تورنتو در میان بهترین‌های جهان در سال 2024 قرار دارند

تورنتو به‌طور دوباره فهرستی منحصر به فرد در مقیاس جهانی ارائه کرده…

۷ اسفند ۱۴۰۲

کانادا آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) را برای مهاجرت به کانادا می پذیرد

کانادا آزمون (PTE) را از تاریخ 30 ژانویه 2024 برای مهاجرت به…

دیدگاهتان را بنویسید