از 1 ژانویه 2024، شرایط هزینه زندگی برای متقاضیان مجوز تحصیل از سوی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) افزایش می‌یابد.

از این تاریخ، نیاز مالی برای یک متقاضی مجوز تحصیل به مبلغ 20635 دلار اعمال خواهد شد. این مبلغ شامل هزینه‌های سال اول شهریه و سفر است و برای درخواست‌های مجوز تحصیلی، که از 1 ژانویه به بعد ثبت می‌شوند، معتبر خواهد بود.

این افزایش به بیش از دو برابر نیاز فعلی افزوده شده است، که 10000 دلار در اوایل دهه 2000 بوده و از آن زمان تغییر نکرده است.

IRCC بیان می‌کند که این نیاز مالی با هزینه‌های واقعی زندگی در کانادا همخوانی ندارد و برآورد مالی از طرف دانش‌آموزان برای تأمین نیازهای اولیه زندگی آن‌ها کافی نمی‌باشد.

همچنین، با به‌روزرسانی استانداردهای کاهش درآمد پایین (LICO) توسط اداره آمار کانادا، نیاز به هزینه زندگی هر سال تعدیل خواهد شد. این استاندارد به عنوان حداقل درآمد لازم در کانادا در نظر گرفته می‌شود تا اطمینان حاصل شود که افراد نیاز به درآمد بیش از میانگین برای نیازهای اولیه خود ندارند.

این اقدام همچنین به‌روزرسانی‌هایی را در دستورالعمل جریان مستقیم دانشجویی (SDS) شامل می‌شود. SDS یک جریان مجوز مطالعه برای درخواست‌های ساکنان 14 کشور است که پردازش سریع‌تری را فراهم می‌کند.

IRCC تأکید دارد که تعدیل نیازهای هزینه زندگی به جلوگیری از آسیب‌پذیری و استثمار ناپایدار دانش‌آموزان کمک می‌کند. همچنین اعلام می‌کند که در آینده، برنامه‌های هدفمندی را برای گروه‌های دانشجویان بین‌المللی با حضور کمتر اجرا خواهد کرد.

در افزایش ساعات کاری دانش‌آموزان، IRCC اعلام می‌کند که معافیت از سقف 20 ساعت کار در هفته برای دانشجویان بین‌المللی تا تاریخ 30 آوریل 2024 تمدید شده است. این تمدید تنها برای دانشجویانی اعم از کسانی که قبلاً در کانادا حضور داشته‌اند و یا درخواست مجوز تحصیل را تا 7 دسامبر 2023 ثبت کرده‌اند، اعمال می‌شود.

دانش‌آموزان می‌توانند در طول دوره‌های درسی بیش از 20 ساعت در هفته کار کنند، اگر:

دارای مجوز تحصیلی معتبر هستند.
به صورت تمام وقت در یک مؤسسه آموزشی مشخص تحصیل می‌کنند.
در وضعیت تحصیلی رضایت‌بخشی هستند که توسط مؤسسه آموزشی خود تعیین شده است.
در یک برنامه آموزشی آکادمیک، حرفه‌ای یا حرفه‌ای شش‌ماهه و باعث دریافت مدرک، دیپلم یا گواهی می‌شود.
– شماره بیمه اجتماعی (SIN) دارند.

همچنین، وزیر میلر در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرده است که معیاری به دانش‌آموزان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا ترم‌های تحصیلی آنلاین را در مدت PGWP آینده خود حساب کنند (تا اول سپتامبر 2024)، و هیچ تمدید ویژه‌ای برای PGWP ها پس از پایان دوره مشخص نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید