صفحه اصلی > اخبار عمومی کانادا و اخبار مهاجرت کانادا : کانادا آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) را برای مهاجرت به کانادا می پذیرد

کانادا آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) را برای مهاجرت به کانادا می پذیرد

کانادا آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) را برای مهاجرت به کانادا می پذیرد

کانادا آزمون (PTE) را از تاریخ 30 ژانویه 2024 برای مهاجرت به کانادا می پذیرد، آزمون هسته انگلیسی پیرسون (PTE)، یعنی اکنون برای تمام مسیرهای مهاجرت قابل قبول است، به جز برای دانشجویان جریان مستقیم دانشگاهی (SDS).

به عبارت دیگر، نامزدهای برنامه استانی (PNP)، افرادی که در برنامه‌های مدیریت شده اکسپرس اینتری ثبت‌نام می‌کنند، و افرادی که برای اهداف مهاجرتی دیگر به کانادا می‌آیند (به جز SDS) – از جمله درخواست شهروندی کانادا – حالا می‌توانند در آزمون PTE Core شرکت کنند.

PTE Core چیست؟

PTE Core یک آزمون زبان مبتنی بر کامپیوتر است که بر اثبات توانایی عمومی انگلیسی برای مهاجرت به کانادا تأکید دارد. این آزمون مهارت‌های روزمره انگلیسی در صحبت کردن، نوشتن، خواندن و گوش دادن را در مدت دو ساعت ارزیابی می‌کند و مراکز تست آن در سراسر جهان با بیش از 400 مکان وجود دارند.

طبق اطلاعات وب‌سایت پیرسون، این آزمون توسط انسان و هوش مصنوعی نمره‌گذاری می‌شود تا از خطر سوگیری کاسته شود و نتایج آزمون معمولاً در دو روز آماده می‌شوند.

بخش‌بندی PTE Core به سه دسته شامل صحبت کردن و نوشتن (50 دقیقه)، خواندن (30 دقیقه) و گوش دادن (30 دقیقه) تقسیم شده است.

مقایسه با معیار زبان کانادایی (CLB)

با افزودن PTE Core، حالا پنج آزمون زبان توسط پناهندگان و افرادی که به شهروندی کانادا درخواست داده‌اند (IRCC) برای مهاجرت قابل قبول هستند. این شامل آزمون عمومی CELPIP (انگلیسی)، آموزش عمومی آیلتس (انگلیسی)، PTE Core (انگلیسی)، TEF کانادا (فرانسه) و TCF کانادا (فرانسه) می‌شود.

تمام این آزمون‌ها توانایی چهار مهارت زبان را ارزیابی می‌کنند: خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن، و بر اساس برنامه ای که افراد انتخاب می‌کنند، ممکن است نیازهای مختلفی در این چهار مهارت وجود داشته باشد. به عنوان مثال، برنامه‌های مختلف ممکن است نیاز به حداقل سطح‌های CLB مختلف داشته باشند.

از نظر نمره هر برنامه متناسب با سطح مورد نیاز یک سطح زبان را اعلام می‌کند به طور مثال در برنامه اسکیل ورکر حداقل ایلتس مورد نیاز ایلتس جنرال شش یا معادل CLB 7 است و این نمره معادل نمره ۴۶ در هر مهارت آزمون PTE می‌باشد.

برنامه‌های دیگری که نمره آزمون PTE را مورد تایید دانسته‌اند شامل برنامه‌های اقامتی استانی، برنامه caregivers، EMPP، اسکیل ورکر کبک، برنامه مهاجرتی آتلانتیک و Agri-food Pilot می‌باشند.

با این وجود می‌توان گفت که بر خلاف ویزاهای موقت مانند تحصیلی یا توریستی، تعداد متقاضیان برنامه‌های اقامتی روز به روز بیشتر خواهند شد و متقاضیانی که نمره زبان PTE دارند نیز می‌توانند در این برنامه‌ها اقدام کنند.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

چند بیمارستان‌ در تورنتو در میان بهترین‌های جهان در سال 2024 قرار دارند

تورنتو به‌طور دوباره فهرستی منحصر به فرد در مقیاس جهانی ارائه کرده…

۷ اسفند ۱۴۰۲

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

دیدگاهتان را بنویسید