کارشناسان می گویند که کانادا از کمبود شدید مهارت در چندین بخش کلیدی رنج می برد، به دلیل عواملی که شامل کمبودهای سیستم آموزشی ما و همچنین تغییر جمعیت می شود.

پس از بازگشت از محدودیت‌های دوران همه‌گیری، اقتصاد کانادا شاهد بیکاری کم سابقه در سال ۲۰۲۲ بود، زیرا بسیاری از صنایع شاهد کمبود شدید نیروی کار بودند. اما حتی با وجود یک رکود بالقوه در افق، کارشناسان می گویند که کمبود مهارت در برخی بخش ها ممکن است همچنان ادامه داشته باشد.

در اینجا برخی از مهارت هایی که در سال 2023 بیشترین تقاضا را دارند آورده شده است:

روزالی ویونچ، تحلیلگر ارشد سیاست در موسسه Howe معتقد است که مهارت‌های دیجیتال و STEM «احتمالاً بزرگترین دسته» مهارت‌هایی هستند که در نیروی کار کانادایی وجود ندارد.

در ماه آگوست، این موسسه گزارشی را منتشر کرد که در آن از کانادا خواسته بود “تامین افراد دارای مهارت های دیجیتال را افزایش دهد.” بخشی از آن شامل پذیرش مهاجران بیشتر با این مهارت ها برای رفع کمبود در آینده است، چیزی که در حال حاضر در حال انجام است زیرا دولت فدرال قصد دارد تا سال 2025 از 500000 مهاجر استقبال کند.

در ماه‌های اخیر، شرکت‌های فناوری نیز هزاران کارگر را اخراج کرده‌اند که باعث کاهش و کمبود نیروی کار در این بخش شده است. اما در درازمدت، ویونچ بر این باور است که همه سطوح دولتی نیاز به تقویت آموزش دیجیتال و STEM دارند، نه فقط در دانشگاه ها و کالج ها، بلکه از سطح ابتدایی

تجارت های حرفه ای

تقاضای زیادی در مشاغل حرفه ای وجود دارد، زیرا کارگران ماهر حرفه ای سریعتر از اینکه جایگزین شوند، بازنشسته می شوند. طبق گفته دولت انتاریو، میانگین سنی یک کارگر ماهر در انتاریو 47 سال است، اما مدیر عامل Skills Ontario Ian Howcroft می گوید که میانگین سنی می تواند به اندازه اواخر دهه 50 در برخی صنایع بالا باشد.

هاوکرافت روز جمعه در تماس تلفنی با CTVNews گفت: “این چیزی است که برای سال ها و دهه ها ادامه داشته است. اما من فکر می کنم همه گیری با ایجاد موانع و چالش های دیگر باعث تشدید آن شده است.”

تنها در صنعت ساخت و ساز مسکونی، انتظار می رود بیش از 128400 کارگر در سراسر کانادا تا سال 2031 بازنشسته شوند، اما طبق گزارش می 2022 از BuildForce Canada، انتظار می رود تنها 102،100 کارگر وارد نیروی کار شوند – چالشی جدی به عنوان سطوح بالاتر قریب الوقوع مهاجرت تنها باعث افزایش تقاضا برای خانه های جدید می شود.

هاوکرافت گفت، بخشی از کاری که باید انجام شود، کمک به جوانان برای آگاهی بیشتر از فرصت‌های موجود در مشاغل حرفه ای است، و اشاره کرد که مدت‌ها است که یک انگ منفی در ارتباط با مشاغل حرفه ای به‌عنوان «شغل درجه دوم» وجود دارد. انتخاب ها.” در ژوئیه گذشته، نظرسنجی از 3M Canada نشان داد که سه چهارم کانادایی ها هرگز به دنبال یک تجارت حرفه ای نیستند.

هاوکرافت گفت: “در واقعیت، اینها می توانند فرصت های شغلی درجه یک با دستمزد بالا، با حقوق بازنشستگی، با برنامه های مزایا باشند. و باز هم، آنچه ما می خواهیم انجام دهیم این است که مطمئن شویم جوانان از این فرصت برای کشف آنها برخوردار هستند.”

مراقبت های بهداشتی

برای سال‌ها، کانادا شاهد کمبود مزمن پرسنل مراقبت‌های بهداشتی بوده است که تنها با کووید-19 تشدید شده است، که منجر به انتظار طولانی برای بیماران و حتی بسته شدن اورژانس‌ها در برخی مواقع شده است.

این مشکلی است که نمی‌توان آن را به سادگی با مهاجرت بیشتر حل کرد، زیرا بسیاری از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی آموزش‌دیده بین‌المللی تلاش می‌کنند تا از طریق فرآیند بوروکراتیک دریافت مجوز کانادایی برای فعالیت در رشته خود تلاش کنند. ویونچ می‌گوید که می‌داند چرا استانداردهای صدور مجوز در کانادا باید بالا باشد، اما پیشنهاد می‌کند که کارکنان مراقبت‌های بهداشتی آموزش‌دیده خارجی می‌توانند در نقش‌های سطح پایین یا نقش‌های کمکی برای کاهش بار شروع کنند.

واقعاً یک پله یا راهی برای مردم وجود ندارد که با انجام بالقوه آن دسته از وظایف سطح پایین یا کمکی که لزوماً نیازی به مجوز ندارند، به کمبود سیستم مراقبت های بهداشتی کمک کنند، اما به دلیل مسائل فنی قانونی یا سیاستی، آنها در حال مشغول نیستند، “او گفت. بنابراین من فکر می کنم که دولت واقعاً می تواند به تسهیل گذار به بازار کار برای مهاجرانی که ما وارد می کنیم نگاه کند.

ویونچ گفت که فضاها در دانشکده های پزشکی و پرستاری نیز باید با افزایش جمعیت کانادا و افزایش سن افزایش یابد، در حالی که اشاره کرد که سیستم مراقبت های بهداشتی نیز باید روی حفظ کارگران کار کند.

او گفت: “می دانید، این شبیه به دویدن روی تردمیل است که سرعت آن دائماً در حال افزایش است. اگر مردم سریعتر و سریعتر در حال سوختن باشند، ما نمی توانیم راه خود را برای رهایی از این مشکل آموزش دهیم.”

کمبود نیروی انسانی باعث شده است که کارکنان مراقبت های بهداشتی بیشتری را مجبور به انجام ساعات طولانی تری کند و همین امر باعث افزایش فرسودگی شغلی و استرس شده است. داده‌های آمار کانادا نشان داده است که از هر چهار پرستار یک نفر در سه سال آینده قصد ترک شغل را دارد.

ویونچ گفت: “بدیهی است که ما باید ثبت نام را افزایش دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که افراد کافی وارد خط می شوند، اما برای افرادی که قبلا آموزش دیده و با تجربه هستند، فکر می کنم می توانیم کارهای بیشتری برای جلوگیری از از دست دادن آنها انجام دهیم.”


تماس با ما
قصد مهاجرت دارید؟
چنانچه به هر کدام از خدمات ما نیاز دارید ما روش های زیادی برای ارتباط داریم...!
  • سرعت در پاسخگویی
  • ساده تر از ساده
اینجارو بزنید

دیدگاهتان را بنویسید