صفحه اصلی > کبک و اخبار سلامت کانادا : کبک واکسن آنفولانزای رایگان ارائه میکند

کبک واکسن آنفولانزای رایگان ارائه میکند

کبک واکسن آنفولانزای رایگان ارائه میکند

همه کبکی ها اکنون میتوانند واکسن آنفولانزا را به صورت رایگان دریافت کنند. دولت کبک صبح جمعه در بیانیه‌ای این خبر را اعلام کرد و گفت:پس از رایزنی با مقامات بهداشت عمومی، وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی واکسن رایگان آنفولانزا را از امروز در دسترس همه کبکی هایی که مایل به دریافت آن هستند، قرار میدهد.

به گفته آنها این تصمیم برای امسال استثنا است و سال آینده دوباره ارزیابی خواهد شد.

این تصمیم در شرایط کنونی با گردش سه ویروس، کرونا، سینسیشیال تنفسی معروف به RSV، آنفولانزا و “پر بودن اتاقهای اورژانس ما” گرفته شد.

کبکی ها میتوانند برای رزرو نوبت به وبسایت Clic Santé به این نشانی مراجعه کنند. چندین داروخانه و کلینیک خصوصی نیز خدمات واکسیناسیون آنفولانزا را ارائه میدهند و در برخی از مکانهای خاص بدون رزرو نوبت میتوان واکسن آنفولانزا را دریافت کرد.

در نظر داشنه باشید به افرادی که قبلاً واکسینه شده اند، هزینه ای باز پرداخت نمیشود.

مقامات بهداشت عمومی به شدت توصیه میکنند افرادی که در معرض خطر بالاتری هستند در اسرع وقت واکسن آنفولانزای خود را دریافت کنند، از جمله افراد بالای 60 سال، همه افراد مبتلا به بیماریهای مزمن مانند بیماری قلبی، بیماری ریوی، دیابت، افراد با سیستم ایمنی ضعیف؛ زنان باردار در سه ماهه دوم و سوم خود؛ افرادی که در یک خانواده با افراد فوق الذکر زندگی میکنند و همچنین مراقبان خانواده.

به خانواده های کودکان زیر شش ماه و کارکنان بهداشت و درمان نیز توصیه میشود تا در اسرع وقت واکسینه شوند.

گروه خبری

پست های مرتبط

ناامن ترین شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به دلیل مناظرهای طبیعی فوق‌العاده، مهمان‌نوازی گسترده و جمعیت مهربان، به…

دیدگاهتان را بنویسید