صفحه اصلی > اخبار مسکن کانادا : کاهش متوسط قیمت خانه در پایان ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲

کاهش متوسط قیمت خانه در پایان ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲

کاهش متوسط قیمت خانه در پایان ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲

انجمن املاک و مستغلات کانادا (CREA) پیش‌بینی می‌کند متوسط قیمت خانه در پایان سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ ۴.۸ درصد کاهش پیدا کند اما می‌گوید که قیمت‌ها با همین درصد در سال ۲۰۲۴ افزایش خواهند داشت.

گزارش روز جمعه این انجمن نشان داد که متوسط قیمت خانه در سال جاری ۶۷۰۳۸۹ دلار و سال آینده ۴.۷ درصد بیشتر یعنی ۷۰۲۲۱۴ دلار خواهد بود. انجمن املاک کانادا همچنین انتظار دارد فروش خانه در سال جاری ۱.۱ درصد کاهش پیدا کرده و به۴۹۲۶۷۴ مورد برسد و سپس در سال ۲۰۲۴ برابر ۱۴ درصد افزایش پیدا کرده و به ۵۶۱۰۹۰ مورد برسد.

فروش خانه در ماه مارچ با ۳۴.۴ درصد کاهش در مقایسه با سال قبل به ۴۱۶۳۶ مورد رسید. ماه مارچ دومین ماه متوالی افزایش فروش خانه بعد از روند نزولی آن است. متوسط قیمت خانه در مارچ ۶۸۶۳۷۱ دلار بود که ۱۳.۷ درصد از سال گذشته کمتر است.

اگر منطقه تورنتوی بزرگ و‌ منطقه ونکوور بزرگ را از محاسبات کنار بگذاریم ۱۳۶۰۰۰ دلار از متوسط قیمت کشوری مسکن کاسته شده است. متوسط قیمت خانه از فوریه (Feb) دو درصد افزایش یافته و به ۶۴۸۰۸۸ دلار رسیده است. انجمن می‌گوید متوسط قیمت مسکن ۷۵۰۰۰ دلار بیشتر از ژانویه ۲۰۲۳ بوده است.

گروه خبری

پست های مرتبط

کاهش قیمت مسکن در بحبوحه افزایش ناگهانی عرضه

بانک تی دی در تحلیل خود از بازار مسکن، پیش بینی کرده…

دیدگاهتان را بنویسید