به گزارش آژانس آمار کانادا، استان بریتیش کلمبیا در طول 20 سال گذشته بالاترین ثبت رکورد مهاجرت بین استانی را داشته است. از جولای 2022 به بعد بیش از ۱۲۸۰۰ نفر این استان را به سمت سایر استان‌های کانادا ترک کرده‌اند.

برای این استان، این اتفاق بار دیگر نشان‌دهنده خروج مهاجران است به جای پذیرش آن‌ها. این اولین بار در دهه اخیر است که بریتیش کلمبیا در خصوص ترک استان تجربه دارد و اکثر افراد به مقصد البرتا رفته‌اند.

در بازه‌ی زمانی از جولای تا سپتامبر 2023، ۴۶۳۴ نفر از بریتیش کلمبیا خروج کرده‌اند که دومین رکورد سه‌ماهه‌ای از سال 2004 به‌این‌سو است. همچنین، در همین مدت، ۱۲۵۵۲ نفر از سایر نقاط کانادا به بریتیش کلمبیا مهاجرت کرده‌اند.

بریتیش کلمبیا همچنین شاهد ورود مهاجران از خارج کانادا بوده است که تعداد آن‌ها بسیار بیشتر از خروج بریتیش کلمبیایی‌ها به خارج از استان است. طبق آمار کانادا، در سه ماه گذشته، ۶۶۱۰۰ مهاجر خارجی و در مجموع سال ۱۵۱،۴۳۷ مهاجر وارد این استان شده‌اند، که بیشترین عامل آن ساکنان موقت این استان هستند.

جمعیت کل بریتیش کلمبیا که در سال گذشته به ۵.۶ میلیون نفر رسیده است، در مدت زمان مذکور با ۴.۲ درصد افزایش یافته است. خروج بریتیش کلمبیایی‌ها از این استان را به ترتیب بعد از انتاریو در رتبه دوم قرار دارد. در سه ماه اخیر، ۵۹۵۲ نفر از ساکنان انتاریو این استان را به مقصد سایر استان‌ها ترک کرده‌اند.

البرتا تنها استانی است که جمعیتش به دلیل مهاجرت‌های بین استانی در سه ماه آخر سال افزایش یافته است و به جمعیت ۴.۷ میلیونی این استان ۱۷،۰۹۴ نفر اضافه شده است. بیشترین مهاجرانی که وارد البرتا شده‌اند از دو استان انتاریو و بریتیش کلمبیا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید